Důvodem schůzky byla rychlá výměna informací týkající se aktuálního personálního stavu a schopnosti nemocnic zajistit v následujících týdnech chod jednotlivých oddělení.
Po jednání s řediteli krajských nemocnic byla v médiích zveřejněna příznivá informace. Premiér Petr Fiala se dohodl se zástupci České lékařské komory na navýšení mezd v objemu pro ně přijatelném. K odvolání protestu má podle zástupců České lékařské komory dojít po písemném potvrzení této dohody. Vedení Kraje Vysočina i krajských nemocnic očekává, že poté dojde ke stažení podaných výpovědí ze služeb, které podali i lékaři v nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina.
Autor: tiskové oddělení Krajského úřadu Vysočina
Publikoval: -kas-












