Cílem obou měst je navázání spolupráce, a to nejen za účelem výměny zkušeností, ale také kvůli realizaci společných projektů. Obě města se shodují na podobných prioritách, především na koncepci rozvoje, péči o veřejný prostor, realizaci staveb, kultuře a sportu.
Po přijetí primátorem Viktorem Némethem na městském úřadě, česká delegace navštívila místní gymnázium, Střední odbornou školu technickou a také Speciální základní internátní školu (Reedukační centrum). Druhý den byl věnován diskuzi o problematice správy města s vedoucími jednotlivých sekcí městského úřadu ve Vráblích. Vedení Velkého Meziříčí pozvalo zástupce města na reciproční návštěvu na jaře příštího roku.
Nitranský samosprávný kraj je oficiálním partnerem Kraje Vysočina od roku 2006.
Autor: tisková zpráva KÚ Kraje Vysočina
Publikoval: -kas-














