První v sobotu 2. prosince chrámového sboru a dětské scholy se měl původně odehrát pod lípami, kvůli počasí se však se přesunul do kostela. Duchovní a křesťanské písně nejprve zpíval chrámový sbor, později je vystřídali malí zpěváčci z dětské scholy. Slovem provázela a o významu adventu a prosincových svatých Barboře, Mikuláši, Lucii vyprávěla paní Rosová.
Po loňském debutu se v neděli 3. prosince se kostel do posledního místa zaplnil na úžasný koncert kontrabasového orchestru z Brna. Čtrnáct kontrabasů je světově unikání seskupení, které se zkoncetrovalo kolem brněnských uměleckých vysokých škol. Mezinárodní složení, mix klasické hudby a od baroka až po hity moderní hudby k tomu velká profesionalita a humor. To byl opravdový zážitek, který jste si mohli vychutnat v krásném prostředí našeho kostela. Brněnský kontrabasový orchestr vede prof. Miloslav Jelínek, mluvčím se stal Marek Švestka.
Autor: připravila redakce NovinyVM.cz
Publikoval: -kas-
Fotogalerie



































