Legendární kapela Katapult zahrála ve velkomeziříčském Jupiter clubu. V čele kapely stojí téměř padesát let Olda Říha. Z původní sestavy je už poslední, ale skvěle jej na Nostaligia tour doplnili bubeník Vašek Zima a baskytarista Bigman Kódl. Říha loni oslavil 60 let na scéně a 18. května oslaví již 76. narozeniny. V historii Katapultu musel překonat mnohá těžká období. Z nejsilnější a nejznámější sestavy totiž zůstal sám.
Po celou kariéru neopustil Katapult jednoduchý rock. Kapela má zaryté fanoušky, kteří ji doprovází na každý koncert, a u nás tomu nebylo jinak. Deska s názvem Nostalgia vyšla loni v dubnu a je plná chlapského rokenrolu a dá se označit jako první deska Katapultu, protože ji natočila nová sestava. Nejen z ní na dvouhodinovém koncertě zazněly hity, ale také staré známé písně z předchozích alb. Lidé v sále tak zpěvem doplňovali Oldu Říhu při sonzích Hlupák váhá, Až, Někdy příště, Blues, Stovky hotelů, S pomocí přátel, Půlnoční závodní dráha, Já nesnídám sám a mnoho, mnoho dalších.
Autor: připravila redakce NovinyVM.cz
Publikoval: -kas-
Fotogalerie







































