CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 21. dubna 2024, svátek má Alexandra, zítra Evžénie.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.
  • Letní zahrádky restaurací se vrací. První roste před Jupiter clubem.
  • Část cesty Balinským údolím je nově vysypána štěrkovou drtí.
  • Dobrovolní hasiči v sobotu staví na Fajťáku hranici na pálení čarodějnic.
  • Stavba chodníku k dálnici pokračuje.
  • Vůbec první výstava v sýpce za Dózou. Ve dvou patrech vystavují své díla žáci výtvarného oboru ZUŠ.

Mladší žákyně v zimní přípravě nezahálely

- - 27. 2. 2024 - komentářů  0
Mladší žákyně v zimní přípravě nezahálely
Mladší žákyně v zimní přípravě nezahálely
Mladší žákyně v zimní přípravě nezahálely
Mladší žákyně v zimní přípravě nezahálely

V zimním období naše mladší žákyně nejen, že trénovaly, ale také se zúčastnily několika přípravných turnajů. Odehrály lepší i horší zápasy, postupně se zlepšovaly, zvyšovaly si herní sebevědomí a je na nich vidět, že je házená hodně baví.


Po odehrání podzimní části se ještě v prosinci vydala naše děvčata na MIKULÁŠSKÝ TURNAJ do Veselí nad Moravou. Bohužel některá děvčata před turnajem onemocněla, a tak pouze desítka odvážných absolvovala tři dny plné házené. V šestičlenné základní skupině holky čtyřikrát prohrály a jednou remizovaly. V další fázi turnaje pak hrály o celkové 7. - 12. místo. Tam se již vyhrát nepodařilo, a tak holky obsadily celkové 12. místo. V turnaji hrály holky ročníku narození 2012 a 2013 a i když se jim výsledkově tolik nedařilo, tak předvedly několik pěkných obranných i útočných akcí.

 

Sestava: Alžběta Šlitrová - Karolína Kozlová, Silvie Podsedková, Klára Sedláková, Gabriela Pospíšilová, Ella Kůpová, Karolína Doleželová, Denisa Košťálová, Silvia Matušíková, Tína Adamcová, trenérka Jana Šidlová, vedoucí družstva Jaroslav Podsedek.

 

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí - SHK Veselí nad Moravou 10:11, SKH Velká nad Veličkou 5:16, Sokol Poruba 10:10, HC Háje Praha 3:6, ŠKP Bratislava 5:17, HC Zlín 11:13, TJ Jiskra Otrokovice 7:15, MHK Piešťany 12:17.

 

V novém roce 2024 pak naše děvčata přijala pozvání od našich mladších žáků na ZIMNÍ POEX CUP 2024. Turnaje se zúčastnilo šest družstev, z nichž pět bylo chlapeckých. Naše holky se neztratily, a dokonce jedno utkání proti Sokolu Juliánov Brno vyhrály a obsadily celkově páté místo.

 

Sestava: Dita Padalíková - Tína Adamcová, Alena Anna Bartošová, Adále Derahová, Karolína Doleželová, Elen Konečná, Denisa Košťálová, Karolína Kozlová, Ella Kůpová, Sofie Ludvíková, Anežka Matulová, Silvia Matušíková, Silvie Podsedková, Gabriela Pospíšilová, Klára Štěpánková, trenéři Jitka Plachetská a Roman Matušík.

 

V sobotu 20. ledna se holky ročníku narození 2012 a 2013 vypravily na další z přípravných turnajů, tentokrát do Jindřichova Hradce. Holky sehrály celkem čtyři utkání o délce 2x15 minut. Nejprve zvítězily na Prostějovem 11:6, poté pak přišli na řadu kvalitnější soupeři, na které jsme hlavně v obranné činnosti nestačily. Pro holky to byl ale další turnaj na zkušenou a dalo jim to mnoho.

Sestava: Alžběta Šlitrová - Karolína Kozlová, Silvie Podsedková, Gabriela Pospíšilová, Simona Palátová, Ella Kůpová, Tína Adamcová, Denisa Košťálová, Klára Štěpánková, Veronika Vrbová, Sofie Ludvíková, Silvia Matušíková, Klára Sedláková, trenéři Jana Šidlová a Roman Matušík.

 

VANGL CUP 2024 v Ivančicích

 

Jako každý rok na konci ledna, tak i letos se mladší žákyně zúčastnily třídenního turnaje v nedalekých Ivančicích. V pátek odpoledne zvládly naše holky odehrát dvě utkání. V tom prvním proti slovenské Čadce se dlouho hledaly, ale nakonec dokázaly utkání dovést do vítězného konce. Ve druhém utkání pro Zoře Olomouc se hrála pěkná házená. Našim holkám vyšel skvěle první poločas. V tom druhém už trochu došly síly, ale i tak zabojovaly a utkání skončilo spravedlivou remízou. Druhý den na nás čekala čtyři utkání. Hned na úvod DHC Plzeň A. Kvalitní soupeř nás hodně prověřil, ale holky i přes prohru 6:9 bojovaly. V dalších utkání toho dne jsme nenašli přemožitele. Nejprve si holky snadno poradily se Zlínem, pak přišel mírný herní výpadek proti Plzni B, ale i tak byl zápas vítězný. V posledním utkání proti týmu z Kobylis se hrálo hodně nahoru dolů. Oba týmy předváděly aktivní obranný systém a byla jen otázka, zda zápas bude mít vůbec vítěze. Naše holky hodně chtěly, a proto zaslouženě zvítězily 10:9. V neděli pak na naše holky dolehla únava a v žádném ze tří zápasu jsme nedokázaly již zvítězit. I tak na turnaji zanechaly výraznou stopu, zvlášť když obsadily krásné 5. místo. Po celý turnaj jsme měli skvělou fanouškovskou kulisu od rodičů, za což jim moc děkujeme.

 

Sestava: Dita Padalíková - Adéla Derahová, Elen Konečná, Karolína Kozlová, Silvie Podsedková, Klára Sedláková, Gabriela Pospíšilová, Alžběta Šlitrová, Sofie Ludvíková, Ella Kůpová, Tína Adamcová, Silvia Matušíková, trenérka Jana Šidlová a vedoucí družstva Pavel Rosický.

 

MEMORIÁL EDUARDA KLAPALA 2024

 

Po čtyřech letech se opět podařilo uspořádat tradiční turnaj mladších žákyň - Memoriál Eduarda Klapala. Turnaj věnovaný největší osobnosti velkomeziříčské házené se po čtyřech letech opět vrátil do naší haly. Pět týmu házenkářek bojovalo o putovní pohár.  

 

Na turnaji se představilo pět družstev - dvě z toho bylo z naší velkomeziříčské líhně. Kromě nás pak ještě další sokolský celek, Poruba, DHK Pardubice a TJ Loko České Budějovice. Turnaj odstartoval zápas našich dvou družstev, kde jasně zvítězily holky z týmu A. Ty pak těsně prohrály s Budějovicemi. V dalším sokolském derby si poradily s Porubou 19:12 a v posledním utkání proti známým Pardubicím jsme nezvládly obranu a prohrály 16:18. V celkovém pořadí pak A tým získal pěkné třetí místo.

 

Družstvo B bylo složeno hlavně z nových hráček, které zdatně doplnily čtyři děvčata z minižákyň. Holky bojovaly jako lvice a obzvlášť zápas s Pardubicemi jim hodně vyšel. Sice to výsledkově neklaplo, ale holky se nevzdávaly a do každého zápasu šly s velkým nadšením.

Pořadí: 1. DHK Pardubice, 2. TJ Loko České Budějovice, 3. TJ Sokol Velké Meziříčí A, 4. TJ Sokol Poruba, 5. TJ Sokol Velké Meziříčí B

Sestava A: Dita Padalíková - Elen Konečná (29), Silvie Podsedková (19), Adéla Derahová (8), Klára Sedláková (7), Gabriela Pospíšilová (4), Sofie Ludvíková (2), Ella Kůpová, Alžběta Šlitrová, Silvia Matušíková, Tína Adamcová.

Sestava B: Alžběta Šlitrová - Silvia Matušíková (7), Veronika Vrbová (4), Tína Adamcová (3), Tereza Chlubnová (2), Karolína Doleželová (1), Anita Živčicová (1), Nikol Konečná (1), Daria Matušíková, Simona Palátová, Sára Urbánková, Anežka Matulová. Trenérky Jana Šidlová a Radka Matušíková.

Výsledky: VM A - VM B 20:3, TJ Sokol Poruba 19:12, DHK Pardubice 16:18, TJ Loko České Budějovice 13:14.

VM B - VM A 3:20, TJ Sokol Poruba 4:13, DHK Pardubice 11:13, TJ Loko České Budějovice 1:22.

 

Děkujeme rodině Klapalových a firmě PROLOG za ceny a sponzorství na tento krásný turnaj, který si všechny týmy moc užily. Předávání cen se ujal pan Pavel Klapal a jeho dcera Šárka Klapalová.

 

Turnaj v Žeravicích

 

Poslední únorovou sobotu vyrazily mladší žákyně na poslední ze zimních turnajů. Jednodenní turnaj byl po celý den moc příjemný a holky odehrály čtyři zápasy. Hned v tom prvním jim nevycházelo vůbec nic, hlavně v obranné části jsme propadaly a domácí hráčky se tak jednoduše dostávaly k zakončení. Naštěstí zápas holky hodily rychle za hlavu a ve druhém utkání proti sokolkám z Poruby si vedly mnohem lépe. Rychle se dostaly do vedení 7:3. Pak ale přišlo několik individuálních chyb a soupeř se dostal do jednobrankového vedení. Holky se však nezalekly a postupně si vedení vzaly zpět a po zásluze zvítězily 18:15. V dalším utkání proti Otrokovicím holky nezvládly začátek utkání a rychle prohrávaly 0:3. Pak se ovšem zlepšily pohyb v obraně a postupně se hra vyrovnala. Sice se ztráta ze začátku utkání již nedotáhla, ale holky zápas proti silnějšímu soupeři nezabalily a snažily se hrát týmově. Poslední utkání bylo rozhodující. Tým z Bystřice pod Hostýnem remizoval s Porubou a my jsme rozhodně nečekaly lehké utkání. Holky do zápasu dobře vstoupily, sice zase přišla slabá chvilka, ale aktivní pohyb a důraz na obraně nám vynesly několik míčů a holky mohly snadno zakončit. Vítězství 17:11 tak bylo zasloužené. A to si holky ještě „dovolily“ nedat čtyři sedmimetrové hody!

 

Celkově naše holky skončily na pěkném třetím místě. V našem týmu byla nejužitečnější hráčkou vyhlášena brankářka Dita Padalíková, která v posledních dvou zápasech předvedla pěkný výkon.

 

Sestava: Dita Padalíková - Elen Konečná (15), Adéla Derahová (11), Silvie Podsedková (9), Karolína Kozlová (8), Klár Sedláková (6), Veronika Vrbová, Klára Štěpánková, Alžběta Šlitrová, Sofie Ludvíková, Tína Adamcová, trenérky Jana Šidlová a Miroslava Kozlová.

 

Teď se pro naše mladší žákyně rozjede kolotoč turnajů Ligy Vysočiny, kde v této soutěži jsou přihlášena dvě družstva. A kromě toho je čeká ještě spousta dalších zajímavých turnajů.


Autor: Jana Šidlová Házená Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

7d83efdc-38b3-4ee8-aa48-458d5c369aee.jpg  902670e4-2eee-4833-93a9-4479441522b0.jpg  b7ce8424-3da5-47e8-82f2-5d7f10d5423e.jpg  ccd65e3f-7730-4563-a7ff-495cd56c702f.jpg  d24ade3a-8899-4fa3-8cb3-3dec6eea3480.jpg  d3784555-f740-4eb5-837d-0dfb93fc99e1.jpg  

Čtěte také

9. 10. 2023 - Mladí házenkáři na úvod sezóny úspěšní

Mladí házenkáři na úvod sezóny úspěšní
Mladší žáci zahájili sezónu dvěma domácími turnaji (23.9. a 7.10.).

25. 9. 2023 - HÁZENÁ: Muži domácí premiéru zvládli na výbornou

HÁZENÁ: Muži domácí premiéru zvládli na výbornou
Tým mužů se v novém ročníku poprvé představil na domácí palubovce, a to proti tradičnímu rivalovi z Telnice. Tým, který v loňském ročníku obsadil 2. pozici, má značnou kvalitu, a tak jsme...

23. 10. 2023 - HÁZENÁ: Doma proti Prostějovu muži nezaváhali

HÁZENÁ: Doma proti Prostějovu muži nezaváhali
V dalším domácím kole jsme hostili celek z Prostějova.

17. 9. 2023 - Starší žákyně na první Lize Vysočiny s plným počtem bodů

Starší žákyně na první Lize Vysočiny s plným počtem bodů
V polovině srpna začalo nově tvořené družstvo starších žákyň s letní přípravou. K hráčkám ročníku 2009, které hrály za starší žákyně už v sezóně 2022/23 se připojily loňské mladší žákyně ročníku 2010...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

SANBORN - DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ
TOPlist