PRYSMIAN - 30. let
Dnes je 29. května 2024, svátek má Maxim, zítra Ferdinand.
  • ZUŠ Open pokračovala vystoupeními tanečního a literárně dramatického oboru. Ve velkém sále Jupiter clubu byly k vidění výjimečné výkony.
  • V meziříčské Bille nabídli zákazníkům nové nákupní vozíky.
  • Na dopravním hřišti se koná soutěž mladých cyklistů.
  • Opravovaná silnice mezi Rudíkovem a Trnavou nabírá na šířce.
  • Louka pod školou byla v pondělí dopoledne plná dravců. Konala se akce záchranné stanice pro dravé ptactvo Zayferus, která zajišťuje výukový program pro základní školy a letové ukázky dravců pro veřejnost.
  • Staví se nový most přes řeku Oslavu mezi Tasovem a Kamennou na silnici II/390.

Chlapec vytočil náhodné číslo a volající vyděsil

- - 14. 2. 2024 - komentářů  0
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: PČR

Operačním důstojníkům se ve velmi krátké době podařilo zjistit, kdo hovor uskutečnil.


V průběhu páteční denní služby na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina policisté řešili případ zlomyslného volání. Oznámení jsme přijali od muže, který se odpoledne dostavil na obvodní oddělení v Náměti nad Oslavou a uvedl, že jeho matce z konkrétního mobilního telefonního čísla přišel odpoledne hovor, kde se měl ozvat rozrušený ženský hlas se slovy „Je tam hodně krve. Jede už někdo?.“ Poté se hovor ukončil.

 

Muž uvedl, že se jednalo o telefonní číslo, které ani on ani jeho matka neznali, a když se na něj snažil zpětně zavolat, tak bylo buď obsazeno, nebo hovor nikdo nepřijímal. Matka oznamovatele i oznamovatel se báli, že někomu hrozí nebezpečí, proto muž věc oznámil na nejbližším policejním oddělení.  

 

Policisté na integrovaném operačním středisku se okamžitě dali do práce s cílem vypátrat, komu telefonní číslo, ze kterého bylo toto volání uskutečněno, patří. Během hodiny „mravenčí práce“ se ve spolupráci s telefonním operátorem operačním důstojníkům podařilo vypátrat původce zlomyslného volání. Pro překvapení všech se jednalo o dvanáctiletého chlapce, který bydlí v obci ve Středočeském kraji. Na místo pobytu volajícího proto vyslali policejní hlídku.  Když u domu, kde chlapec bydlí, policisté zazvonili, chlapec byl hodně překvapený, jak ho policisté našli. Stejně překvapena byla i jeho maminka, která uvedla, že svému synovi domluví a vysvětlí mu, že takové jednání je nepřípustné. Šetřením na místě policisté zjistili, že chlapec si hrál s kamarády a na svém mobilním telefonu v rámci této hry zvolil zcela náhodná čísla ve tvaru telefonního čísla a poté toto číslo vytočil.

 

V této souvislosti upozorňujeme, že zlomyslná volání, případně zneužití linek tísňového volání, se nevyplácí, protože policisté v drtivé většině případů zjistí volajícího, kterého pak podle okolností a závažnosti jeho jednání čeká trest. 

 

Pokud by se  jednalo o opakovaná zlomyslná volání, volajícího čeká za zneužití tísňové linky přísný postih v závislosti na stanovení právní kvalifikace takového jednání. Každý přijatý hovor na linku tísňového volání 158 je automaticky zálohován a pořízený audiozáznam je uložen do databáze, tedy každé zlomyslné nebo bezdůvodné volání lze snadno dohledat a následně použít jako důkaz v případě prokazování zneužití tísňové linky. Zneužití linky tísňového volání může mít vážné následky. V době, kdy složky vyjíždějí na smyšlené volání, může jejich okamžitou pomoc potřebovat někdo jiný na jiném místě. Osoba, která zneužije linku tísňového volání, porušuje zákon o elektronických komunikacích v rovině přestupkového jednání, za což lze uložit pokutu ve výši 200 000 korun.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, vedoucí oddělení - tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

23. 4. 2024 - Zloději vykradli hasičskou Avii

Zloději vykradli hasičskou Avii
Policisté z obvodního oddělení v Náměšti nad Oslavou zadokumentovali případ krádeže vloupáním do zaparkovaného nákladního vozidla Avia.

6. 2. 2024 - Varování pro návštěvníky IBU MS biatlon

Varování pro návštěvníky IBU MS biatlon
Parkování diváků, kteří přijedou na MS v biatlonu bude možné pouze na vyhrazených parkovacích plochách, které budou řádně vyznačeny a řidiče k nim navedou proměnné tabule, pořadatelé a policisté, kteří budou mít pevná stanoviště...

2. 4. 2024 - Při dopravních nehodách v neděli zemřel motocyklista

Při dopravních nehodách v neděli zemřel motocyklista
O Velikonocích se na Vysočině stalo 25 nehod.

9. 5. 2024 - Z událostí městské policie - duben 2024

Z událostí městské policie - duben 2024
Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci dubnu 2024.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist