PANORAMA FITNESS
Dnes je 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Školní sbory koncertovaly v Jupiter clubu.
  • Cesta v Balinském údolí je posypána jemnou prosívkou. Do čtvrtka bude cesta zaválcována. Pak už se bude dobře jezdit i chodit. Více foto na našem Facebooku.
  • Oslavická se roztančila již na třetím ročníku školní taneční soutěže Star dance. Víc jak 50 fotografií najdete na našem Facebooku.
  • Bazény na koupališti jsou připraveny na spuštění provozu. K tomu by mělo dojít v pátek 21. června.
  • Silnčáři stále vylepšují stav vozovky na Uhřínovské silnici.
  • Aby se při pouti neprášilo...

Pátrání po muži z Netína mělo šťastný konec

- - 26. 12. 2023 - komentářů  0
Ilustrační foto
Ilustrační foto
foto: PČR

V sobotu 23. prosince krátce před šestou hodinou ranní jsme přijali na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na linku tísňového volání 158 oznámení od ženy, která pohřešovala svého přítele.


Sedmačtyřicetiletý muž měl jít pěšky z obce Netín na Žďársku do domu v nedaleké obci Olší nad Oslavou, kam ale nedorazil. Vzhledem k tomu, jaké panovaly venku klimatické podmínky, měla žena důvodnou obavu o jeho zdraví a život. Okamžitě po přijetí oznámení vyrozuměl operační důstojník nejdříve policisty z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí, kteří sami zahájili v terénu pátrání po muži. Muž měl mít u sebe mobilní telefon, ale když na něj policisté volali, tak telefon jen marně vyzváněl.

 

Policisté zjistili přibližnou trasu, kterou se měl muž vydat. Zhruba dvě stovky metrů za obcí Netín nalezli ve sněhu ležet mužům mobilní telefon a o pár desítek metrů dál část mužova oblečení. Vzhledem k tomu, že telefon našli na spojovací cestě, která byla vzhledem ke klimatickým podmínkám neprůjezdná, reálně hrozilo, že muž při chůzi mohl někde zapadnout ve sněhu a potřebuje akutně pomoc. Policisté tuto komunikaci směrem k chatě pěšky propátrali, ale muže nikde nenalezli.

 

Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto, že policisté v místě zorganizují rozsáhlou pátrací akci, do které přizvali policejního psovoda se služebním psem, a také členy sboru dobrovolných hasičů. Pátrací akce byla zahájena kolem osmé hodiny ranní s cílem pokusit se co nejdříve muže nalézt. To se jednomu ze zasahujících policistů z obvodního oddělení Velké Meziříčí podařilo, když muže našel v objektu zemědělského areálu v Netíně. Muž měl oděrky v obličeji, proto byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na chirurgické oddělení do nemocnice v Novém Městě na Moravě k dalšímu ošetření. Policisté u muže také provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní - naměřená hodnota se pohybovala kolem hladiny 1,4 promile alkoholu v krvi.

 

Na úspěšné pátrací akci se celkem podílelo osm policistů a šestadvacet dobrovolných hasičů. Tentokrát mělo pátrání po pohřešované osobě šťastný konec a policisté i hasiči si zaslouží za své nasazení poděkování. Muž tak může strávit Vánoce se svými blízkými.

 

 

 


Autor: JUDr. Dana Čírtková, PČR

Publikoval: -kas-

Čtěte také

12. 6. 2024 - Pozor na podvodníky, kteří se vydávají za lékaře, námořníky či lodní inženýry

Pozor na podvodníky, kteří se vydávají za lékaře, námořníky či lodní inženýry
V poslední době zaznamenáváme v Kraji Vysočina opětovný nárůst případů, kdy se na sociálních sítích a seznamkách podvodníci vydávají například za lékaře pracující v zahraničí, námořníky, vojáky či pracovníky na mezinárodních lodích.

13. 6. 2024 - Opilého muže policisté zajistili

Opilého muže policisté zajistili
Ve středu 12. června krátce před druhou hodinou odpoledne přijali policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí oznámení o muži, který v zábavním podniku ve Velké Bíteši vulgárně urážel obsluhu.

17. 4. 2024 - Měřit rychlost budeme také na Vysočině

Měřit rychlost budeme také na Vysočině
Přehled vybraných míst měření rychlostních limitů v Kraji Vysočina

24. 12. 2023 - Při nehodě u Martinic vznikla půl milionová škoda

Při nehodě u Martinic vznikla půl milionová škoda
V sobotu 23. prosince po poledni vyjížděli policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II/360 směrem k obci Martinice.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

PBS Velká Bíteš - PŘISTAŇTE V PBS
TOPlist