EURO BAGGING: Hledáme SERVISNÍHO DĚLNÍKA
Dnes je 3. března 2024, svátek má Kamil, zítra Stela.
  • Pozor hráz rybníka Lalůvky je dočasně uzavřena z důvodu rekonstrukce betonových částí přepadu.
  • Novou lokalitu na Hliništích lemují nově vysazené stromky.
  • Výtěžek z plesu ZUŠ 56.400 korun poputuje na doboru věc Oblastní charity Žďár nad Sázavou.
  • V sobotu 2. března proběhl v Jupiter clubu ples Základní umělecké školy Velké Meziříčí. K vidění byla parádní hudební i taneční vystoupení.
  • Čtyři valašské branky zmařily naděje na cenné body do horácké tabulky. Sobotní zápas sledovalo takřka 600 diváků.
  • Známé místo nyní vypadá úplně jinak.

A tak přijde předžalobní výzva…

- - 19. 7. 2023 - komentářů  0
Bytový dům ve vlastnictví města.
Bytový dům ve vlastnictví města.
Martin Klement.

Když jsem šel podepsat smlouvu o pronájmu bytu na další tři měsíce a již nebyl upozorněn na to, že by rada města další prodloužení pronájmu něčím podmiňovala, či přímo zamítla, dospěl jsem k přesvědčení, že rada uznala svou chybu a nemá zájem o další eskalaci svého politického rozhodnutí.


O to větší překvapení mně čekalo, když mi místo dalšího prodloužení smlouvy čekal telefonát od paní Kašparové, aby byl byt již od prvního července vyklizen.

 

Když jsem se vzpamatoval z prvního šoku, začal jsem přemýšlet o řešení. V první chvíli mne napadlo využít nabídku rady a přestěhovat se na ubytovnu na Uhřínovské ulici, zvláště když mi bylo sděleno, že je byt po rekonstrukci a vede k němu pouhých osm schodů.

 

Samozřejmě jsem trval na tom, že se před převzetím klíčů od nového bytu musím osobně přesvědčit o jeho stavu. Čekal mně však šok číslo dvě. Byt na ubytovně se rozhodně nedá srovnat s městským bytem s vlastní koupelnou, WC a možností si doma nejen vyprat, ale i uvařit. Nehledě na fakt rozmnožení schodů vedoucích k bytu o více než trojnásobek. Tuto nabídku jsem tedy musel díky svému zdravotnímu stavu odmítnout, což muselo být zcela jasné i tomu, kdo za touto nabídkou stojí.

 


 

Řekl jsem si však, že když má rada snahu nabídnout mi jiné bydlení, tak jí nabídnu řešení já. Využil jsem dobré rady spřátelené duše (kterých je v mém okolí dost), a předal radě návrh, díky kterému by si zachovala tvář, a já nemusel pod most. V našem domě je byt, který je dlouhodobě opuštěný, jelikož je vlhký a tím pádem o něj nikdo nestojí. Byl jsem ochotný jej restaurovat na vlastní náklady, a protože mám přátele, kteří mi fandí, byl bych díky jejich pomoci schopen dát byt do řádného stavu. Třetím šokem bylo rezolutní odmítnutí tohoto návrhu lidmi, kteří mají být elitou města…

 

Všechna tato rozhodnutí rady města mi nedávají smysl a zcela je nechápu. Stále jsem přesvědčován, že případný soud nemohu vyhrát, když má rada „právo“ neprodloužit smlouvu na pronájem městského bytu bez udání důvodu. Rada si však zřejmě neuvědomuje, že existuje záznam z jednání zastupitelstva, kde se ústy pana ing. Bílka dozvídáme, že tam důvod je, a není zcela v souladu se zákony, ústavou a listinou základních lidských práv. Navíc pana Bílka čeká projednávání přestupku, když bude přestupková komise řešit jeho slova, kterými překrucuje MÉ myšlenky, a vůbec nechápe, že si své problémy s mou osobou nemůže řešit pomocí zneužití pravomocí. Ony totiž vlajky tří slovanských států, jež jsou mému srdci historicky nejbližší, pouze vyjadřují můj názor, aby se konflikt na Ukrajině co nejdříve řešil mírovou cestou, jelikož vzájemné zabíjení Slovanů je pro mne nepřijatelné. Osobní názor pana Bílka mně vůbec nezajímá, ale nikdy mu nebudu bránit v tom, aby jej veřejně obhajoval. Nicméně odmítám to, aby veřejně prezentoval své domněnky o tom, jaké názory zastávám já!

 

Nezbývá mi tedy než počkat na předžalobní výzvu a domáhat se svých lidských práv u soudu. A jen pro pořádek a ty, kterým nic neříká ústava. Listina základních práv a svobod, hlava druhá, oddíl druhý (politická práva). Čl.17, body jedna až pět…

 

Vyjádření lidí ke kauze kolem jeho vyhození z nájemního bytu:

P. PhDr. ThLic. Jaroslav Mrňa, Ph.D., OFS, římskokatolický kněz

Je mi těžko, přetěžko…Úvodní slova závěrečné řeči statečné ženy JUDr. Milady Horákové si troufám využít k vyjádření svého postoje ke kauze kolem mého kamaráda Martina Klementa. Těžko mi není jen z rozhodnutí o jeho vystěhování z nájemního bytu patřícího městu Velké Meziříčí, ale především z toho, že mu v jeho situaci téměř nikdo „z mocných“ na radnici nepomohl. Nedělám rozdíly mezi věřícími a nevěřícími, důležitější je pro mne lidskost, selský (kritický) rozum a touha udělat něco pro druhého. I právnička JUDr. Milada Horáková poznala tíhu samoty v nejtěžších chvílích svého života, poznala prázdnotu slov tehdejšího vládnoucího establishmentu, který se odvolával na pravdu, lásku, spravedlnost, důležitost bližního, hodnot, z nichž se stala prázdná slova i v dnešní tzv. demokracii současného vládnoucího politického mainstreamu. Prosím o pomoc pro mého kamaráda Martina Klementa již podruhé a děkuji všem dobrým lidem kolem něj, kteří již pomáhají.

 

Petr Č.

Vyjadřuji se ke „kauze“ nájemníka městského bytu pana Martina Klementa, který dle rozhodnutí rady města Velké Meziříčí měl ke konci června roku 2023 opustit městský byt na adrese V Jirchářích 313/6 Velké Meziříčí dle rozhodnutí rady města Velké Meziříčí
Nechápu jednání rady města Velké Meziříčí, konkrétně radního Ing. Tomáše B., který sdělil v přímém přenosu jednání zastupitelstva Velkého Meziříčí, které proběhlo dne 28. 2. 2023, že důvodem pro „neprodloužení“ nájemní smlouvy na městský byt bylo vyvěšení tří vlajek SLOVANSKÝCH národů.
Když už rada města rozhodla o vystěhování nájemníka Martina Klementa z městského bytu, dle mého názoru měla zohlednit ZDRAVOTNÍ STAV výše uvedeného nájemníka pana Klementa, který má JASNĚ NAPSÁNO V LÉKAŘSKÝCH ZPRÁVÁCH, že jakýkoliv pohyb mu činí problém. Když už rada města rozhodla o vystěhování, měla mu nabídnout byt v přízemí. Místo toho mu nabídli „byt“ na nechvalně proslulé KEPAJI, kde místo avizovaných 8 schodů od členky bytové komise města, bylo VE SKUTEČNOSTI schodů celkem 27.
Vážená rado města a vážení zastupitelé, připomeňte si PROSÍM slib zastupitele města Velké Meziříčí, ve kterém je psáno, že budete jednat ve prospěch občanů města, NE V PROSPĚCH SVŮJ.

 

Milan Š.

Reaguji tímto na vystěhování pana Martina Klementa z bytu na ulici V Jirchářích.
Výše uvedený nájemník byl doslova vyhozen s tím, že mu byl nabídnut byt na ulici Uhřínovská (vedle bývalé veteriny)
Nejedná se o klasický obytný dům, ale pouze o ubytovnu,
p. Klement se byl na dotyčný byt podívat a následně zjistil, že by musel zdolat celkem 38 schodů, což při jeho zdravotním stavu je nemyslitelné.
Bylo mu sděleno, že jich je pouze 8 a dotyčný objekt je po rekonstrukci, čímž byl uveden v omyl.
My obyvatelé domu na ulici V Jirchářích 313/6 důrazně nesouhlasíme s vystěhování výše jmenovaného nájemníka.

 

Lucie B.

Po bratrově návštěvě na zastupitelstvu jsem ze zoufalství napsala e-mail panu starostovi, kde jsem popsala jeho nemilou životní situaci. Popravdě překvapil, že odepsal, slíbil, že věc projednají a napíše mi výsledné stanovisko. Bohužel už na další e-mail s prosbou o to stanovisko nereagoval... za jejich vstřícnost považuji alespoň ty 3měsíce prodloužení nájmu, kdy jsme mohli přemýšlet, co dál.
Jakkoli mi to může přijít nespravedlivé, bylo v jejich pravomoci smlouvu neprodloužit, to jsem probírala i s právníkem. Sice lidštější přístup by byl poslat upozornění na odstranění provokujících vlajek a ne hned neprodloužit smlouvu, ale stalo se.
To je asi vše, co mohu napsat.


Autor: s úctou ke svobodě slova, Martin Klement

Publikoval: -red-

Čtěte také

30. 10. 2023 - Žďárským obcím i školám patří významné ocenění

 Žďárským obcím i školám patří významné ocenění
Slavnostní ocenění titulem Vesnice roku 2023 si v kraji Vysočina vysloužila obec Nová Ves u Nového Města na Moravě. Bílá stuha patří, za činnost mládeže, obci Dlouhé.

24. 8. 2023 - Mezi navrženými na udělení státního vyznamenání je Cyril Musil, rodák ze Studnic

Mezi navrženými na udělení státního vyznamenání je Cyril Musil, rodák ze Studnic
Vášnivý sportovec, lyžař, šestinásobný mistr Československa a Polska, nositel stříbra z Mistrovství světa, olympionik, velký vlastenec a protifašistický odbojář Cyril Musil odmítl spolupráci s StB. V roce 1949 byl odsouzen na 20...

19. 9. 2023 - Zapáchající skládka u kontejnerů na Třebíčské

Zapáchající skládka u kontejnerů na Třebíčské
Hned několik občanů Velkého Meziříčí nám zaslalo do redakce fotografie přeplněných kontejnerů na Třebíčské ulici. Na tento problém nás čtenáři již několikrát upozorňovali, ale vedení města tento problém stále neřeší.

31. 7. 2023 - Promýšlíme pečlivě naši společnou budoucnost

Promýšlíme pečlivě naši společnou budoucnost
KDU-ČSL je stranou, která hledí do budoucnosti. Dnes odchází z celkových výdajů státního rozpočtu 1/3 peněz na důchody. Chceme zajistit dostatek financí i do dalších oblastí, do školství, zdravotnictví, zemědělství, na dopravu...


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist