CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 21. dubna 2024, svátek má Alexandra, zítra Evžénie.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.
  • Letní zahrádky restaurací se vrací. První roste před Jupiter clubem.
  • Část cesty Balinským údolím je nově vysypána štěrkovou drtí.
  • Dobrovolní hasiči v sobotu staví na Fajťáku hranici na pálení čarodějnic.
  • Stavba chodníku k dálnici pokračuje.
  • Vůbec první výstava v sýpce za Dózou. Ve dvou patrech vystavují své díla žáci výtvarného oboru ZUŠ.

HÁZENÁ: Doma proti Prostějovu muži nezaváhali

- - 23. 10. 2023 - komentářů  0

V dalším domácím kole jsme hostili celek z Prostějova.

sobota 21. 10. 2023

2. liga muži - JM - 6. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí - Sokol II Prostějov 32:21 (16:9)

Ten několik posledních sezón obsazuje spíše spodní patra tabulky, a tak jsme proti tomuto soupeři chtěli uspět. I když hosté dorazili bez zraněného kanonýra Kosiny, i přesto měli plnou soupisku 16 hráčů a určitě k nám nic nepřijeli odevzdat.

Dle pokynů v šatně jsme chtěli dobře do utkání vstoupit a udělat si náskok již od úvodu. A to se povedlo na jedničku. V útoku jsme byli produktivní a i přes mezery v obraně jsme navyšovali skóre až na 9:1 (12. min). Hlavním důvodem byly dobré zákroky našeho gólmana, který doslova vymazal střelce hostí. Poté jsme trochu polevili a nechali soupeře dostat se do hry. Ten do 19. minuty dokázal snížit na 11:5. My ovšem opět zabrali a odskočili na 16:6. V posledních 2 minutách poločasu jsme školáckými chybami ale nabídnuli soupeři 3 laciné branky, a tak jsme šli do šaten za stále otevřeného stavu 16:9.

A stejně jak úvod utkání, tak i vstup do druhé půle vyšel dle představ, kdy jsme hned z kraje odskočili na 21:11. Mírný zlom poté nastal po našem nepochopitelně neuznaném 7m hodu, který nás slušně řečeno rozhodil. Prostějovští toho využili a i za přispění dvou přesilovek snížili na 22:16. To ovšem bylo z jejich strany vše. Náš tým opět zabral a 10 minut před koncem vedl opět o 11 branek. V závěru již hosté nekladli velký odpor, a tak jsme si mohli vychutnat další domácí výhru, tentokrát 32:21.

K dalšímu utkání zajíždíme do Brna, kde se střetneme s „B“ týmem extraligového SHC Maloměřice, kde budeme chtít získat letošní první venkovní body.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/5:3/4, vyloučení 7:4, navíc hosté ČK

Sled branek: 6:0, 9:1, 11:5, 15:5, 16:9, 16:9, 18:9, 21:11, 22:16, 28:17, 31:18, 32:21

Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš - Vítězslav Večeřa (8/1), Tomáš Rosa (7/1), Jakub Strýček (6), Pavel Strašák (4/1), Tomáš Krčál (3), Radim Fischer (1), Aleš Novotný (1), Pavol Živčic (2), Štěpán Čermák, Jakub Bezděk, Petr Kavka, František Kratochvíl, David Kubiš, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda