Do našeho týmu přichází na roční hostování mladý, ale zkušenostmi nabitý hráč Tomáš Košut. Jeho domovským klubem je Náměšť nad Oslavou, kde pravidelně nastupuje za "A" tým, který hraje 2.ligu. V sezóně 2021/2022 hostoval v týmu Univerzita Brno "B", kde dostal důvěru a čest hrát na první šachovnici. Důvěru nezklamal a společně s týmem vybojovali první místo v KP II.třídy Jihomoravského kraje. Minulou sezónu nově hostoval v KP I.třídy Jihomoravského kraje, kde dostal opět příležitost na předních šachovnicích. Týmu se sice moc nedařilo a vypadalo to, že i sestoupí. Nicméně Tomáš, přestože hrál skoro v každém kole proti silnějším soupeřům, hrál odvážně. Kapituloval pouze jednou a byl hlavním tahounem k záchraně v nejvyšší soutěži v Jihomoravském kraji. Tomáš je zkušený hráč, který týmový Krajský přebor na Vysočině už několikrát dokázal vyhrát. Pro všechny tyhle aspekty pevně věříme, že on je ta správná posila, která nám pomůže společnými silami posunout Velké Meziříčí v šachu zase o něco výše.
Autor: Michal Nedoma, kapitán týmu Velké Meziříčí
Publikoval: -kas-












