PANORAMA FITNESS
Dnes je 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Školní sbory koncertovaly v Jupiter clubu.
  • Cesta v Balinském údolí je posypána jemnou prosívkou. Do čtvrtka bude cesta zaválcována. Pak už se bude dobře jezdit i chodit. Více foto na našem Facebooku.
  • Oslavická se roztančila již na třetím ročníku školní taneční soutěže Star dance. Víc jak 50 fotografií najdete na našem Facebooku.
  • Bazény na koupališti jsou připraveny na spuštění provozu. K tomu by mělo dojít v pátek 21. června.
  • Silnčáři stále vylepšují stav vozovky na Uhřínovské silnici.
  • Aby se při pouti neprášilo...

Ať žije Velké Meziříčí

- - 15. 3. 2024 - komentářů  0
Městský nájemní dům - 29. ledna 2024.
Městský nájemní dům - 29. ledna 2024.
foto: -mk-

Vážení obyvatelé města Velkého Meziříčí. Jistě jste obeznámeni s problémy, do kterých se jeden z vás dostal, díky třem vlajkám na oknech městského bytu.


Celou dobu jsem se domníval, že žijeme v právním státě, kde si nemohou úředníci dovolit šikanovat člověka s jiným názorem a tomu, že se dostane ochrany před takovým nečestným jednáním. Oh, jak hluboce jsem se mýlil. Dejte zamindrákovanému mladíkovi funkci a můžete jen sledovat, jak své nabité moci řádně zneužívá. Což o to, s jedním zakomplexovaným radním bych se smířil, ale jak reagovat na jednání ostatních, kteří se v komunální politice pohybují léta a neměli by souhlasit s podlostí a neúctou k právům jiných?

 

Další ranou do vazu spravedlnosti bylo jednání soudkyně, která rozhodovala o právní stránce neprodloužení nájemní smlouvy. K mému překvapení dala hned v úvodu jednání najevo, že se nehodlá zabývat POLITIKOU. Pardon. Od kdy jsou nezadatelná práva člověka dle ústavy politikou? Nuže, soud dal zcela za pravdu městu, které má právo ukončit smlouvu na pronájem bytu bez udání důvodu, přičemž je jakýkoli důvod irelevantní. Nezbývá než poděkovat všem, kteří mi přáli úspěch a nechápali jednání rady, jejíž představitelé se (dle jejich názoru) zbláznili. Také však poděkovat zastupitelům města, z nichž mně mnozí dobře znají i z mého působení v komunální politice, že se zastali občana města proti zlovůli jednoho z nich a dostáli tak svému zastupitelskému slibu, že budou hájit zájmy města a jeho obyvatel. OPRAVDU DÍK, ZA SKVĚLOU PRÁCI.

 

Obrovskou vzpruhou a nápravou mého mínění o světě je však jednání spolupracovníků a vedení společnosti, která mi dala i přes mé zdravotní problémy možnost výdělku. Ač jsem tam zaměstnán jen několik měsíců, dostalo se mi nejen morální podpory. Sotva se dozvěděli o potížích, do kterých jsem se dostal, doslova pršely nabídky k jejich řešení. Klobouk dolů, před tímto mladým kolektivem!

 

Co mně však ještě zaráží je celková neústupnost zástupců města k invalidnímu důchodci, který se díky svému zdravotnímu stavu dostal do insolvence a musí počítat každou korunu. Každý z bývalých sousedů ví, v jak dezolátním stavu byl byt, který jsem byl nucen dát do obyvatelného stavu. Byl jsem tehdy vděčný městu za nabídku a také zato, že mi správa bytů proplatila použitý materiál k opravě. Dnes po mně vyžadují zaplatit malování bytu a vůbec je nezajímá, že kdybych ho uvedl do původního stavu, hořce by zaplakali nad tou podívanou… Od počátku nesouhlasím s proplacením faktury za malování a z již uvedených důvodů jsem ochoten uhradil pouze použitý materiál. Úředníci však stále jednají bez jakékoli lidskosti z pouhé pozice síly a k žádnému kompromisu nehodlají přistoupit.

 

Kde jsou proboha ti, s kterými jsem kdysi jako zastupitel jednal? Tehdy by takové jednání vůbec přes zastupitelstvo neprošlo! Je mi neskutečně líto, co se pod správou takových zástupců z města stává.

 

Díky rodině a přátelům se stále držím a doufám, že se svět snad ještě dá do pořádku. Ani jim nemohu dost poděkovat, tak snad jen takto - Moc si Vás vážím a z celého srdce děkuji…


Autor: Martin Klement

Publikoval: -red-

Čtěte také

24. 10. 2023 - Sondy do historie - 6. díl: Tak vypadá peklo... Mauthausen 24. 10. 1942

Sondy do historie - 6. díl: Tak vypadá peklo... Mauthausen 24. 10. 1942
Malá sklepní místnost. Příjemné teplo. Usměvavý personál v bílých lékařských pláštích. Veselá, hřejivá reprodukovaná hudba…

30. 4. 2024 - HHC otevřela další diskuse nad drogovou situací v ČR

HHC otevřela další diskuse nad drogovou situací v ČR
Nové a nebezpečné zdraví ohrožující látky budou na trh přicházet stále, právě proto zvažujeme zákaz prodeje látek se zdravotním rizikem. Aktuálně o tom budeme jednat v Senátu.

1. 5. 2024 - Poděkování divadelnímu souboru Ikaros

Poděkování divadelnímu souboru Ikaros
„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné,“ pravila liška Malému princi. S otevřeným srdcem jsem odemykala tajemnou dřevěnou skříňku a pročítala vaše nádherné vzkazy.

30. 10. 2023 - Žďárským obcím i školám patří významné ocenění

 Žďárským obcím i školám patří významné ocenění
Slavnostní ocenění titulem Vesnice roku 2023 si v kraji Vysočina vysloužila obec Nová Ves u Nového Města na Moravě. Bílá stuha patří, za činnost mládeže, obci Dlouhé.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

ENVIRO - EKOANALYTIKA, s.r.o. - EKOLOGIE PRO VÁS
TOPlist