MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 23. září 2023, svátek má Berta, zítra Jaromír.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.
  • V neděli odpoledne se uskuteční dračí létání s Dózou na Fajtově kopci.

Kulturní léto uzavřely tři kapely a písničkář

- - 29. 8. 2023 - komentářů  0
Písničkář Vojta Kiďák Tomáško z Lokte nad Ohří ve Velkém Meziříčí.
Písničkář Vojta Kiďák Tomáško z Lokte nad Ohří ve Velkém Meziříčí.
foto: -kaš-
Kulturní léto uzavřely tři kapely a písničkář
Kulturní léto uzavřely tři kapely a písničkář
Kulturní léto uzavřely tři kapely a písničkář
Kulturní léto uzavřely tři kapely a písničkář

Máme za sebou poslední víkend letošního kulturního léta na náměstí.


V pátek jako první na podiu vystoupil meziříčským publikem milovaný písničkář Vojta Kiďák Tomáško z Lotke nad Ohří. Velkomeziříčské léto navštívil již potřetí a opět všechny svým nadhledem a písničkami potěšil. Píše a skládá písničky o lidech, o lásce, o přátelství, zkrátka o tom co prožil, co vidí okolo sebe. Mezi písněmi také několik příhod ze života pro rozveselení přidal.

 

Po jeho koncertu zahrála na podiu legenda trampské písně shodou okolností také z Lotke nad Ohří šesti členná kapela Roháči. Vznik skupiny se datuje do jara roku 1975, kdy se pár kamarádů domluvilo na společném muzicírování. Aby navázali na předchozí vystoupení zahráli Roháči hned několik písní z pera Vojty Kiďáka Tomáško. Roháči za svou bezmála padesátiletou historii vydali 9 alb, nahráli spoustu trvalek pro rádia, absolvovali četná natáčení pro televize. Vystupují na různých festivalech a přehlídkách, uvádí své celovečerní koncerty.

 


 

V sobotu se meziříčské náměstí opět zcela zaplnilo na koncertu místní country kapely Stetson.  Ta už sklízí potlesk za svá skvělá vystoupení více jak 40 let. Hraje především skvělou trampskou a country muziku, občas zabrousí i do jiných hudebních žánrů. Nejen hity svoje ale i převzaté nabídla během téměř více jak tříhodinového vystoupení. Koncertovali až do poslední chvíle než se přihnala silná bouře.  A že se večer vydařil, se dočtete i na facebookovém profilu kapely, která po koncertě uvedla:

 
Nám s vámi bylo úžasně, ostatně jako vždy při takové příležitosti. Vaším potleskem jste nás doslova hnali dopředu - moc nás překvapilo, kolik vás přišlo (odhadem 250 lidí to určitě bylo) a hlavně jsme nesmírně potěšeni, že jste to, nevlídnému počasí navzdory, vydrželi až do úplného konce.
Dozněly poslední tóny a do pěti minut lilo jako z konve. Prostě nám to společně vyšlo doslova "na chlup". Elementálové byli nakloněni počínání našemu, jak by řekl klasik.
 
Děkujeme mecenášům, sponzorům a všem, kdož se zasloužili o skvělý výběr účinkujících na letošním ročníku. Radujeme se, jak mimořádnou úroveň a kvalitu tento již tradiční festival má a jak vysokou návštěvností se může chlubit. Je nám nesmírnou ctí být součástí tohoto dění.
 
Moc se těšíme zase někdy na setkání s vámi.
 
V převeliké úctě váš STETSON

 


 

A vše zakončili v neděli již za chladného počasí muzikanti z kapely Flastr. Mladoboleslavskokosmonoskojablonecká kapela FLASTR vznikla na jaře 2004. Hlásí se k hudebnímu směru acoustic & bluegrass music. Prezentuje především převzatou tvorbu nejlepších amerických bluegrassových skupin s převážně českými texty Honzy Raclavského, které mají velmi dobrou úroveň a dobře se zpívají, což oceňují i mnozí fanoušci kapely, přesycení angličtinou českých bluegrassmenů. Osobitý projev zpěvačky navíc dává muzice i lehce folkovou náladu. Snaží se do zpěvu zapojit celou kapelu, zpívá často v pěti - gospely, což má u diváků obrovský ohlas. V bluegrassu to není obvyklé, ale žánrově ji to posunuje dál. 

 


 

Ohlédnutí za kulturním létem
Za celé léto proběhlo celkem 21 koncertů, jeden se neuskutečnil kvůli nepřízni počasí, stejně jako jedna pohádka pro děti, v rámci akce proběhla také jedna celovíkendová modelářská výstava. O hosty kulturního léta bylo vždy dobře postaráno díky týmu Jupiter club a díky JÉČKO - Restaurace Jupiter Kavárna Vinný bar.

Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

img-3432.jpg  img-3434.jpg  img-3437.jpg  img-3438.jpg  img-3454.jpg  img-3458.jpg  img-3459.jpg  img-3462.jpg  img-3467.jpg  img-3471.jpg  img-3475.jpg  img-3483.jpg  img-3486.jpg  img-3488.jpg  img-3494.jpg  img-3496.jpg  img-3500.jpg  img-3508.jpg  img-3515.jpg  img-3520.jpg  img-3524.jpg  img-3528.jpg  img-3532.jpg  dsc00609.jpg  dsc00612.jpg  dsc00613.jpg  dsc00614.jpg  dsc00616.jpg  dsc00618.jpg  dsc00621.jpg  dsc00623.jpg  dsc00626.jpg  dsc00627.jpg  

Čtěte také

5. 5. 2023 - Minipárty Karla Šípa bavila zaplněný velký sál Jupiteru

Minipárty Karla Šípa bavila zaplněný velký sál Jupiteru
Ve čtvrtek 4. května do Velkého Meziříčí zavítal známý moderátor Karel Šíp, tentokrát se nechal zpovídat kolegou moderátorem a hercem Jiřím Bláhou.

15. 5. 2023 - Premiéra Největšího showmana hned dvakrát vyprodala velký sál Jupiter clubu

Premiéra Největšího showmana hned dvakrát vyprodala velký sál Jupiter clubu
Dlouho připravovaná premiéra divadelního ztvárnění filmového megahitu Největší showman se odehrála o tomto víkendu 13.-14. května.

28. 4. 2023 - Pro tebe cokoliv, mateřská láska nezná hranic v bláznivé divadelní komedii

Pro tebe cokoliv, mateřská láska nezná hranic v bláznivé divadelní komedii
Z podzimu odložené divadlení představení Pro tebe cokoliv pražského Divadla Kalich mohli návštěvníci v Jupiter clubu vidět ve čtvrtek 27. dubna.

12. 8. 2023 - Na náměstí zahráli Poutníci

Na náměstí zahráli Poutníci
V pátek 11. srpna se do Velkého Meziříčí vrátila legendární country kapela Poutníci.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist