SVĚTLÁ: Praktické maturitní i učební obory
Dnes je 4. prosince 2023, svátek má Barbora, zítra Jitka.
  • Společným odpočítávám na náměstí jsme rozsvítili letošní vánoční strom a celou světelnou výzdobu. Video již nyní na našem Facebooku.
  • Krásný hudební zážitek mají za sebou ti, kteří navštívili v adventní neděli koncert kontrabasového orchestru v kostele.
  • Na Karlově náměstí v Třebíči bude jako hlavní atrakce adventu velké ruské kolo.
  • Děti v kostele potěšil svou návštěvou svatý Mikuláš. Děti pozdravil, požehnal jim a rozdal dárky v podobě perníčků. Ty mu na oplátku zazpívaly a společně se pomodlily.
  • Pódium na náměstí připraveno.
  • Letošní taneční zakončil sobotní barevný ples.

Na kličkující auto upozornil všímavý řidič

- - 20. 9. 2023 - komentářů  0
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: PČR

Silně podnapilá žena řídila vozidlo na dálnici D1, ve vozidle vezla sedmiměsíční dítě.


Za neuvěřitelnou nezodpovědnost a doslova hazard se životem svým a svého malého dítěte - tak by se dalo označit jednání ženy, která projížděla s osobním vozidlem v pondělí 18. září po dvaadvacáté hodině po dálnici D1 ve směru jízdy na Prahu.

 

Její poněkud zvláštní styl jízdy, při které kličkovala po dálnici, snižovala a zvyšovala rychlost, si naštěstí krátce před půl jedenáctou v noci všiml řidič, který je po dálnici za ní.  Tento řidič událost oznámil na linku tísňového volání 158. Tento řidič policistům uvedl, že se jedná o osobní vozidlo značky VW Golf s německou registrační značkou. Operační důstojník tuto informaci okamžitě předal dostupným policejním hlídkám, které zajišťovaly výkon služby na úseku dálnice D1 a v její bezprostřední blízkosti. Deset minut před třiadvacátou hodinou se znovu ozval stejný řidič s tím, že řidička s osobním vozidlem sjela z dálnice D1 na 82. kilometru na exitu Koberovice a na tomto sjezdu zůstala stát. Podle vyjádření muže, který událost oznamoval a jel za podivně jedoucím vozidlem až na sjezd Koberovice, za volantem seděla silně podnapilá žena, která chtěla pokračovat v jízdě. Mezitím už byla na místě policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov.

 

Při kontrole vozidla a řidičky policisté zjistili, že kromě řidičky je ve vozidle převážen ještě kojenec. Policisté vyzvali řidičku, aby předložila doklady potřebné k řízení a provozu vozidla a poté ji vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní. Při následném odborném měření byly naměřeny pozitivní hodnoty - 2,76 a 2,78 promile alkoholu v dechu.

 

Vzhledem k tomu, že se ve vozidle nacházelo miminko, policisté na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu k posouzení jeho zdravotního stavu. Současně vyrozuměli pracovnici orgánu sociálně právní ochrany dětí, protože bylo nutné postarat se o dítě v době, kdy budou ze strany Policie ČR s podnapilou řidičkou vedeny procesní úkony. Sedmatřicetiletá řidička - jednalo se o cizinku slovenské národnosti - měla trvalé bydliště na území Německa a v České republice neměla nikoho blízkého, komu by bylo možné svěřit její sedmiměsíční dceru. Řidička na místě nesouhlasila s naměřenými hodnotami a žádala odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Odběr krve byl zajištěn v nemocnici v Pelhřimově, kam matku i kojence doprovázela kromě policistů i sociální pracovnice. Osobní vozidlo zůstalo stát na sjezdu z dálnice, kde nebránilo provozu. Řidička si vozidlo uzamkla a vzala si k sobě všechny osobní a cenné věci.

 

Před policisty a sociální pracovnicí stálo rozhodnutí, kde žena stráví spolu s kojencem zbytek noci do doby, než vystřízliví. Policejní hlídka převezla ženu s jejím dítětem na dálniční oddělení do Velkého Beranova, kde jim policisté dali k dispozici tranzitní místnost, která je vybavena pohovkou, a v místě s nimi byla i sociální pracovnice. Ze strany policistů bylo v místě zajištěno střežení osoby, která byla podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V průběhu noci se nakonec podařilo zajistit pro ženu i dítě umístění do speciálního zdravotního zařízení v Jihlavě a i zde bylo zajištěno její střežení ze strany policistů z dálničního oddělení Velký Beranov za přítomnosti sociální pracovnice.

 

Krátce po poledni byla žena, která do té doby vystřízlivěla, převezena na dálniční oddělení Velký Beranov, kde proti ní byly vedeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení a žena si odpoledne převzala podezření. Poté byla propuštěna na svobodu.

 

„S podobným případem nezodpovědnosti jsem se za dobu své služby u Policie České republiky, nesetkal. V noci jsme hledali to nejlepší řešení zejména s ohledem na potřeby sedmiměsíční holčičky, protože pokud bychom zajistili pouze podnapilou řidičku, tak bychom ji umístili na protialkoholní záchytnou stanici. V tomto případě jsme museli po konzultaci s lékaři a sociální pracovnicí postupovat velice citlivě a opatrně,“ uvedl npor. Bc. Jiří Chvátal, zástupce vedoucího Dálničního oddělení Velký Beranov.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková vedoucí oddělení - tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

28. 7. 2023 - Muž ze Žďárska místo zisku, přišel o peníze

Muž ze Žďárska místo zisku, přišel o peníze
Žďárští kriminalisté zadokumentovali případ internetového podvodu.

17. 8. 2023 - V jediný den tři záchyty migrantů

V jediný den tři záchyty migrantů
Řidič vozidla s migranty nereagoval na dálnici D1 na výzvu k zastavení.

24. 6. 2023 - Vážná nehoda na D1 v sobotu časně ráno

Vážná nehoda na D1 v sobotu časně ráno
Všechny složky IZS dneska časně ráno vyjížděly k vážné dopravní nehodě.

4. 8. 2023 - Pozor na podvodníky, kteří na vás útočí prostřednictvím internetu

Pozor na podvodníky, kteří na vás útočí prostřednictvím internetu
Lidé tak přicházejí o nemalé finanční prostředky, mnohdy celoživotní úspory.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

LightSolar: Komplexní služby v oblasti fotovoltaických systémů
TOPlist