PANORAMA FITNESS
Dnes je 22. června 2024, svátek má Pavla, zítra Zdeňka.
  • V centru Beauty&Beast se po celou sobotu koná Kmínový festival. Můžete ochutnat speciality pražských šéfkuchařů, zakoupit regionální potraviny. Kromě toho je zde doprovodný kulturní program a vyžití pro děti.
  • Na našem fotbalovém stadionu se hrají tuto sobotu a neděli zápasy chlapců U14 v rámci turnaje Třebíč Open. Také FCVM zde má svůj žákovský tým. Více foto na našem Facebooku.
  • Letos vyšlo otevření koupaliště na tropický den.
  • Jdu do školy. V mateřské škole na Sokolovské proběhlo ve čtvrtek pasování předškoláků s Dózou.
  • 21.6.2024 - Koupaliště PALOUKY otevře své brány v pátek 21. června 2024 v 10 hodin. Jak to na koupališti aktuálně vypadá můžete sledovat na portále www.NovinyVM.cz v pravém sloupci na ONLINE kameře.
  • Lidl už láká zaměstnance přímo na fasádě prodejny.

Od historie Sportky až do současnosti

- - 26. 9. 2023 - komentářů  0

V našich končinách byste jen těžko hledali oblíbenější loterii, než je právě Sportka, která se losuje již bez mála 70 let. Chcete se dozvědět více o tom, jaké je historické pozadí nejhranější loterie u nás? Vše potřebné naleznete níže.


Sportka a její Historie

Mnohé z vás to jistě překvapí, ale první losování loterie Sportka proběhlo již na Velikonoční pondělí 22. dubna 1957. Stala se tak v pořadí druhou hrou, kterou Sazka po svém přerodu ze Stasky začala provozovat. Tou vůbec první byly sázky na různé sportovní události, což bylo dáno tím, že patřila pod Československý svaz tělesné výchovy.

 

Pozor: Myslete na to, že hazardní hry představují riziko vysokých finančních ztrát a také riziko vzniku závislosti. Platí také zákaz hraní hazardních her osobám mladším 18 let. Myslete na to, hrajte s rozumem, kontrolujte svou hru a dodržujte zásady zodpovědného hraní.

 

Sportka vznikla coby kopie hry, kterou vytvořili Němci v Severním Porýní-Vestfálsku, kde se také losovalo 6 čísel ze 49. Svůj název získala podle toho, že každému jednotlivému číslu v ní byl přiřazený konkrétní sport. Jednička byly například boby, kdežto 49 představovala základní tělesná výchova. Samozřejmě nechyběl ani hokej (19) nebo fotbal (14). Vše bylo řazeno podle abecedy.

 

První Sportku mohli lidé hrát za 3 Kč a hlavní výhru přitom představovalo 40 000 Kč. V dnešní době samozřejmě obě částky působí trochu komicky, ale v roce 1957 se jednalo o opravdu vysokou částku. Už tehdy však byla výhra v loterii velmi nepravděpodobná, což trvá dodnes. Při sázení to proto berte v potaz a nikdy neriskujte peníze, které si nemůžete dovolit prohrát.

 

Další vývoj Sportky

V roce 1961 se hlavní výhra propadla na pouhých 15 000 Kč, což eskalovalo v prudkou ztrátu zájmu o loterii. Nakonec se však Sportka dokázala vzedmout ze dna a výhra se postupně znovu zvyšovala, když dosáhla roku 1965 na 200 000 Kč.

 

V roce 1965 došlo k prvnímu losování 2. tahu Sportky a roku 1973 začala ve svém programu nabízet přímý přenos ze slosování tehdy Československá televize. Na ČT je možné sledovat slosování Sportky prakticky dodnes.

 

V roce 1977 Sazka přidala do Sportky sedmé dodatkové číslo a roku 1991 proběhla prakticky ta největší změna. Maximální výhry již totiž nebyly limitované a jejich velikost rostla dle výše provedených vkladů. Roku 1993 pak vznikl samotný jackpot Sportky. Ten následně roku 2000 překročil hranici sta milionů a v roce 2010 již mohli hráči hrát také u Super Jackpot, který funguje dodnes.

 

Hra Šance milion spatřila světlo světa roku 2016, kdy do hry také vstoupilo druhé slosování. To od té doby probíhá každou středu. Třetí, tedy páteční slosování je nejnovější. Vstoupilo do hry totiž až roku 2020.

 

Sportka dnes

Další velká změna pak přišla v roce 2017. Tehdy totiž nová legislativa umožnila domácím sázkovým kancelářím nabízet své produkty i přes internet. Sportka je díky tomu ještě oblíbenější, a právě sázející přes internet tvoří největší objem ze všech sázek. Na internetu je navíc také snadnější kontrola tiketu a můžete si nastavit zasílání výsledků do SMS nebo e-mailové zprávy.

 

Pro sázení Sportky online je však vyžadovaná registrace na Sazce včetně ověření totožnosti a nastavení herních limitů. Sázení po internetu také svou pohodlností inklinuje ke zvýšenému riziku gamblingu. Nezapomeňte proto dodržovat všechny zásady zodpovědného hraní a ani při hraní Sportky nepodstupujte zbytečné riziko.
I když je Sportka nejstarší loterií, na v internetovém prostředí tomu tak není. Zde si totiž drží prvenství loterie Korunka, která v současné době spadá pod Tipsport a po hrách od Sazky se jedná o druhou nejhranější loterii u nás.

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!


Autor: -PR-

Publikoval: -red-

Čtěte také

15. 4. 2024 - Nejlepší tipy, jak se rychle a bez stresu sbalit na dovolenou!

Nejlepší tipy, jak se rychle a bez stresu sbalit na dovolenou!
Dovolenková sezóna se rychle blíží a možná již máte zamluvenou nádhernou dovolenou. Nezáleží na tom, jestli budete cestovat jen v Čechách nebo do zahraničí. V obou případech se musíte šikovně sbalit, aby...

12. 12. 2023 - Co dělat mezi svátky ve Velkém Meziříčí?

Co dělat mezi svátky ve Velkém Meziříčí?
Uvidíme co nám přinese počasí, ale jisté je, že na Panorama Fitness bude běžná otevírací doba. Takže pokud budete mít až po krk válení u televize, cukroví Vám poleze už i ušima...

8. 11. 2023 - Novinky ve Vinotéka v Radnické

Novinky ve Vinotéka v Radnické
Zeptali jsme se majitele Vinotéky v ulici Radnická ve Velkém Meziříčí, na co se můžeme těšit v nejbližší době.

19. 4. 2024 - Výhody práce z domova - možnost výběru vhodného kancelářského sezení

Výhody práce z domova - možnost výběru vhodného kancelářského sezení
Pracovat z domova se poslední dobou těší velké oblibě. Pochopitelně jako vše, má to své výhody i stinné stránky. Stinné stránky si ještě vzpomeneme. Teď rovnou k výhodám.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

ENVIRO - EKOANALYTIKA, s.r.o. - EKOLOGIE PRO VÁS
TOPlist