Dnes je 16. července 2024, svátek má Luboš, zítra Martina.
  • Pokud jdete/jedete se podívat na most v Rakůvkách, tak si nezapomeňte přibalit tepláky, neboť po nově opravené cestě potkáte metrové kopřivy.
  • Za Kauflandem buďte obezřetní - budou zde prováděny až do 21. 7. stavební práce.
  • Na náplavce byl instalován nový prvek - lehátko.
  • O prázdninách je možné si o vybraných víkendech prohlédnout kostel sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí včetně komentované prohlídky.
  • Stačilo nad kontejnery umístit kameru a najednou je kolem kontejnerů pořádek.
  • Na komunikaci pod Martinickým kopcem se prozatím nefrézuje povrch vozovky. Práce v těchto dnech probíhají v Martinicích.

Operační důstojník zachránil sebevraha v malé obci na Žďársku

- - 15. 1. 2024 - komentářů  0
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: PČR

Dlouhé desítky minut trvající hovor vedl k nalezení a záchraně mladíka.


Uplynulý čtvrtek 11. ledna patnáct minut po sedmnácté hodině přijímal policista sloužící na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina por. Bc. Petr Netík jeden z mnoha hovorů na tísňové lince 158. Tento hovor ale nebyl běžným tísňovým voláním. Na linku volal muž, který hodlal ukončit svůj život.

 

Volající se zpočátku hovoru nechtěl představit, pouze uvedl, že chce spáchat sebevraždu. Policistu poté požádal, aby vyřídil jeho rodičům, že se loučí. Policista se snažil volajícího uklidnit a navázat s ním hovor s cílem zjistit nějaké relevantní údaje k jeho sobě, bydlišti a místu, kde se aktuálně nachází. Postupně se v rámci hovoru policista dozvídal střípky z mužova života. Mezitím se službu konající kolegové z integrovaného operačního střediska snažili zjistit přibližnou lokalizaci mobilního telefonu s cílem do daného místa vyslat nejbližší policejní hlídku. Policista na lince 158 stále udržoval hovorem kontakt s mužem. Po hovoru trvajícím téměř půl hodiny se policistovi podařilo získat si mužovu důvěru a získat také informace, které souvisely s jeho rodinou a nakonec i jeho jméno. Na základě získaných informací se podařilo policistům stanovit, že se s největší pravděpodobností jedná o osmnáctiletého mladíka, který se aktuálně pohybuje někde venku v terénu u malé obce na Žďársku. Tuto informaci policisté předali nejbližší policejní hlídce z  obvodního oddělení. Když už se zdálo, že se hlídce podaří mladíka nalézt, ten se před hlídkou schoval a hovor ukončil

 

Policista na lince tísňového volání se i nadále snažil s mladíkem navázat znovu telefonické spojení. To se ale občas přerušilo, protože v místech, kde se mladík nacházel, byl zřejmě špatný signál. Když se spojení znovu podařilo obnovit, policistovi na tísňové lince se podařilo získat od mladíka další informace k jeho aktuální poloze. Současně se tyto informace dostávají policejní hlídce, aby mohli policisté  rychle reagovat. Deset minut po osmnácté hodině přichází dobrá zpráva - hlídka mladíka nalezla. Je vyčerpaný a podchlazený, proto policisté na místo přivolali posádku zdravotnické záchranné služby. Zdravotníci si mladíka převzali do péče a převáželi ho k dalšímu vyšetření do zdravotnického zařízení. Policisté o celé události vyrozuměli mladíkovu rodinu.

 

Poručík Petr Netík byl dnes za svoji profesionální práci oceněn krajským policejním ředitelem brig. gen. Mgr. Milošem Trojánkem. Policistu ocenil kázeňskou odměnou a předal mu skleněnou plaketu za projevení odvahy a osobní statečnosti. „Věřím, že mladík dostal díky skvělé práci našeho kolegy druhou šanci, kterou by neměl promarnit. Jsem rád, že na integrovaném operačním středisku pracují kolegové, kteří dělají dobré jméno nejen našemu krajskému ředitelství, ale celé Policii České republiky,“ uvedl brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková vedoucí oddělení - tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

2. 4. 2024 - Policisté o Velikonocích zkontrolovali 1 822 vozidel

Policisté o Velikonocích zkontrolovali 1 822 vozidel
Do akce byly v průběhu prodlouženého víkendu nasazeny desítky policejních hlídek.

18. 12. 2023 - Kriminalisté vyšetřují vraždu muže

Kriminalisté vyšetřují vraždu muže
Na obviněného uvalil v sobotu okresní soud ve Žďáru nad Sázavou vazbu.

10. 7. 2024 - Při střetu nákladního vozu s vlakem v Budišově se jeden cestující zranil

Při střetu nákladního vozu s vlakem v Budišově se jeden cestující zranil
Ve středu 3. července došlo v obci Budišov po půl osmé večer ke střetu soupravy nákladního vozidla Scania a přívěsu s vlakem. Nákladní vozidlo vjelo na železniční přejezd, kam v tu dobu...

12. 12. 2023 - Vloupal se do několika chat

Vloupal se do několika chat
Velkomeziříčští policisté prověřují případ vloupání do několika rekreačních objektů, ke kterému došlo v době od 15. října patnáct hodin odpoledne do 10. prosince půl druhé odpoledne.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist