• Na náměstí se koná závěrečná afterparty 18. ročníku Evropského festivalu filozofie.
  • Dlouhý stůl na závěrečnou afterparty letošního filozofického festivalu se již chystá.

Velkomeziříčští hokejisté diktovali tempo hry, v derby zvítězili nad Žďárem

- - 30. 11. 2023 - komentářů  0
V okresním derby se radovali domácí z HHK Velké Meziříčí.

Okresní derby mezi Velkým Meziříčím a Žďárem nad Sázavou má jasného vítěze!

Velkomeziříčští hokejisté po celé utkání diktovali tempo hry, nepustili favorizovaný Žďár do souvislejšího tlaku a po zásluze berou všechny tři body! Po dvou brankách vstřelili Jiří Doležal a Tobiáš Handl, jednou se trefili Miroslav Juda a Max Kotrba.

Úvod utkání se nesl ve slavnostním duchu, jednatel Horáckého hokejového klubu Jaroslav Juda v tomto týdnu oslavil významné životní jubileum, ke kterému dostal vedle věcných darů i krásné tříbodové vítězství nad okresním rivalem.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a od úvodních minut jsme si vytvářeli slibné příležitosti. Ve čtvrté minutě měl obrovskou šanci Tobiáš Handl, netrefil ale odkrytou branku. V 9. minutě dostali žďárští příležitost zahrát si přesilovou hru. Byli to ale paradoxně domácí, kteří v oslabení skórovali. Meziříčští si v oslabení vytvořili několik šancí, ujalo se ale až nahození Milana Strnada, které mezi Slámovy betony usměrnil Miroslav Juda - 1:0. Hosté srovnali v 16. minutě, když brankáře Judu podrazil jeden z hostujících hráčů a do odkryté klece skóroval Wasserbauer - 1:1.

Druhá třetina byla tou nejpovedenější. Hned při prvním střídání se před Slámu dostal Jiří Doležal a nadvakrát skóroval - 2:1. Ve 34. minutě se přes obránce Žďáru uvolnil Tobiáš Handl a prostřelil lapačku hostujícího brankáře - 3:1. O dvě minuty později si Handl akci zopakoval, tentokrát se uvolnil po pravé straně a zakončoval na vyrážečku - 4:1. V závěru třetiny jsme nevyužili přesilovou hru, přesto jsme odcházeli do kabin s komfortním náskokem.

Cíl pro třetí třetinu byl jasný - udržet pohodlné vedení a získat důležité tři body. Žďárští sice ve 47. minutě brankou Duška snížili, to však bylo z jejich strany vše. V 51. minutě vrátil modrobílým tříbrankové vedení pohotovou střelou z brankoviště Max Kotrba - 5:2. V 57. minutě potom dal výsledku finální podobu Jiří Doležal po pěkné přihrávce Milana Strnada - 6:2.

Důležité tři body tak zůstávají ve Velkém Meziříčí! V pátek v 18:00 nás čeká další domácí zápas, tentokrát proti Kopřivnici.

Autor: HHK VM

Fotogalerie

18. 3. 2024 - Řisuty se v play-down ujímají vedení

Řisuty se v play-down ujímají vedení
Hokejisté Velkého Meziříčí budou muset v play-down II. ligy otáčet nepříznivý stav série. V souboji o udržení druholigové příslušnosti meziříčští na domácím stadionu prohráli 1. utkání s buldoky z Řisut.

13. 11. 2023 - Velkomeziříčští hokejisté zvítězili v Kopřivnici

Velkomeziříčští hokejisté zvítězili v Kopřivnici
Velkomeziříčští hokejisté dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející utkání a z kopřivnického stadionu, kde více než dva roky nebodovali, vezou tříbodové vítězství!

9. 11. 2023 - Domácí zaváhání s Technikou napraveno, z Brna vezeme vysoké vítězství

Domácí zaváhání s Technikou napraveno, z Brna vezeme vysoké vítězství
Přesně týden po smolné domácí ztrátě s Technikou Brno, nastoupili velkomeziříčští hokejisté proti stejnému soupeři znovu.

5. 2. 2024 - Vydařené odpoledne, velkomeziříčští porazili Nový Jičín!

Vydařené odpoledne, velkomeziříčští porazili Nový Jičín!
Kdo nepřišel včas na netradičně odpolední začátek utkání s Novým Jičínem, mohl jenom litovat. Velkomeziříčští do zápasu s favoritem vstoupili bez respektu, udávali tempo hry a hned čtyřikrát v první třetině skórovali!...