Celou dobu jsem se domníval, že žijeme v právním státě, kde si nemohou úředníci dovolit šikanovat člověka s jiným názorem a tomu, že se dostane ochrany před takovým nečestným jednáním. Oh, jak hluboce jsem se mýlil. Dejte zamindrákovanému mladíkovi funkci a můžete jen sledovat, jak své nabité moci řádně zneužívá. Což o to, s jedním zakomplexovaným radním bych se smířil, ale jak reagovat na jednání ostatních, kteří se v komunální politice pohybují léta a neměli by souhlasit s podlostí a neúctou k právům jiných?
Další ranou do vazu spravedlnosti bylo jednání soudkyně, která rozhodovala o právní stránce neprodloužení nájemní smlouvy. K mému překvapení dala hned v úvodu jednání najevo, že se nehodlá zabývat POLITIKOU. Pardon. Od kdy jsou nezadatelná práva člověka dle ústavy politikou? Nuže, soud dal zcela za pravdu městu, které má právo ukončit smlouvu na pronájem bytu bez udání důvodu, přičemž je jakýkoli důvod irelevantní. Nezbývá než poděkovat všem, kteří mi přáli úspěch a nechápali jednání rady, jejíž představitelé se (dle jejich názoru) zbláznili. Také však poděkovat zastupitelům města, z nichž mně mnozí dobře znají i z mého působení v komunální politice, že se zastali občana města proti zlovůli jednoho z nich a dostáli tak svému zastupitelskému slibu, že budou hájit zájmy města a jeho obyvatel. OPRAVDU DÍK, ZA SKVĚLOU PRÁCI.
Obrovskou vzpruhou a nápravou mého mínění o světě je však jednání spolupracovníků a vedení společnosti, která mi dala i přes mé zdravotní problémy možnost výdělku. Ač jsem tam zaměstnán jen několik měsíců, dostalo se mi nejen morální podpory. Sotva se dozvěděli o potížích, do kterých jsem se dostal, doslova pršely nabídky k jejich řešení. Klobouk dolů, před tímto mladým kolektivem!
Co mně však ještě zaráží je celková neústupnost zástupců města k invalidnímu důchodci, který se díky svému zdravotnímu stavu dostal do insolvence a musí počítat každou korunu. Každý z bývalých sousedů ví, v jak dezolátním stavu byl byt, který jsem byl nucen dát do obyvatelného stavu. Byl jsem tehdy vděčný městu za nabídku a také zato, že mi správa bytů proplatila použitý materiál k opravě. Dnes po mně vyžadují zaplatit malování bytu a vůbec je nezajímá, že kdybych ho uvedl do původního stavu, hořce by zaplakali nad tou podívanou… Od počátku nesouhlasím s proplacením faktury za malování a z již uvedených důvodů jsem ochoten uhradil pouze použitý materiál. Úředníci však stále jednají bez jakékoli lidskosti z pouhé pozice síly a k žádnému kompromisu nehodlají přistoupit.
Kde jsou proboha ti, s kterými jsem kdysi jako zastupitel jednal? Tehdy by takové jednání vůbec přes zastupitelstvo neprošlo! Je mi neskutečně líto, co se pod správou takových zástupců z města stává.
Díky rodině a přátelům se stále držím a doufám, že se svět snad ještě dá do pořádku. Ani jim nemohu dost poděkovat, tak snad jen takto - Moc si Vás vážím a z celého srdce děkuji…
Autor: Martin Klement
Publikoval: -red-











