SVĚTLÁ: Praktické maturitní i učební obory
Dnes je 4. prosince 2023, svátek má Barbora, zítra Jitka.
  • Společným odpočítávám na náměstí jsme rozsvítili letošní vánoční strom a celou světelnou výzdobu. Video již nyní na našem Facebooku.
  • Krásný hudební zážitek mají za sebou ti, kteří navštívili v adventní neděli koncert kontrabasového orchestru v kostele.
  • Na Karlově náměstí v Třebíči bude jako hlavní atrakce adventu velké ruské kolo.
  • Děti v kostele potěšil svou návštěvou svatý Mikuláš. Děti pozdravil, požehnal jim a rozdal dárky v podobě perníčků. Ty mu na oplátku zazpívaly a společně se pomodlily.
  • Pódium na náměstí připraveno.
  • Letošní taneční zakončil sobotní barevný ples.

Nikdy není pozdě nastartovat novou kariéru: 3 příběhy IT absolventů

- - 8. 8. 2023 - komentářů  0
CBP-Nikdy není pozdě nastartovat novou kariéru 3 příběhy IT absolventů.
CBP-Nikdy není pozdě nastartovat novou kariéru 3 příběhy IT absolventů.

Petr, Tomáš a Tâm. Tři lidé. Tři odlišné příběhy. Co je spojuje? Všichni chtěli změnit svou kariéru a získat svobodu v práci. Díky Coding Bootcamp Praha našli cestu k plnění svých snů a vstoupili do světa IT. Přečtěte si, jak se stali úspěšnými programátory a datovými odborníky díky intenzivnímu školení, které jim otevřelo nové dveře k neomezeným pracovním možnostem.


Petr chtěl především svobodu a možnost být kreativní

Petr Stoklas neměl jasnou představu o své kariéře. V zahraničí pracoval jako pekař nebo skladník. Odjakživa chtěl mít možnost pracovat z domova i z kanceláře a tvořit kreativní věci. Pochopil, že programování mu toto umožní, a to jen s notebookem v ruce. Také se mu líbila velká rozmanitost pracovních možností. V České republice našel jen několik nabídek studia programování a mezi nimi Coding Bootcamp Praha. Jak sám říká, ten měl skvělé recenze a výhodné školné. „Samotný bootcamp byl zábavný. Stresoval jsem se jen tím, abych si co nejdříve našel práci. Dostal jsem šanci a využil ji,“ říká absolvent Coding Bootcamp Praha, nyní spokojený React vývojář pro JLL.

 

Od logistiky a nákupu až po vývoj bankovních aplikací

Zatímco byl celý svět ochromen pandemií, Tomáš Kravčík se ji rozhodl využít jako příležitost pro změnu. Motivován naplňující kariérou se chopil příležitosti, kterou mu nabídl bootcamp, díky němuž nakonec získal práci v České spořitelně. „Tvrdě pracujte a posouvejte se dál, protože bootcamp je jen začátek. Musíte se stále učit a přizpůsobovat," podělil se o svou zkušenost další z absolventů. Nyní Tomáš jako návrhář procesů v bance pracuje na zlepšování funkčnosti a uživatelského komfortu interních aplikací. Při zamyšlení nad svou cestou radí budoucím studentům bootcampu, aby přijímali výzvy a přistupovali ke své práci poctivě a zodpovědně.

 

Vzdělávání brala Tâm jako práci na plný úvazek

Tâm Lê se po čase na pozici asistentky generálního ředitele rozhodla pro radikální změnu. „Chtěla jsem si najít práci, kde budu pracovat s lidmi, ale zároveň budu mít čas pracovat sama na sobě,“ vzpomíná absolventka Coding Bootcamp Praha. Začala si sama vyhledávat kurzy programování a díky tomu objevila právě tento druh intenzivního bootcampu. Od začátku brala kurz velmi vážně a všechen svůj čas investovala do studia.  „Bylo to velmi intenzivní. Tím myslím, že jsem musela vstřebat spoustu informací ve velmi krátkém čase. Tři měsíce mi utekly jako voda,“ hodnotí Tâm zpětně své zkušenosti z kurzu. Přibližně měsíc po dokončení studia si našla svou první práci v IT jako frontend developer a nyní pracuje v Emplifi (bývalé Social Bakers).

 

„Sledujeme, kolik studentů po úspěšném absolvování našeho programu dokáže sehnat práci v IT do šesti měsíců od konce kurzu. Náš průměr, ze všech v tuhle chvíli 20 dokončených běhů, je 92 %,“ komentuje úspěšnost svých studentů Jana Večerková, zakladatelka a ředitelka intenzivních kurzů programování Coding Bootcamp Praha.

 

Poptávání jsou dnes datoví odborníci. Na českém trhu práce jich chybí až 10 000

 

Odvětví data science se stává stále důležitější součástí mnoha společností od finančnictví,   telekomunikaci  až po e-commerce. Po datových odbornících je vysoká poptávka nejen v Česku, ale i po celém světě, což na domácím trhu nedostatek odborníků dále zvyšuje. V reakci na rostoucí poptávku otevřeli CBP ve spolupráci s EY nový kurz Data Science Bootcamp. „Je v naší DNA podílet se na vzdělávacích iniciativách i v oblastech, kde je největší celospolečenská potřeba a zájem. I proto se těšíme, že studentům pomůžeme získat znalosti právě v oblasti datové vědy,“ doplnil Michal Ambler ze společnosti EY.

 

„Vyznat se dnes v galimatyáši různých pojmů a metod je obtížné a často demotivující. V tomto pomůžeme studentům Data Science Bootcampu vyznat se a osvojit si přední technologie dnes používané pro zpracování a vytěžování dat vytvářených moderními institucemi," popisuje Bohuslav Dvorský, mentor v Data Science Bootcampu, který má za sebou více 10 let zkušeností s vývojem datově intenzivních enterprise aplikací v Komerční bance a rovněž působí jako doktorand na katedře Biomedicínské informatiky ČVUT. 

 

Motivaci máte, ale poslední překážkou je vysoké školné?

 

U renomovaných programů je dnes samozřejmostí, že vám kariéru pomohou rozjet. V praxi to funguje tak, že nejenže garantují uplatnění na trhu práce, ale umožní vám i předem zaplatit jen nízkou částku školného, kterou si zajistíte místo v konkrétním kurzu. Zbytek školného se rozdělí do několika měsíčních splátek, které začnete splácet až po ukončení kurzu. Stejně tak to nabízí i Coding Bootcamp Praha. „Věříme, že finanční situace by neměla být překážkou při získávání nových dovedností. Proto jsme se rozhodli nabídnout našim studentům možnost odkladu školného, což jim umožňuje odsunout platbu většiny školného až na dobu po absolvování bootcampu. Věříme, že tato možnost pomůže začínajícím webařům a datařům dosáhnout svého cíle bez obav, jestli na to mají,“ komentuje Večerková. Oba jejich bootcampy, Web Development i Data Science, lze navíc studovat nejen osobně, ale i online. A pokud studenti úspěšně absolvují program pro webaře a nesehnali by práci v oboru, školné je jim vráceno.

 

O Coding Bootcamp Praha

 

Coding Bootcamp Praha vybavuje studenty schopnostmi a dovednostmi, které jsou zapotřebí pro budoucí povolání v IT sféře - programování, vývoj webů a data science. Své studenty učí jak kreativně řešit problémy reálného světa, mají možnost osvojit si osvědčené postupy a vytvořit si kompletní portfolio, které budou moci prezentovat svým budoucím zaměstnavatelům. Bootcamp je oceněn prestižní americkou univerzitou MIT a Evropskou komisí za vysokou úspěšnost absolventů a jejich schopnost nalézt uplatnění v budoucí kariéře. Funguje nepřetržitě od září 2016 a mentoři vzdělali a pomohli najít uplatnění více než 350 novým programátorům.


Autor: Václav Růžička

Publikoval: -kas-

Čtěte také

28. 8. 2023 - Novoměstská nemocnice zavádí jednodenní chirurgii. Hospitalizace pacienta se výrazně zkrátí

Novoměstská nemocnice zavádí jednodenní chirurgii. Hospitalizace pacienta se výrazně zkrátí
Krátký pobyt v nemocničním zařízení a rychlejší návrat do domácího prostředí - to jsou hlavní přednosti jednodenní chirurgie. Pacienti přijdou do nemocnice až v den výkonu a odchází nejpozději dvacet čtyři hodiny...

24. 10. 2023 - V sobotu vystartoval poslední závod NKT TRILOGIE KOLOBĚH 2023

V sobotu vystartoval poslední závod NKT TRILOGIE KOLOBĚH 2023
Dne 21.10.2023 ve 14:00 vystartoval poslední závod NKT TRILOGIE KOLOBĚH 2023. Počasí bylo více než skvělé, jako každý rok jsme měli štěstí na slunečně vybarvený podzimní den a krásných 15 stupňů.

23. 6. 2023 - LAST MINUTE: Poslední volná místa na sobotní zájezd do termálního koupaliště ve Velkém Medéru

LAST MINUTE: Poslední volná místa na sobotní zájezd do termálního koupaliště ve Velkém Medéru
Máme pro vás jedinečnou nabídku na zájezd do termálního koupaliště. Pokud máte zájem neváhejte, k dispozici jsou poslední volná místa.

12. 5. 2023 - Den linky 155. Záchranky evidují rekordní počty výjezdů

Den linky 155. Záchranky evidují rekordní počty výjezdů
Napříč republikou oslaví zdravotnické záchranné služby Den linky 155, a to už toto pondělí se symbolickým datem 15. 5.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

SANBORN: Hledáme CNC OPERÁTORA
TOPlist