PANORAMA FITNESS
Dnes je 21. června 2024, svátek má Alois, zítra Pavla.
  • Letos vyšlo otevření koupaliště na tropický den.
  • Jdu do školy. V mateřské škole na Sokolovské proběhlo ve čtvrtek pasování předškoláků s Dózou.
  • 21.6.2024 - Koupaliště PALOUKY otevře své brány v pátek 21. června 2024 v 10 hodin. Jak to na koupališti aktuálně vypadá můžete sledovat na portále www.NovinyVM.cz v pravém sloupci na ONLINE kameře.
  • Lidl už láká zaměstnance přímo na fasádě prodejny.
  • Nový chodník na Fajťák už po celé délce lemují nové stožáry pro veřejné osvětlení.
  • Děje se v knihovně: Z původní budovy na Poštovní se vyváží velké množství stavební suti.

Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro

- - 28. 3. 2024 - komentářů  0
Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro
Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro

Desert Express, první závod seriálu Mistrovství Maďarska a současně Mistrovství FiA Central European Zone nalákal posádku týmu Toyota Gazoo Racing Czech vhodným termínem a především svým slibným názvem.


Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem potřebovali vyzkoušet různá nastavení vozu Toyota Hilux GR T1+, a na to jsou právě písčité tratě v okolí maďarské obce Bugac ideální.

 

Do plánů však zasáhla náhlá onemocnění dvou mechaniků i šéfmechanika. I přesto se Tomáš s Davidem těsně před plánovaným odjezdem rozhodli, že pojedou sami bez mechaniků. Závodní speciál nedostal po úspěšném absolvování náročné rally Dakar vůbec žádnou péči, kromě základního umytí. K velké repasi a kontrole techniky zatím nedošlo. Tomáš s Davidem si řekli, že víkend v Maďarsku pojmou jako maratónskou etapu a plynulé pokračování poslední etapy rally Dakar. Z arabské pouště rovnou do maďarské pouště.

 

„Vše se zvrtlo na poslední chvíli, španělský šéfmechanik v nemocnici, britský inženýr v nemocnici a náš český kolega s angínou doma v posteli. Auto absolutně nepřipravené, servisní kamion stále nevyložený a zaprášený po Dakaru… ale David prohlásil, že to zvládneme, že je to prostě jen další maratónská etapa a tak jsme nakonec vyrazili sami,“ zhodnotil hektický odjezd Tomáš Ouředníček.

 

Příjezd do Maďarska po nucené téměř tříleté přestávce byl velmi vřelý, závodníci z Maďarska, Polska i Česka se zajímali o Hilux i o zážitky z Dakaru. Navíc se v servisní zóně sešly hned tři posádky, které startovaly na letošním Dakaru, a atmosféra v jarním slunci na rozlehlé louce byla opravdu plná očekávání.

 

V závodním Hiluxu chybělo jedno velmi důležité navigátorské náčiní, totiž Tripmaster, čili zařízení, které ukazuje kolik kilometrů a metrů auto ujelo. Na rally Dakar se totiž používá digitální tablet s roadbookem, který má přesné měření zabudované. David si proto jen instaloval velmi starý iPAD s jednoduchou aplikací, která měla ukazovat hodnoty dle GPS. Aplikace ale byla velmi nespolehlivá a především nenačítala metry pravidelně a přeskakovala. Navigace proto byla jen intuitivní a nepřesná. Co se ukázalo hned po startu prologu, kdy posádka měla jet dvě kola, ale díky nepřesné navigaci minula odbočku a celý prolog se tak smrsknul na pár kilometrů. Naštěstí se výsledek prologu nezapočítával do výsledku, pouze určil startovní pořadí.

 

„Trať byla nádherná, velmi rychlé pískové cesty, které se střídaly s technickými pasážemi v lese. Byl to obrovský adrenalin držet plný plyn na velmi rozbité cestě mezi stromy, které stály těsně vedle. Ale na podvozek naší Toyoty jsme se mohli plně spolehnout,“ okomentoval Tomáš Ouředníček první rychlostní zkoušku.

 

„Krátce jsme jednou zabloudili, ale jinak jsme se nepřesnému tripmasteru přizpůsobili a při druhém průjezdu rz jsme se dokázali výrazně zrychlit.“ Dodal David Křípal. Tým se po prvním dni probojoval na celkovou třetí pozici.

 

Naštěstí na autě vše drželo, nebyl třeba žádný velký servisní zásah a posádka při večerním servisu jen velmi lehce přenastavila podvozek. A to k lepšímu, protože je boj o vteřinky nakonec posunul v nedělních rychlostních zkouškách na druhé místo.

 

„Jediný, kdo nám ujížděl byl Mirek Zapletal. Držel jsem plyn na podlaze, ale nestačilo to. Až po závodě, po kontrole dat jsme se od našeho britského inženýra dozvěděli, že jsme jeli na dakarskou mapu v řídící jednotce, která měla omezený výkon, hlavně kvůli špatnému benzínu v Saudské. Takže příště snad budeme ještě rychlejší. Jsme s celým víkendem velmi spokojeni, auto vydrželo bez servisu, organizace závodu byla skvělá, počasí úžasné a závodní atmosféra na jedničku,“ radostně okomentoval Desert Express Tomáš Ouředníček.

 

„Výsledek je super, stříbrná pozice v Mistrovství Maďarska, stříbro ve FiA CEZ a stříbro i v celkovém pořadí je nad očekávání. Víme, na čem musíme zapracovat, auto teď již musí na celkovou repasi, doplníme běžný tripmaster a budeme se dál připravovat na rally Dakar 2025,“ dodal spokojený David Křípal.


Autor: Toyota Gazoo Racing Czech

Publikoval: -kas-

Čtěte také

18. 1. 2024 - Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal

Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal
Desátá etapa, 371 kilometrů dlouhý okruh kolem Al Uly, připravila českému týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala samé výzvy. Kvůli defektu a jízdě v mračnech prachu sice ztratili...

3. 1. 2024 - Kde sledovat Rallye Dakar a šťastné číslo 248?

Kde sledovat Rallye Dakar a šťastné číslo 248?
Pro nadcházející legendární Rallye Dakar 2024 dostala posádka Tomáš Ouředníček / David Křípal z týmu Toyota Gazoo Racing Czech startovní číslo 248!

16. 1. 2024 - Dakar 2024: Pozitivní den pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech

Dakar 2024: Pozitivní den pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech
Česká posádka Toyota Gazoo Racing Czech, Tomáš Ouředníček a David Křípal, má za sebou úspěšnou a téměř bezproblémovou 8. etapu mezi Al Duwadimi a Hail. Na 458 km dlouhé rychlostní zkoušce se...

19. 1. 2024 - Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty

Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty
Předposlední etapa Rallye Dakar mezi Al Ula a Yanbu opět přinesla své výzvy. Během 420 km dlouhé rychlostní zkoušky se česká posádka týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáš Ouředníček a David Křípal...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist