CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 21. dubna 2024, svátek má Alexandra, zítra Evžénie.
 • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.
 • Letní zahrádky restaurací se vrací. První roste před Jupiter clubem.
 • Část cesty Balinským údolím je nově vysypána štěrkovou drtí.
 • Dobrovolní hasiči v sobotu staví na Fajťáku hranici na pálení čarodějnic.
 • Stavba chodníku k dálnici pokračuje.
 • Vůbec první výstava v sýpce za Dózou. Ve dvou patrech vystavují své díla žáci výtvarného oboru ZUŠ.

Házená, starší žačky - Hodnocení podzimní části sezóny 2023/24

- - 24. 12. 2023 - komentářů  0
Společná fotografie týmu.
Společná fotografie týmu.
foto: archiv Házená VM
Házená, starší žačky - Hodnocení podzimní části sezóny 2023/24
Házená, starší žačky - Hodnocení podzimní části sezóny 2023/24

Liga Vysočiny se v ročníku 2023/2024 hraje v počtu pět týmů - DHK Pardubice, TJ Sokol Chrudim, TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou, Jiskra Havlíčkův Brod a TJ Sokol Velké Meziříčí. První tým v tabulce po podzimní části zápasů postupoval automaticky do celorepublikové Žákovské ligy bez hraní kvalifikace.


Absolvovali jsme všech 5 turnajů Ligy Vysočiny, ze všech zápasů jsme pouze jednou remizovali s družstvem TJ Kovofiniš Ledeč a se ztrátou jednoho bodu jsme zaslouženě obsadili první místo tabulky po podzimní části s počtem 39 bodů a s automatickým postupem do hlavní soutěže celorepublikové Žákovské ligy starších žaček. S každým turnajem se hráčky zlepšovaly a hra byla rychlejší a více kolektivní.

 

Po odehrání turnajů Ligy Vysočiny nás čekala příprava na první kolo Žákovské ligy, kterou hraje 25 týmů z celé České republiky. Absolvovali jsme tedy přípravná utkání s mladšími i staršími žáky TJ Sokol Velké Meziříčí a odjeli jsme na přípravný zápas do Kuřimi.

 

První kolo celostátní Žákovské ligy starších žaček, hrané dne 3. 12. 2023, se konalo v domácím prostředí v hale TJ Sokol Velké Meziříčí. Hráčky byly velmi motivované k dobrým výkonům a i díky tomu se nám podařilo zvítězit s týmy SHK Veselí nad Moravou 19:14, SHK Kunovice 14:13, TJ Sokol Klimkovice 26:19 a kontumačně 10:0 s týmem Házená Jindřichův Hradec, který se kvůli sněhové kalamitě bohužel na turnaj nedostavil. Po prvním kole Žákovské ligy jsme tedy z 25 družstev obsadili 5. místo v celorepublikové tabulce.

 

V předvánočním čase ve dnech 15. - 17. 12. 2023 jsme odjeli na poslední mezinárodní turnaj v kalendářním roce - do Olomouce na Nestlé Zora cup pořádaný týmem DHK Zora Olomouc. Zde jsme poměřili síly s interligovými zálohami týmů - DHC Slavia Praha; DHK Zora Olomouc A, B; SHK Velká nad Veličkou; HK Ivančice; HK Slovan Duslo Šaľa; HK Slavia VŠ Plzeň. Zaslouženě jsme zvítězili v zápasech s domácími celky DHK Zora Olomouc A i B. V dalších utkáních, i přes bojovnost a tlak na soupeře, jsme nedokázali využít našich předností - dobré obrany, rychlosti a tahu na bránu a ke konci zápasů se nám již nedařilo ostatním týmům konkurovat. Každý takový zápas je ale pro hráčky velkou zkušeností, ze které budeme určitě čerpat v budoucích utkáních.

 

Na závěr podzimní sezóny jsme sehráli „Zápas roku“ s rodiči našich hráček, kde jsme se velmi pobavili házenou i na následném posezení.

 

Od srpna se nám podařilo vytvořit velmi dobrý kolektiv, holky táhnou za jeden provaz a mají velmi dobrou tréninkovou morálku. Tréninky se snaží odtrénovat na 100% a velmi kvalitně. Musíme ještě zapracovat na souhře s pivotem a pestřejší hře v útoku.

 

Od ledna 2024 nás čekají další vícedenní turnaje - 19. - 21. 1. 2024 Vangl cup v Ivančicích, 28. 3. - 1. 4. 2024 Prague Handball cup; v červnu ITS cup v Kunovicích. Každý měsíc odehrajeme také jeden turnaj Žákovské ligy a v lednu na burze turnajů se dozvíme termíny pěti turnajů Ligy Vysočiny.

 

Tabulka Ligy Vysočiny podzim 2023

 1. TJ Sokol Velké Meziříčí 39 bodů
 2. TJ Kovofiniš Ledeč n.S. 28 bodů
 3. DHK Pardubice 23 bodů
 4. Jiskra Havlíčkův Brod 9 bodů
 5. TJ Sokol Chrudim 1 bod

 

Nejlepší střelkyní Ligy Vysočiny je po podzimní části Vendula Pospíšilová se 105 brankami, na třetím místě je Karolína Blaťáková s 80 brankami a na čtvrtém místě celkové tabulky je Veronika Dvořáková se 79 brankami.

 

Sestava: Blaťáková Karolína, Brychtová Anežka, Dvořáková Veronika, Fialová Barbora, Harčariková Nikol, Juhošová Sára, Králíková Helena, Krejčová Denisa, Michlíčková Beáta, Palátová Tereza, Pospíšilová Anna, Pospíšilová Klára, Pospíšilová Vendula, Vilímová Rozita


Autor: Radka Matušíková, Házená Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 1. 2024 - Minižáci házené druzí na domácím turnaji JUST IT Cup

Minižáci házené druzí na domácím turnaji JUST IT Cup
V neděli 7. ledna pořádal náš oddíl již 6. ročník tradičního turnaje ve velké házené 6+1 pro minižactvo JUST IT Cup.

24. 11. 2023 - Přípravka házené se stala přeborníkem České obce Sokolské

Přípravka házené se stala přeborníkem České obce Sokolské
Ve státní svátek 17. listopadu se jako každý rok konaly přebory České obce Sokolské v miniházené. Pořadatelství se letos ujal náš oddíl, a naši minižáci zde obhajovali loňské prvenství.

21. 3. 2024 - Přípravka házené stříbrná na turnaji Enpeka Cup 2024

Přípravka házené stříbrná na turnaji Enpeka Cup 2024
V sobotu 16.3. odehráli naši nejmenší házenkáři další turnaj v miniházené , druhý ročník Enpeka Cup, který pořádal oddíl TJ Sokol Nové Veselí.

21. 12. 2023 - Dorostenci obhájili vítězství na Julec Cupu

Dorostenci obhájili vítězství na Julec Cupu
V půlce prosince se opět konal turnaj Julec Cup mladších dorostenců. V nafukovací hale si opět nejlépe vedli naši hráči a po zásluze obhájili první místo.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

SANBORN - DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ
TOPlist