EURO BAGGING: Hledáme SERVISNÍHO DĚLNÍKA
  • Pozor hráz rybníka Lalůvky je dočasně uzavřena z důvodu rekonstrukce betonových částí přepadu.
  • Novou lokalitu na Hliništích lemují nově vysazené stromky.
  • Výtěžek z plesu ZUŠ 56.400 korun poputuje na doboru věc Oblastní charity Žďár nad Sázavou.
  • V sobotu 2. března proběhl v Jupiter clubu ples Základní umělecké školy Velké Meziříčí. K vidění byla parádní hudební i taneční vystoupení.
  • Čtyři valašské branky zmařily naděje na cenné body do horácké tabulky. Sobotní zápas sledovalo takřka 600 diváků.

Na lídra tabulky ze Světlé hokejisté béčka nestačili

- - 21. 11. 2023 - komentářů  0
Ilustrační foto.

Po zápase s druhým týmem tabulky zajíždělo béčko HHK na led toho prvního ze Světlé nad Sázavou.

HC Světlá nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí „B“ 4: 2 (1:0, 1:1, 2:1)

Rozhodčí: Fiksa - Klouda, Šťastná

Diváků: 217

Branky: 14. Kratochvíl, 40. Mečiar, 42. Kratochvíl, 48. Kořínek (Mečiar), Broža (Vondráček, Milotinský), 53. Štěpánek (Pejchal, Vondráček)

Vyloučení: 9:3, navíc Kubát (HCS) 5 + 20 minut za faul kolenem a Vrána (HHK) 5 + 20 minut za bitku

Využití: 0:1

Oslabení: 0:0

Střely na branku: 28:41

Světlá: Uher (Urban) - Svoboda, Adam, Kořínek, Špatenka, Kubát, Pokorný, Kratochvíl, Kalenský, Koudela, Mendl, Mečiar, Krejčí,

Kohout, Kozlík, Doležal, Blažek

Trenér: Ladislav Fixa

V. Meziříčí: Juda Petr (Pestr) - Orsech, Smejkal - Vondráček, Kuřátko - Kochánek, Němec - Sobotka, Štěpánek, Pejchal - Milotinský, Broža, Burian Martin - Chlubna, Havliš, Vrána

Jeho hráči měli stejný záměr - opět překvapit jednoho z favoritů ligy. A utkání mělo nakonec i podobný průběh, až na ten výsledek. Světlá byla od začátku o krok rychlejší a přesnější v kombinaci. Do vedení se ale dostala až ve 14. minutě, kdy skóroval po samostatné akci Kratochvíl. Hosté, kteří vyrovnávali hru svojí bojovností, se také tlačili před Uhrovu bránu, ale ze své časté střelby nic nevytěžili. Mrzet je to může hlavně v nevyužitých přesilovkách, v nichž to zkoušeli celkem třikrát.

Do druhé třetiny přidali domácí na tvrdosti v dohrávání osobních soubojů a tak se na ledě řádně jiskřilo. Hra byla pro častá vylučování a následné dohady často rozkouskovaná a ztratila na kráse. Nakonec to nejvíc odnesl meziříčský Vrána, kterého si rozhodčí vybrali pro trest do konce utkání. Ve 38. minutě se hostům podařilo vyrovnat Brožovou úspěšnou tečí Vondráčkovy střely. Druhou asistenci si připsal Milotinský. Škoda, že si hráči z Mezu v poslední vteřině nepohlídali domácího Mečiara, jenž dostal Světlou znovu do vedení.

Úvodní desetiminutovka poslední části byla ve znamení tlaku HHK, ale góly dávala Světlá. Ve 42.´využil zaváhání hostů v rozehrávce Kratochvíl a ve 48. minutě přidal čtvrtou branku HC povedenou střelou Kořínek. Hosté se sice nevzdávali a stále bušili do soupeřovy obrany, ale zradila je střelba. V 51.´dostali možnost hrát dvakrát po sobě přesilovku 5 proti 3. Jeden gól v ním ovšem na srovnání stavu nestačil. Postaral se o něj Štěpánek po přihrávkách Vondráčka a Pejchala. Svoje vítězství si už potom Světlá udržela a díky lepší produktivitě brala všechny tři body.

Další výsledky 10. kola:

Humpolec - Telč 10:3

Velká Bíteš - Pelhřimov 2:11

Ledeč nad S. - Náměšť nad O. 6:5 po prodloužení

M. Budějovice - Chotěboř 4:3 po prodloužení

Příští kolo máme volno. Další utkání odehrajeme v neděli 3. 12. 2023 na domácím ledě s Chotěboří. Začátek bude v 17.45 hodin.

Autor: Vladimír Hort

1. 11. 2023 - Hokejové béčko porazilo tým z Bystřice

Hokejové béčko porazilo tým z Bystřice
Domácí měli hru a hosté dávali góly. To byl obraz úvodní třetiny zápasu. Vždy zůstal u Judovy brány jeden volný hráč Bystřice. Ve 3. minutě Ludvík, v 8. Bednář a když v...

30. 8. 2023 - V prvním utkání jsme podlehli brněnské Technice

V prvním utkání jsme podlehli brněnské Technice
Úvodní přípravná utkání na sezónu 2023/2024 chtějí velkomeziříčští trenéři věnovat zkoušení hráčů, kteří bojují o místo na soupisce. Pro první zápas s brněnskou Technikou tak dostala volno hned desítka hráčů základní sestavy.

28. 2. 2024 - Ve středu na derby! Do VelMezu přijede Žďár nad Sázavou! Přijďte fandit!

Ve středu na derby! Do VelMezu přijede Žďár nad Sázavou! Přijďte fandit!
Velkomeziříčský tým čeká nejdůležitější část sezóny.

4. 3. 2024 - Nedaří se. Po prohře s ValMezem padáme na poslední příčku východní konference

Nedaří se. Po prohře s ValMezem padáme na poslední příčku východní konference
V utkání s Valašským Meziříčím jsme, stejně jako ve středu se Žďárem nad Sázavou, doplatili na mizernou produktivitu.