• Na náměstí se koná závěrečná afterparty 18. ročníku Evropského festivalu filozofie.
  • Dlouhý stůl na závěrečnou afterparty letošního filozofického festivalu se již chystá.
  • Ve Svitu jsou první kolotoče.

Havířov stvrdil vítězství až v závěrečné třetině

- - 1. 2. 2024 - komentářů  0
Ze zápasu s Havířovem.

Utkání mladého velkomeziříčského týmu s profesionálním celkem Havířova, přineslo po dvě třetiny relativně vyrovnaný průběh. Do rozhodujícího tříbrankového vedení se hosté dostali až ve 47. minutě, poté co ubránili dlouhé oslabení.

První třetina nabídla očekávaný tlak Havířova, který šel již v 5. minutě brankou Ševčíka do vedení. Následovaly i další šance, které však zlikvidoval pozorně chytající Petr Juda, který poprvé naskočil do druholigového utkání od úvodní minuty. Druhou branku Havířov vstřelil v 19. minutě, když se z voleje trefil přesně pod víko Franek.

Druhá třetina byla z pohledu Velkého Meziříčí o mnoho aktivnější, domácí se dokázali Havířovu vyrovnat a vytvořili si několik velmi dobrých příležitostí. Jednu z nich ve 31. minutě využil Viktor Nesvadba, který na vlastní modré vybojoval kotouč, ujel třem havířovským hráčům a střelou na lapačku překonal brankáře Šimonů. Velkomeziříčská radost ale netrvala dlouho, hosté po minutě a půl znovu odskočili do dvoubrankového vedení, bekhendovým blafákem skóroval Pawliczek. V závěru druhé třetiny vyfasoval hostující kapitán Klimša trest na 5 minut + DKU za napadení, domácí tak do třetí části vstoupili dlouhou přesilovkou.

Nabídnutou přesilovku ale velkomeziříčští nedokázali využít a po jejím skončení hosté definitivně rozhodli o svém vítězství. Na 1:4 zvyšoval ve 47. minutě Křivohlávek. Tentýž hráč využil v 51. minutě přesilovku pěti proti třem a zvýšil na rozdíl čtyř branek. Tečku za utkáním udělal v 58. minutě nejproduktivnější hráč II. ligy Tomáš Franek.

K dalšímu utkání nastoupíme v sobotu 3. února, kdy na domácím stadionu vyzveme Nový Jičín. Utkání začíná netradičně již v 16:00!

Autor: HHK VM

Fotogalerie

1. 3. 2024 - První zápas čtvrtfinále Béčku nevyšel, když prohrál v Pelhřimově 7:3

První zápas čtvrtfinále Béčku nevyšel, když prohrál v Pelhřimově 7:3
Výsledkový servis prvního zápasu hokejového čvrtfinále.

22. 3. 2024 - V sobotu jedeme bojovat o návrat série do Velkého Meziříčí!

V sobotu jedeme bojovat o návrat série do Velkého Meziříčí!
V sobotu 23. března jedeme ke druhému utkání série o udržení II. ligy. Na zimním stadionu ve Slaném budeme bojovat o vyrovnání série a její návrat k rozhodujícímu duelu do Velkého Meziříčí.

7. 3. 2024 - Je rozhodnuto, Velké Meziříčí si zahraje play-down s Řisuty

Je rozhodnuto, Velké Meziříčí si zahraje play-down s Řisuty
Nevydařený zápas s Havlíčkovým Brodem pouze podrthl špatný závěr základní části východní konference. Velkomeziříčští po roce opět budou muset zabojovat o udržení druholigové příslušnosti v play-down.

22. 1. 2024 - Z Valašského Meziříčí jedeme i podruhé s vítězstvím!

Z Valašského Meziříčí jedeme i podruhé s vítězstvím!
Rozsáhlá marodka ve velkomeziříčškém kádru zapříčinila, že jsme k meziříčskému derby na Valašsko cestovali se sedmi juniory v poli.