CAFÉ GUSTO
Dnes je 16. června 2024, svátek má Zbyněk, zítra Adolf.
  • Na pouťových slavnostech vystupuje veselá kapela Kašpárek v rohlíku.
  • Legendární dechovková kapela Mistříňanka začala sobotní program pouťových slavností na náměstí
  • Až budu dospělý, chci být jako ty... Centrum Kopretina na sobotní odpoledne v zámeckém parku připravilo pro děti zábavný dětský den.
  • Divadlo Jaromír z Křižanova zahrálo dětem o pouti na nádvoří staré pošty vtipnou pohádku na motivy příběhu o Robinovi Hoodovi.
  • Z titulu mistryň republikové soutěže starších žákyň ve fotbale se na velkomeziřčském trávníku radovaly hráčky AC Sprata Praha, které porazily FC Baník Ostrava 3:0.
  • Závod historických vozidel 1000 mil československých projel v sobotu po poledni přes Velké Meziříčí. Více foto na našem Facebooku.

Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty

- - 19. 1. 2024 - komentářů  0
Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty
Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty
Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty

Předposlední etapa Rallye Dakar mezi Al Ula a Yanbu opět přinesla své výzvy. Během 420 km dlouhé rychlostní zkoušky se česká posádka týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáš Ouředníček a David Křípal potýkala s několika dramatickými, ale i pozitivními okamžiky. I přes pár problémů se jim podařilo vybojovat 30. místo, což jim umožnilo posunout se o jednu příčku v celkové klasifikaci, kde jim nyní náleží 39. pozice.


Začali jsme dobře. Zpočátku se velmi prášilo, ale po chvíli se prach rozplynul a viděli jsme krásně. Potkali jsme pět aut hledající waypoint. Davidovi se dnes ale mimořádně vydařila navigace, takže jsme našli správnou cestu a všichni nás poté následovali. Aut bylo opravdu hodně, předjeli jsme jich snad pět nebo šest najednou.

 

Před námi však jel pomalý Can-Am. Snažili jsme se řidiči dát Sentinelem znamení, ale on nezastavil. Dojeli jsme do kaňonu, kde byl hustý prach. Museli jsme zastavit, a tak trochu jsme uvízli mezi stromy. Nemohli jsme se s autem vyprostit. Proto David vystoupil z auta ven, aby varoval jinou posádku, která se k nám blížila. Nevěnovala nám však pozornost a narazila do našeho auta, čímž poškodila jeho zadní část. Byli jsme zaklíněni do sebe; my jsme nemohli jet dopředu a oni nemohli vycouvat. Naštěstí přijelo další auto a vytáhlo nás oba ven. Byla to dost děsivá situace a ztratili jsme kvůli ní asi dvacet minut, ne-li víc.

 

Pokračovali jsme dál a snažili se dohnat alespoň část ztraceného času. Pak jsme ale na kraji trati uviděli dvě Toyoty. V jedné z nich byl Lucas Moraes, který ale pomoc nepotřeboval, takže jsme jeli dál. O něco později jsme obdrželi signál Sentinel. Byl to Lucas Moraes a my ho samozřejmě nechali projet. Když však zrychloval, vylétl z pod jeho auta velký kámen přímo do předního skla a poškodil ho.

 

Dnešní den nám bohužel přinesl hodně škod, ale nakonec jsme v pořádku dorazili do cíle. Naše Toyota Hilux T1+ fungovala perfektně. Když jsme měli čistou stopu, naše tempo bylo opravdu rychlé. Mechaniky dnes čeká opět dlouhá noc a doufáme, že posledních 180 km letošní Rallye Dakar úspěšně dokončíme," řekl k náročné cestě 11. etapou Tomáš Ouředníček.

 

Pátek je posledním dnem 46. ročníku Rallye Dakar, jehož součástí je 175 km dlouhá rychlostní zkouška v okolí Yanbu.


Autor: Toyota Gazoo Racing Czech

Publikoval: -kas-

Čtěte také

17. 1. 2024 - Dakar 2024: Prima den a skvělé tempo posádky Ouředníček - Křípal

Dakar 2024: Prima den a skvělé tempo posádky Ouředníček - Křípal
Devátá etapa mezi Al Duwadimi a Al Ulou znamenala pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech úspěšný den ve svižném tempu bez větších problémů. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem zajeli v rychlostní...

28. 3. 2024 - Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro

Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro
Desert Express, první závod seriálu Mistrovství Maďarska a současně Mistrovství FiA Central European Zone nalákal posádku týmu Toyota Gazoo Racing Czech vhodným termínem a především svým slibným názvem.

18. 1. 2024 - Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal

Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal
Desátá etapa, 371 kilometrů dlouhý okruh kolem Al Uly, připravila českému týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala samé výzvy. Kvůli defektu a jízdě v mračnech prachu sice ztratili...

10. 1. 2024 - 4. etapa Rally Dakar 2024: Těžká noc a těžký den

4. etapa Rally Dakar 2024: Těžká noc a těžký den
Dnešní 4. etapa mezi městy Al Salamiya a Al Hofuf zahrnovala 299 km dlouhý měřený úsek. Byla sice o něco kratší, než předchozí etapy, ale rozhodně ne jednodušší, a to zejména pro...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

PBS Velká Bíteš - PŘISTAŇTE V PBS
TOPlist