CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 24. dubna 2024, svátek má Jiří, zítra Marek.
  • Milá Evičko, milý Luďku... tak začínal každý dialog ve stejnojmenné divadelní hře mapující životní příběh manželů Vojířových z Velkého Meziříčí, který napsala jejich vnučka Beáta Parkanová (uprostřed) a bravurně jej ztvárnili herci činoherního klubu.
  • Vlastivědná a genealogická společnost společně s Policií ČR a Besipem uspořádala pro všechny zájemce v kině bezplatnou akci k prevenci kyberkriminality a bezpečnosti silničního provozu.
  • Včerejší nepořádek kolem kontejnerů na papír na Třebíčské vystřídal dnešní nepořádek kolem kontejnerů plast, odložené jsou zde části auta.
  • U odbočky z Třebíčské k policejní stanici přibylo nové dopravní zrcadlo.
  • Nekonečný problém. Přeplněné kontejnery na tříděný odpad na Třebíčské u starého nádraží.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.

Slyšíš majáky a houkačky. Víš, co máš udělat?

- - 29. 9. 2023 - komentářů  0
foto: PČR

Každá vteřina hraje důležitou roli, když složky integrovaného záchranného systému vyjíždějí k závažným případům dopravních nehod. Policisté jeden z těchto výjezdů zažili minulý týden na Pelhřimovsku, kde došlo k vážné dopravní nehodě. Ne každý řidič ale umí zareagovat správně, když slyší houkání a vidí blížící se majáky. A jak by ses zachoval ty?


Řeč je o výjezdu k dopravní nehodě, ke které došlo v pondělí 18. září. Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení před třetí hodinou odpoledne. Dopravní nehoda  se stala na silnici I/19 u obce Obrataň. Čelně se zde střetlo osobní a nákladní vozidlo. Z prvotního oznámení vyplývalo, že jde o vážnou dopravní nehodu, po níž zůstal řidič v osobním vozidle zaklíněný. V takovém případě mohou rozhodovat vteřiny. V případě této konkrétní nehody řidič osobního automobilu utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Silnice byla po dopravní nehodě neprůjezdná a policisté odkláněli dopravu na objízdnou trasu, která vedla přes obec Cetoraz. Řidič nákladního vozidla zranění neutrpěl, provedenou dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili. Příčinu a veškeré související okolnosti tragické dopravní nehody policisté prověřují.

 

Vozidla složek integrovaného záchranného systému vyjíždějí bezprostředně po oznámení, ale  dojezdový čas na místo události mohou prodlužovat a cestu komplikovat neukáznění řidiči. „V případě, že ve své blízkosti spatříte blikající majáky nebo uslyšíte zvukové výstražné zařízení vozidel záchranářů, buďte maximálně opatrní a ohleduplní k projíždějícím vozidlům s právem přednostní jízdy. Především se vůči těmto vozidlům chovejte čitelně. Včas signalizujte, že zpomalujete a uhýbáte z cesty. Pokud je to z hlediska provozu a typu komunikace možné, zastavte své vozidlo na krajnici tak, aby záchranáři měli dostatek místa k projetí. I když ještě nevidíme, o jakou složku se jedná, počítejme při zastavování vždy s tím, aby mohlo bezpečně projet i velké auto záchranářů,“ uvedl plk. Mgr. David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina s tím, že ani chodci nesmí omezit projíždějící vozidla záchranářů, a to ani na přechodu pro chodce, i když jim na semaforu svítí zelená. Pamatujme na to, že i my se můžeme dostat do situace, kdy budeme potřebovat pomoc. Buďme proto ohleduplní a snažme se tyto zásady dodržovat.

 Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, vedoucí oddělení - tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

13. 10. 2023 - V autobuse z Německa se našel podivný vzkaz o výbušnině, celá dálnice u Měřína je uzavřena

V autobuse z Německa se našel podivný vzkaz o výbušnině, celá dálnice u Měřína je uzavřena
Přijali jsme oznámení, které se týkalo autobusu jedoucího z Německa ve směru na Brno.

23. 4. 2024 - Zloději vykradli hasičskou Avii

Zloději vykradli hasičskou Avii
Policisté z obvodního oddělení v Náměšti nad Oslavou zadokumentovali případ krádeže vloupáním do zaparkovaného nákladního vozidla Avia.

16. 10. 2023 - Dva víkendové záchyty migrantů, jeden z nich na benzínce v Bíteši

Dva víkendové záchyty migrantů, jeden z nich na benzínce v Bíteši
V sobotu ráno patnáct minut po deváté hodině zastavila policejní hlídka z odboru cizinecké policie na dálničním odpočívadle na 111. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu dodávkové vozidlo s německou...

14. 12. 2023 - Krádež peněženky ve Velké Bíteši

Krádež peněženky ve Velké Bíteši
Ve Velké Bíteši došlo v úterý 12. prosince k odcizení peněženky.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

GLASS VISION: Hledáme MONTÁŽNÍHO TECHNIKA SKLENĚNÝCH KONSTRUKCÍ
TOPlist