Dnes je 12. července 2024, svátek má Bořek, zítra Markéta.
  • Postup prací na rekonstrukci silnice na Fajtův kopec (horní část ulice Nad Gymnáziem).
  • Milovníci a obdivovatelé rychlé jízdy na motorce se sešli v kině na premiéře dokumentu Plná 6, o závodníku Kamilu Holánovi, který má kořeny ve Velkém Meziříčí. Po filmu následovala beseda se závodníkem a jeho otcem Ivošem, kterou moderoval Ivo Kaštan.
  • Na Novosadech je již vyznačena zastávka náhradní autobusové dopravy za výluku na trati Velké Meziříčí - Křižanov, která proběhne od 15.7. do 5.8.2024
  • Rekonstrukce městské knihovny na Poštovní ulici ve Velkém Meziříčí.
  • Na louce u Penny je vysekán obrazec včely samotářky a motýla nad květinou.
  • Uzavírka silnice na Fajtův kopec začala ve středu ráno. Strhává se asfalt a už tudy rozhodně neprojedete!

Fantastičtí brankáři dotáhli utkání v Hodoníně do prodloužení

- - 24. 11. 2023 - komentářů  0
Ilustrační foto.

Utkání 17. kola mezi domácím Hodonínem a Velkým Meziříčím ovládli maskovaní muži. Domácí Dominik Piták i velkomeziříčský Jarda Juda inkasovali v základní hrací době pouze po jedné brance a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

Středa 22.11.2023

SHKM Baník Hodonín - HHK Velké Meziříčí 2:1PP (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly a asistence: 39:07 Weintritt (Dobiáš, Rauš), 63:16 Karafiát (Rauš, Laciga) - 24:49 Ambrož.

Sestava SHKM Hodonín:

Piták (Dolíška) - Rauš, Zorko, Bílek, Polesný, Švejda, Sedláček, Talafa, Macháň - Novák, Sedlák, Štědrý, Mach, Bachánek Adam, Weintritt, Hložánek, Saidl, Dobiáš, Karafiát, Laciga, Krejčí.

Trenér: Bachánek Aleš

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda J. (Juda P.) - Kochánek, Trnka, Slabý, Ambrož, Lašák, Vlašín P., Svoboda - Dolníček, Křenek, Juráň - Strnad, Juda M., Doležal - Vedral, Burian, Švejda - Broža, Kuba, Kotrba.

Trenéři: Adam, Novák

Vyloučení: 5:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Vaněk - Bubela, Kučera.

Střely na branku: 41:30 (13:16, 13:5, 12:8 - 3:1)

Statistiky brankářů:

Piták         (HOD)  -    96,67 % - 29 zásahů - 64 min.

Juda J.       (HHK)  -    95,12 % - 39 zásahů - 64 min.

Diváci: 811

Nutno dodat, že po vyrovnané úvodní třetině, ve které branka nepadla, měli herní i střeleckou převahu hodonínští. Jarda Juda v naší brance ale přiváděl domácí střelce k šílenství, když zneškodňoval jednu vyloženou šanci za druhou! Svůj tým ale musel nesčetněkrát podržet i hodonínský Piták.

Úvodní branku zápasu vstřelil ve 25. minutě meziříčský kapitán Pavel Ambrož, když od modré nečekaným pokusem prostřelil clonící hráče - 0:1. Následoval tlak Hodonína, který se hnal za vyrovnáním. To přišlo v závěru druhé třetiny, kdy se po evidentním faulu domácího obránce Rauše na Petra Švejdu dostal před Judu hodonínský Weintritt a srovnal na 1:1. Švejda se po krosčeku na hlavu jen těžce zvedal z ledu.

Ve třetí třetině pokračoval tlak Hodonína. Domácí se i ve vlastním oslabení tlačili do útoku a několikrát ujeli do přečíslení. Juda byl ale pozorný a všechny střely ve třetí třetině pokryl.

V prodloužení měl obrovskou šanci na rozhodnutí David Křenek, který ujel sám na Pitáka. Úspěšnější byl domácí brankář. O minutu později tak rozhodl nejlepší střelec Hodonína Karafiát, který se uvolnil před branku a svojí desátou trefou sezóny rozhodl o druhém bodu pro Hodonín.

Hodnocení utkání trenérem Lukášem Novákem: Naprosto vyrovnaný zápas, který rozhodovaly maličkosti. Gólmani na obou stranách chytali výborně, i proto takový fotbalový výsledek. Kluci podali dobrý a zodpovědný výkon. Utkání jsme určitě mohli rozhodnout v náš prospěch, ale i Hodonín měl spoustu šancí. Za bod jsme určitě rádi. Z Hodonína se budou ostatním týmům vozit body těžko. Prodloužení už je vabank, měli jsme tam šance, bohužel gól dal soupeř. Remíza spravedlivá. Už se soustředíme na důležitý zápas v Šumperku.

Program mistrovských zápasů mužů v tomto týdnu:

Sobota  25.11.2023     Draci Pars Šumperk - HHK Velké Meziříčí,

začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Šumperk)

Autor: HHK VM

5. 12. 2023 - S Kopřivnicí to nevyšlo, s Valachy ano

S Kopřivnicí to nevyšlo, s Valachy ano
O víkendu se hrály na našem zimním stadionu hned dva hokejové zápasy A týmu HHK.

14. 11. 2023 - Velké vítězství v Ledči

Velké vítězství v Ledči
Až na třetí pokus se podařilo béčku HHK přivézt body z venkovního zápasu. A byly to body nesmírně důležité, protože teď je čekají mače s druhým a prvním týmem tabulky Krajské ligy...

18. 3. 2024 - Řisuty se v play-down ujímají vedení

Řisuty se v play-down ujímají vedení
Hokejisté Velkého Meziříčí budou muset v play-down II. ligy otáčet nepříznivý stav série. V souboji o udržení druholigové příslušnosti meziříčští na domácím stadionu prohráli 1. utkání s buldoky z Řisut.

11. 3. 2024 - Třetí čtvrtfinálový zápas na pelhřimovském ledě nevyšel, B tým HHK skončil na 7. místě

Třetí čtvrtfinálový zápas na pelhřimovském ledě měl podobný vývoj jako ten první z minulého úterý.