PANORAMA FITNESS
Dnes je 22. června 2024, svátek má Pavla, zítra Zdeňka.
  • V centru Beauty&Beast se po celou sobotu koná Kmínový festival. Můžete ochutnat speciality pražských šéfkuchařů, zakoupit regionální potraviny. Kromě toho je zde doprovodný kulturní program a vyžití pro děti.
  • Na našem fotbalovém stadionu se hrají tuto sobotu a neděli zápasy chlapců U14 v rámci turnaje Třebíč Open. Také FCVM zde má svůj žákovský tým. Více foto na našem Facebooku.
  • Letos vyšlo otevření koupaliště na tropický den.
  • Jdu do školy. V mateřské škole na Sokolovské proběhlo ve čtvrtek pasování předškoláků s Dózou.
  • 21.6.2024 - Koupaliště PALOUKY otevře své brány v pátek 21. června 2024 v 10 hodin. Jak to na koupališti aktuálně vypadá můžete sledovat na portále www.NovinyVM.cz v pravém sloupci na ONLINE kameře.
  • Lidl už láká zaměstnance přímo na fasádě prodejny.

Terénní pečovatelská služba odstartovala

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: free Pexels pic

V pondělí 1. ledna 2024 odstartoval v Mikroregionu Velkomeziříčsko-Bítešsko pilotní projekt terénní pečovatelské služby, kterou ocení především senioři, osoby se zdravotním postižením či osoby s chronickým onemocněním.


Posláním terénní pečovatelské služby je poskytnout sociální službu lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci, zabezpečit jejich životní potřeby v domácnosti, aby jim byl zachován dosavadní životní styl, důstojnost a jedinečný přístup v poskytované podpoře a pomoci. Služba usiluje o to, aby její uživatelé mohli žít ve svém přirozeném prostředí - ve svých domovech i přes svůj zdravotní handicap. Jde především o pomoc při zvládání běžných úkonů, jako je osobní hygiena, pomoc při zajištění chodu domácnosti apod. Služba je částečně hrazena i klienty, úhrada za službu je ovšem regulována a dána vyhláškou MPSV.

 

Kvalifikované pečovatelky a pečovatelé také mohou pomoci například s vyřízením příspěvku na péči, zapůjčení polohovacích a rehabilitačních pomůcek, a také se zaškolením těch, kteří se starají o své blízké.

 

Obce v síti ORP Velké Meziříčí budou službu spolufinancovat, a to na základě vzájemné smlouvy. „Smyslem této služby je pokrýt bílá místa na mapě sociálních služeb tak, aby se dostaly i do těch nejmenších obcí našeho regionu," uvedl místostarosta Velkého Meziříčí Martin Kaman.

 

„Spolufinancování stojí na principu vzájemné solidarity a všechny zapojené obce zajistí pro své občany, aby služba mohla být poskytována ve všech přispívajících sídlech v odpovídající kvalitě a také větším časovém rozsahu. Dojde také ke stabilizaci celého systému poskytování sociálních služeb a k nastartování řešení problematiky stárnutí v celém Kraji Vysočina s dostatečným předstihem. Dohoda všech obcí na spolufinancování je nezbytným a zodpovědným přístupem všech vedoucích představitelů obcí. Jedná se sice o pilotní, ale velmi důležitý projekt, na kterém budeme i v budoucnu dále pracovat," uvedl Michal Drápela, starosta obce Martinice, předseda Mikroregionu Velkomeziříčsko-Bítešsko.

 

Předvánoční zasedání zastupitelstva schválilo vyhlášení grantového programu města Velké Meziříčí pro terénní pečovatelskou službu 2024. Už 27. června loňského roku schválilo zastupitelstvo města smlouvu o příspěvku na spolufinancování sociálních služeb v síti ORP Velké Meziříčí s obcemi v ORP Velké Meziříčí, kterou se obce zavazují přispět městu Velké Meziříčí částkou 100 korun na jednoho obyvatele a rok. Dosud tuto smlouvu schválilo 45 obcí z celkových 57 (některé ještě budou schvalovat).

 

Peníze obce uhradí na speciálně zřízený účet města příspěvek za své obyvatele do 31. března, na jednání zastupitelstva města 19. dubna bude předložen návrh rozdělení dotací. Celkový objem peněžních prostředků tohoto programu může dosáhnout částky až 3 720 500 korun.

 

Terénní pečovatelské službě budou sloužit dva nové elektromobily. Na ty město získalo dotaci ve výši 1 859 000 korun. Na konci roku skončilo výběrové řízení a do jara se objeví ve městě.

 

Podrobné informace a rady k dalším sociálním službám vám poskytne vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu ve Velkém Meziříčí Marta Muchová tel. 566 781 010, [email protected]


Autor: MěÚ Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

12. 3. 2024 - Blíží se pravidelná deratizace města

Blíží se pravidelná deratizace města
Pravidelná deratizace města se ve Velkém Meziříčí uskuteční od 25. 3. 2024 do 3. 5. 2024. Jde o opatření směřující k ochraně zdraví osob a k ochraně životních a pracovních podmínek před...

10. 6. 2024 - Kraj Vysočina má spolu s Prahou nejnižší nezaměstnanost v ČR

Kraj Vysočina má spolu s Prahou nejnižší nezaměstnanost v ČR
Nadcházející léto přeje rekvalifikacím, ale studenti raději užívají prázdniny.

8. 3. 2024 - Na ulici Zahradní nepoteče v pondělí 18. března voda

Na ulici Zahradní nepoteče v pondělí 18. března voda
Upozornění na odstávku vodovodu na ulici Zahradní.

6. 11. 2023 - Omezení provozu na Městském úřadě Velké Meziříčí 8. prosince 2023

Omezení provozu na Městském úřadě Velké Meziříčí 8. prosince 2023
Důležité upozornění na omezení provozu Městského úřadu Velké Meziříčí.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Olejový mlýn Petráveč zve na Kmínový festival a talkshow s Josefem Dvořákem
TOPlist