Good water beer cup 2026 - Dobrá Voda
Dnes je 10. června 2026, svátek má Gita, zítra Bruno.

Expediční kamera 2024 ve Velkém Meziříčí

- - 27. 2. 2024 - komentářů  0
Expediční kamera 2024 ve Velkém Meziříčí
Expediční kamera 2024 ve Velkém Meziříčí
Expediční kamera 2024 ve Velkém Meziříčí
Expediční kamera 2024 ve Velkém Meziříčí
Expediční kamera 2024 ve Velkém Meziříčí

Po čtrnácté zveme všechny cestovatele, dobrodruhy, sportovce i milovníky přírody na Expediční kameru, která se bude konat 16. 3. 2024 v 17:00 na sále Hasičské zbrojnice.


Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přinese nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinku s Adamem Ondrou nebo nový film Mirka Haluzy z Amazonie.

 

Cestování je dnes mnohem běžnější, než bývalo ještě před pár lety. Cestujeme všichni. Za prací, za zábavou, za poznáním cizích krajin i sebe sama. Jen nepatrný zlomek zážitků se povede převést do formy filmu. Ale tenhle zlomek stojí vážně za to! Mezinárodní filmový festival Expediční kamera již od roku 2009 přináší k divákům ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy sezóny z celého světa i z domácí produkce. Díky místním spolupořadatelům se festival dostane do moderních multikin, ale i do útulných sokoloven, kaváren a klubů.

 

Jak říká spoluorganizátor festivalu Pavel Pichler: „Festival nám klade plno otázek, na které si můžeme během promítání odpovědět! Kam až můžeme na lodi doplout? Kam až můžeme vylézt? Kde jsou naše hranice?“ Nejen to jsou otázky, které si bude po shlédnutí Expediční kamery klást nejeden divák.

 

 Exkluzivní film s Adamem Ondrou

 

Adam Ondra je nejlepší český lezec a olympionik, ovšem i ve světovém měřítku se v lezení řadí na přední příčky. Je dokonce považován za jednoho z nejlepších lezců historie, který posouvá limity tohoto sportu již od mladého věku. Nenechte si proto ujít jeho zbrusu nový film Lezci, který byl natočen exkluzivně pro festival Expediční kamera.

 

„Rád bych Vás všechny pozval na svůj nový film s názvem Lezci. Natáčeli jsme ho na místě, které ještě není tolik známé, ale je velmi zajímavé a lezl jsem tam s člověkem, kterého také ještě spousta lidí nezná, ale myslím si, že je před ním velká budoucnost. Promítat se bude pouze na festivalu Expediční kamera“, říká samotný Adam.

 

Film Lezci pojednává o setkání dvou zapálených sportovců - Adama Ondry a mladého Pepy Šindela. Pepa společně s Adamem jsou nejmladšími lezci, kteří vylezli cestu obtížnosti 9a+ v pouhých 15 letech. Nikdo jiný na světě takovou obtížnost v tak nízkém věku zatím nezvládl.

 

„V Česku nevidím nikoho, kdo by lezl na takové úrovni, měl takový drive a takovou lásku k lezení. Myslím, že to bude v budoucnu hlavně on, kdo bude posouvat místní limity lezení a vytvářet nový cesty“, říká Adam Ondra o mladém Pepovi.

 

Rodina Šindelových tráví značnou část roku na cestách v dodávce. Na Slovensku v oblasti Krpcovo nastává výjimečné setkání Pepy s jeho sportovní ikonou, Adamem Ondrou. A jaký mají cíl? Přelez jedné z nejtěžších skalních cest v oblasti Krpcovo na Slovensku. Jak jejich cíl dopadne? To se dozvíte v 30 ti minutovém snímku Lezci na Expediční kameře.

 

 Promítané filmy

 

„Kromě filmu s Adamem se nejvíce těším na Javari, film o kmeni žijící na peruánsko-brazilských hranicích, protože expediční film tohoto charakteru v České republice dlouho nebyl“, říká ředitel festivalu, Pavel Pichler.

 

Expediční kamera vám dále nabídne například snímek s českým vítězným kajakářem Vavřincem Hradilkem - Expedice Ganga: Vávrova výzva, nebo italský snímek Pioneri o přechodu šesti hlavních hor Pale di San Martino během jediného dne.

 

Už se těšíte, tak jako my? Nezapomeňte sledovat všechno aktuální dění na webových stránkách www.expedicnikamera.cz

 

Vstupné: dobrovolné

 


 


 


Autor: za pořadatele Míra Kosour

Publikoval: -kas-

Čtěte také

18. 11. 2025 - Přijeďte na výlov rybníka do Jívoví

Přijeďte na výlov rybníka do Jívoví
V sobotu 22.listopadu 2025 se od rána bude konat tradiční slovení rybníku Zvonďák v Jívoví.

13. 11. 2025 - Kapela Na pohodu zahalí zámek do vánoční nálady

Kapela Na pohodu zahalí zámek do vánoční nálady
Předvánoční rozjímání plné podmanivých melodií přinese na zámek kapela Na pohodu. Ta se po loňském úspěchu rozhodla uspořádat koncert opět ve vnitřních prostorách zámku, a to v pátek 12. prosince od 19...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE:
webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO optimalizace - NFC destičky na recenze.
Daturo – Fakturace pro OSVČ a malé firmy
Fyziodata - Digitální kartotéka pacientů pro fyzioterapeuty Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

POEX: Chuť kterou znáte
TOPlist