CAFÉ GUSTO
Dnes je 14. června 2024, svátek má Roland, zítra Vít.
  • Na náměstí se koná závěrečná afterparty 18. ročníku Evropského festivalu filozofie.
  • Dlouhý stůl na závěrečnou afterparty letošního filozofického festivalu se již chystá.
  • Letecký pohled na připravy pouťě.
  • Středeční ráno. Příprava kolotočů ve Svitu pokračuje.
  • Na parkovišti pod knihovnou na Poštovní od rána pracuje autojeřáb.
  • Ve Svitu jsou první kolotoče.

Hokej si ve Velkém Meziříčí vyzkoušelo 38 malých sportovců

- - 19. 1. 2024 - komentářů  0
Malí hokejisté si to na zimák přišli vyzkoušet.
Malí hokejisté si to na zimák přišli vyzkoušet.
foto: archiv autorky
Hokej si ve Velkém Meziříčí vyzkoušelo 38 malých sportovců
Hokej si ve Velkém Meziříčí vyzkoušelo 38 malých sportovců
Hokej si ve Velkém Meziříčí vyzkoušelo 38 malých sportovců
Hokej si ve Velkém Meziříčí vyzkoušelo 38 malých sportovců

Tak jako v jiných městech v republice proběhl i u nás Týden hokeje. Ve čtvrtek 18. ledna jsme se těšili na účastníky akce zaměřené na děti ve věku od 4 do 8 let, které by si rády vyzkoušely zábavu na ledě, a případně se v budoucnu věnovaly lednímu hokeji.


Musíme říct, že letošní účast nás opravdu mile překvapila. Snad za to mohla zima, která nám přichystala zamrzlé rybníky, a tím vtáhla děti do kouzla bruslení. Nebo snad svou roli sehrálo nedávné Mistrovství světa juniorů, kde naši reprezentanti získali úžasné třetí místo? Ať už tak nebo tak - na zimním stadionu jsme přivítali 38 malých sportovců! Na ledě se téměř celou hodinu prohánělo 34 kluků a 4 děvčata.

 

Průběh akce byl tradiční. Po nutné registraci děti obdržely drobné dárky s tematikou ledního hokeje. Poté jsme využili zázemí Sport Baru a hlavně rodičům představili Horácký hokejový klub. Rodiče i děti si zároveň prohlédli hokejovou výstroj nezbytnou pro bezpečnost dětí na ledě.

 

A pak už rychle do kabiny, obout brusle, nasadit helmu, rukavice, a pak už hurá na naši novou ledovou plochu! Díky novým dresům s logem klubu a jmény významných hokejistů, byl najednou náš zimní stadion plný Jágrů, Pastrňáků, Hertlů a Nečasů.

 

Na ledě se děti věnovaly různým dovednostem - mohly si vyzkoušet slalom mezi kužely, podjíždění hrazdiček nebo střelu na branku, ve které překonávaly zkušeného brankáře. Nebo jezdily za pomoci hrazdičky a zdokonalovaly se v bruslení. Většina dětí se do hokejových disciplín pouštěla s velkou vervou a dokázala aktivně využít celý čas na ledě. Dětí, které už měly s hokejem nějakou zkušenost, bylo letos minimum, o to víc nás potěšilo, s jakým nadšením vše zvládly.

 

V průběhu akce probíhala na ledě i ukázka minihokeje, za kterou děkujeme hráčům 3. a 4. třídy. Doufejme, že svým výkonem nalákají alespoň část dětí, které přijdou rozšířit naše hokejové řady. Kdo by chtěl, může přijít hned v sobotu ráno a vyzkoušet si trénink s hokejovou přípravkou (tréninky pro nejmenší hokejisty probíhají vždy ve čtvrtek a v sobotu - aktuální časy sledujte na www.sportovistevm.cz).

 

Za dnešek děkujeme všem, kteří se na akci nějakým způsobem podíleli. V první řadě ale rodičům, kteří jsou ochotní své děti v jejich aktivitách podpořit - a to jste Vy, kteří jste dnes přišli, dokázali.

 

Co říci závěrem? Podle úsměvů na společné fotografii snad můžeme říct, že se dětem akce líbila. A bylo moc pěkné pozorovat, jak se některé děti těší i z toho, že se zde potkaly se svými kamarády (třeba ze školky, kde chodí pravidelně bruslit s našimi trenéry). Je důležité naučit se něco nového, posílit tělo a tím utužit své zdraví - ale úplně nejvíc je, když při tom všem zažijeme spoustu zábavy s partou kamarádů. A o tom všem lední hokej je.

 


 


Autor: Dagmar Křížová

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

5.jpg  6.jpg  7.jpg  8.jpg  9.jpg  10.jpg  11.jpg  12.jpg  13.jpg  14.jpg  15.jpg  16.jpg  17.jpg  18.jpg  19.jpg  20.jpg  21.jpg  22.jpg  23.jpg  24.jpg  25.jpg  26.jpg  27.jpg  28.jpg  29.jpg  30.jpg  31.jpg  32.jpg  33.jpg  34.jpg  35.jpg  img-5060.jpg  img-5062.jpg  img-5063.jpg  img-5068.jpg  img-5070.jpg  img-5071.jpg  img-5077.jpg  img-5078.jpg  img-5081.jpg  img-5082.jpg  img-5084.jpg  img-5087.jpg  img-5089.jpg  img-5090.jpg  img-5092.jpg  img-5094.jpg  img-5098.jpg  img-5101.jpg  img-5104.jpg  img-5107.jpg  img-5109.jpg  

Čtěte také

20. 11. 2023 - Utkání s Opavou jsme rozhodli v přesilových hrách

Utkání s Opavou jsme rozhodli v přesilových hrách
Utkání 16. kola mezi domácím Velkým Meziříčím a Opavou rozhodly přesilové hry. Velkomeziříčští třikrát udeřili v přesilové hře, dvě branky potom přidali ve vlastním oslabení!

28. 2. 2024 - Ve středu na derby! Do VelMezu přijede Žďár nad Sázavou! Přijďte fandit!

Ve středu na derby! Do VelMezu přijede Žďár nad Sázavou! Přijďte fandit!
Velkomeziříčský tým čeká nejdůležitější část sezóny.

27. 10. 2023 - V Havlíčkově Brodě jsme na body nedosáhli

V Havlíčkově Brodě jsme na body nedosáhli
K utkání 10. kola jsme do Havlíčkova Brodu odjeli v pozměněné sestavě. Se šesti juniory na soupisce jsme s domácími bruslaři odehráli slušné utkání, ve třetí třetině jsme měli několik šancí na...

18. 4. 2024 - Česká osmnáctka v prvním utkání přehrála Slovensko

Česká osmnáctka v prvním utkání přehrála Slovensko
Do Velkého Meziříčí se po dlouhých šestnácti letech vrátil reprezentační hokej. Národní tým do osmnácti let zde v rámci přípravy na blížící se mistrovství světa ve Finsku sehrál vítězné utkání proti Slovensku...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Happy Sport Club
TOPlist