CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 21. dubna 2024, svátek má Alexandra, zítra Evžénie.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.
  • Letní zahrádky restaurací se vrací. První roste před Jupiter clubem.
  • Část cesty Balinským údolím je nově vysypána štěrkovou drtí.
  • Dobrovolní hasiči v sobotu staví na Fajťáku hranici na pálení čarodějnic.
  • Stavba chodníku k dálnici pokračuje.
  • Vůbec první výstava v sýpce za Dózou. Ve dvou patrech vystavují své díla žáci výtvarného oboru ZUŠ.

Starší dorostenci házené postoupili do 1. ligy!

- - 23. 5. 2023 - komentářů  0
Z našeho historického postupu do 1.ligy s družstvem dorostenců.
Z našeho historického postupu do 1.ligy s družstvem dorostenců.
foto: Tomáš Krčál
Starší dorostenci házené postoupili do 1. ligy!
Starší dorostenci házené postoupili do 1. ligy!
Starší dorostenci házené postoupili do 1. ligy!
Starší dorostenci házené postoupili do 1. ligy!

Historický okamžik 100leté historie velkomeziříčské házené! Starší dorost pouze se svými odchovanci postoupil do 1. ligy staršího dorostu!


Baráž o 1. ligu staršího dorostu

 

Dlouhodobá práce s mládeži přinesla své sladké plody a poprvé se u nás bude hrát nejvyšší dorostenecká soutěž a na naši halu budou jezdit družstva jako Dukla Praha, HC Zubří či Talent Plzeň. Na další sezónu je na co se těšit!

 

Starší dorost po skončení soutěže 2. ligy staršího dorostu Moravy se umístil na druhém místě, když o konečném pořadí rozhodoval počet vstřelených branek na půdě soupeře. Ovšem po celou sezónu naši hráči podávali velice dobré výkony, a i na přípravných turnajích či na mezinárodním turnaji Prague Handball Cup zanechali výraznou stopu. Po rozhodnutí Újezdu neúčastnit se baráže o 1. ligu naše družstvo neváhalo a do baráže se přihlásilo. V úterý 16. května odpoledne telefonát z Prahy oznámil, že v pátek 19. 5. a v sobotu 20. 5. se v Karviné odehraje baráž o 1. ligu i s naší účastí!

 

Od posledního zápasu však uběhl už celý měsíc, ale naši dorostenci se i tak pravidelně čtyřkrát týdně scházeli na trénincích, a nic nebránilo tomu, aby družstvo v pátek poledne odcestovalo do Karviné ke dvěma utkáním.

 

V baráži se původně měla představit čtyři družstva - dva týmy z 1. ligy, které skončily na konci tabulky - HCB Karviná a SKP Frýdek-Místek. A pak vítězové 2. lig - za Moravu náš oddíl a za Čechy Strakonice, které se do baráže nepřihlásili.

 

V barážovém turnaji jsme se museli obejít bez trojice hráčů Martina Chalupy, Martina Borkovce a Štěpána Čermáka.

 

HCB Karviná - TJ Sokol Velké Meziříčí 25:25 (11:12)

 

V pátečním večerním utkání se naše družstvo utkalo s domácí Karvinou. Ta měla na své straně početný fanclub a výhodu domácího prostředí. Naši hráči zase odhodlání a sebevědomí. To se na začátku ukázalo jako klíčové. Vstup do utkání byl z naší strany hodně povedený a již v deváté minutě jsme vedli 2:6 a vedení mohlo být ještě vyšší, kdybychom proměnili dvě vyložené šance. Na to domácí reagovali oddechovým časem, který ovšem naši aktivní hru nezastavil a postupně jsme se dostali i do pěti brankového vedení (19. minuta 6:11). Pak ovšem přišla dvě vyloučení za sebou a postupně se soupeř přiblížil na poločasový jednobrankový rozdíl 11:12.

 

Na začátku druhé půle naši útočnou snahu zastavila přísná přímá červená na dobře hrajícího Jakuba Uchytila. To se podepsalo na naší obranné hře. Postupně se domácí dostávali do vedení a v 18. minutě to bylo již o čtyři branky v náš neprospěch! Kluci ale nic nezabalili a aktivní obranou a sérií tří gólů v řadě se dostali zpět do hry (25. minuta 21:22). Posledních pět minut bylo pro diváky jistě velice atraktivní, kdy se děli opravdu velké věci! Padlo celkem sedm branek! Domácí dvěma góly v řadě odskočil na tříbrankový rozdíl, který drželi ještě dvě a půl minuty dokonce a jako by už v hlavách slavili vítězství. Vzali jsem si time-out, věděli jsme že už není co ztratit, a šli jsem v obraně do maximálního rizika. Kluci neskutečně obětavým pohybem třikrát získali míč, rychlé brejky proměnili a v čase 29:11 Jakub Mach vyrovnal na 24:24. Domácí znervózněli a následoval time-out Karviné, po kterém Tomáš Rosa vypíchnul míč a z trháku dával na 24:25. Poslední rychlá rozehrávka gólů ovšem domácím vyšla a se štěstím skórovali čtyři vteřiny před koncem na konečných 25:25.

 

Pro naše hráče jistě dobrý vstup do baráže, a s vidinou, že rozhodně nebyli horším týmem!

 

7m hody 4/4 : 2/2, vyloučení: 3:3, navíc hosté přímá ČK

 

Průběh utkání ZDE

 

Sestava a branky: Lukáš Deraha, Tomáš Kučera - Jakub Mach (7/2), Tomáš Rosa (5), Robin Koudela (5), Aleš Novotný (4), Jakub Uchytil (2), Adam Jaša (1), Jakub Strýček (1), Benjamin Rosa, Denis Vik, Jaroslav Pavlíček, Marek Sedlák, Ondřej Navrátil, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal, podpora týmu Pavel Uchytil a Tomáš Krčál.

 

V sobotním dopoledni odehrála Karviná zápas s Frýdkem-Místkem, který jasně ovládl Frýdek poměrem 32:18. Pro nás to znamenalo jediné - pokud neprohrajeme o více jak 13 branek, tak máme postup jasný. Ale! Kluci tam nebyli od toho, aby prohráli, ale vyhráli, což také dokázali!

 

SKP Frýdek-Místek - TJ Sokol Velké Meziříčí 23:28 (10:13)

 

Starší dorostenci vstoupili do utkání stejně jako proti Karviné - rychle a rozhodně! To jim vyneslo vedení 0:3. I přesto, že do zápasu nemohl nastoupit pro zranění náš nejlepší střelec Jakub Mach, tak na výkonu ostatních to nebylo vůbec patrné. Od samého začátku byli naši hráči v útoku úspěšní. Střeleckou odpovědnost vzali na sebe mladší dorostenci a dařilo se jim. Soupeři jsme dovolili se přiblížit pouze na jednobrankový rozdíl, ale pak jsme vždy byli schopni odskočit. V obraně nás nejvíce trápila dobrá spolupráce spojky s pivotem. My jsme na druhé straně byli schopni se prosadit ze všech střeleckých postů. I to byl důvod, proč byl poločas o tři branky 10:13.

 

Na začátku druhé půle se podařilo přidat další branky a odskočit na pětigólový rozdíl. Následovala pasáž, kdy jsme krátce po sobě hráli pouze v pěti. Ale i tak naše obrana držela vysoký standard a když k tomu přidal skvělé zákroky brankář Lukáš Deraha (mimo jiné tři chycené 7m hody), tak bylo jasné, kdo má utkání ve svých rukách. Stále s chutí hrající velkomeziříčští borci si dokonce vybudovali v 24. minutě osmibrankové vedení. Na konci už sice koncentrace mírně opadla, ale výhra o pět branek se počítala zlatem!

 

Baráž naši hráči vyhráli a POSTUPILI DO 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU! Prvoligovou příslušnost udržel i Frýdek-Místek, avšak Karviná se s první ligou rozloučila k nelibosti domácích fanoušků.

 

7m hody 1/4 : 2/3, vyloučení: 3:1, navíc hosté přímá ČK

 

Průběh utkání ZDE

 

Sestava a branky: Lukáš Deraha, Tomáš Kučera - Benjamin Rosa (7/2), Jakub Strýček (6), Robin Koudela (4), Tomáš Rosa (3), Adam Jaša (3), Marek Sedlák (2), Jakub Uchytil (1), Aleš Novotný (1), Ondřej Navrátil (1), Jakub Mach, Denis Vik, Jaroslav Pavlíček, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal, podpora týmu Pavel Uchytil a Tomáš Krčál.

 Autor: Jana Šidlová

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dsc-0273.jpg  dsc-0300.jpg  dsc-0563.jpg  dsc-0825.jpg  dsc-1026.jpg  dsc-1040.jpg  dsc-1153.jpg  dsc-1233.jpg  dsc-1272.jpg  dsc-1288.jpg  dsc-1330.jpg  dsc-1479.jpg  dsc-1512.jpg  dsc-1548.jpg  dsc-1682.jpg  dsc-1721.jpg  dsc-1790.jpg  dsc-1933.jpg  dsc-1989.jpg  dsc-2130.jpg  dsc-2312.jpg  dsc-2341.jpg  dsc-2400.jpg  dsc-2427.jpg  dsc-2497.jpg  dsc-2617.jpg  dsc-2648.jpg  dsc-2653.jpg  dsc-2684.jpg  dsc-2810.jpg  dsc-3062.jpg  dsc-3187.jpg  dsc-3195.jpg  dsc-3290.jpg  dsc-3375.jpg  dsc-3562.jpg  dsc-3609.jpg  dsc-3729.jpg  dsc-3930.jpg  dsc-3954.jpg  dsc-4183.jpg  dsc-4364.jpg  dsc-4485.jpg  dsc-4549.jpg  dsc-4635.jpg  dsc-4651.jpg  dsc-4769.jpg  dsc-4818.jpg  dsc-4897.jpg  dsc-4981.jpg  dsc-5021.jpg  dsc-5048.jpg  

Čtěte také

29. 2. 2024 - Minižáci získali prvenství na velkém turnaji v Brně, přípravka skončila třetí

Minižáci získali prvenství na velkém turnaji v Brně, přípravka skončila třetí
V sobotu 24. února se naši nejmenší házenkáři a házenkářky zúčastnili druhého ročníku velikého turnaje v miniházené v Brně, s názvem Ssport Cup.

11. 10. 2023 - Povzbuzující prohra v Hostivicích

Povzbuzující prohra v Hostivicích
V rámci 5. kola 1. ligy žen, zajíždělo naše družstvo do Hostivic. K soupeři, který na domácí palubovce nedává nic zadarmo.

12. 9. 2023 - V neděli starší dorost otevře brány 1. ligy

V neděli starší dorost otevře brány 1. ligy
O tom, že v květnové baráži náš starší dorost postoupil do 1. ligy jistě víte. A co se v květnu zdálo jako neuvěřitelné, bude tuto neděli zhmotněno v podobě prvního prvoligového utkání...

27. 3. 2024 - V Lovosicích dorostenci bojovali

V Lovosicích dorostenci bojovali
V nedělním popoledni dorostenci nastoupili proti Lovcům z Lovosic. Zápas byl dobře rozehraný, ale zranění jednoho z klíčových hráčů to zastavilo, a i když se hráči do utkání ještě vrátili, tak na...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

SANBORN - DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ
TOPlist