CAFÉ GUSTO
Dnes je 16. června 2024, svátek má Zbyněk, zítra Adolf.
  • Na pouťových slavnostech vystupuje veselá kapela Kašpárek v rohlíku.
  • Legendární dechovková kapela Mistříňanka začala sobotní program pouťových slavností na náměstí
  • Až budu dospělý, chci být jako ty... Centrum Kopretina na sobotní odpoledne v zámeckém parku připravilo pro děti zábavný dětský den.
  • Divadlo Jaromír z Křižanova zahrálo dětem o pouti na nádvoří staré pošty vtipnou pohádku na motivy příběhu o Robinovi Hoodovi.
  • Z titulu mistryň republikové soutěže starších žákyň ve fotbale se na velkomeziřčském trávníku radovaly hráčky AC Sprata Praha, které porazily FC Baník Ostrava 3:0.
  • Závod historických vozidel 1000 mil československých projel v sobotu po poledni přes Velké Meziříčí. Více foto na našem Facebooku.

1. etapa ve znamení mistrovství v předjíždění pro Ouředníčka a Křípala

- - 7. 1. 2024 - komentářů  0
Dakarský závodní speciál Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala.
Dakarský závodní speciál Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala.

Přestože Tomáš Ouředníček a David Křípal z týmu Toyota Gazoo Racing Czech startovali kvůli nehodě v prologu ze zadních pozic, předjeli desítky vozidel a dosáhli solidního výsledku, když skončili na 36. místě. Měli potenciál dosáhnout nejlepšího českého výsledku v etapě v kategorii automobilů, ale v závěrečné části trati se posádka potýkala s problémy kvůli tmě a defektu, což vedlo k určité časové ztrátě.


„Start se zpozdil, což pro nás bylo velice špatné, protože bylo jasné, že dojedeme hodně pozdě. Když jsme odstartovali, nové nastavení vozu fungovalo opravdu dobře, takže celý den byl jako ’mistrovství v předjíždění’. Předjeli jsme, nevím, možná dvacet aut a Can-Amů. A předjíždění bylo opravdu obtížné kvůli prachu.


Pak jsme na 20. kilometru dojeli Karla Trněného. Byl před námi, ale nebylo možné ho předjet, protože prach šel přímo na nás, nebyl žádný boční vítr. Takže to opravdu nebylo snadné. Snad po 20 kilometrech jsme museli zpomalit. Pak nás předjel jeden kamion, protože jsme byli v tom prachu hodně pomalí. Pak jsme zase dojeli Karla, který doháněl Can-Am, a já jsem je oba předjel. Pak jsme najeli na kámen a proletěli se vzduchem. Byla to opravdu zábava. Hodně jsme si to užili, protože auto jelo prostě fantasticky. A pak zase předjíždění za předjížděním a s každým z nich jsme ztratili nějaký čas.


Pak po neutrální zóně následoval úsek, který byl prostě špatný. Jen kameny, kameny a zase kameny. Dobré jen na zničení auta. Tohle opravdu nebyla pěkná etapa. Byla to asi jedna z nejhorších etap, jaké jsem kdy viděl. Zpomalili jsme, abychom nezničili auto, protože jet rychle bylo téměř nemožné. Ale i v této části jsme předjeli několik vozidel. Na chvíli jsme zabloudili, ale pak jsme našli správnou cestu.


Posledních 10 nebo 20 kilometrů jsme jeli za tmy, takže jsme museli zpomalit. Navíc jsme měli i defekt, ale etapu jsme zvládli dokončit" řekl k průběhu dne Tomáš Ouředníček.

 

„Pro jezdce to byla velmi náročná etapa kvůli kamenům na trase a pro spolujezdce také kvůli mnoha změnám směru jízdy. Na kamenitém úseku bylo mnoho paralelních stop a poslední část jsme jeli za tmy. Ale dojeli jsme a podařilo se nám předjet mnoho aut, takže celkově to bylo skvělé" zhodnotil spolujezdec David Křípal.

 

Zítra bude další dlouhý den, kdy mezi Al Henakiyah a Al Duwadimi je nutné zdolat celkem 662 kilometrů a 470 kilometrů v neměřeném úseku.


Autor: Toyota Gazoo Racing Czech

Publikoval: -kas-

Čtěte také

19. 1. 2024 - Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty

Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty
Předposlední etapa Rallye Dakar mezi Al Ula a Yanbu opět přinesla své výzvy. Během 420 km dlouhé rychlostní zkoušky se česká posádka týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáš Ouředníček a David Křípal...

28. 3. 2024 - Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro

Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro
Desert Express, první závod seriálu Mistrovství Maďarska a současně Mistrovství FiA Central European Zone nalákal posádku týmu Toyota Gazoo Racing Czech vhodným termínem a především svým slibným názvem.

18. 3. 2024 - Motokrosová trať v Heřmanicích bude na jaře plná akcí

Motokrosová trať v Heřmanicích bude na jaře plná akcí
Letošní motokrosová sezóna začíná závody již 30. března.

2. 5. 2024 - Náměšť nad Oslavou přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu

Náměšť nad Oslavou přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu
Ve svém tradičním květnovém termínu Náměšť nad Oslavou přivítá elitu v závodech automobilů do vrchu. O víkendu 4. a 5. května 2024 se na 2030 metru dlouhé závodní trati okolo náměšťského zámku...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist