CAFÉ GUSTO
Dnes je 14. června 2024, svátek má Roland, zítra Vít.
  • Na náměstí se koná závěrečná afterparty 18. ročníku Evropského festivalu filozofie.
  • Dlouhý stůl na závěrečnou afterparty letošního filozofického festivalu se již chystá.
  • Letecký pohled na připravy pouťě.
  • Středeční ráno. Příprava kolotočů ve Svitu pokračuje.
  • Na parkovišti pod knihovnou na Poštovní od rána pracuje autojeřáb.
  • Ve Svitu jsou první kolotoče.

Vyjádření k mimořádným odměnám pro starostu a místostarostu

- - 18. 4. 2024 - komentářů  0
Alex Kaminaras - starosta Velkého Meziříčí.
Alex Kaminaras - starosta Velkého Meziříčí.

Dobrý den všem, v návaznosti na včerejší zasedání zastupitelstva, při kterém byly poprvé v našem městě schváleny odměny pro starostu a místostarostu se po internetu šíří rozdílné reakce. Dovoluji si v tomto příspěvku přidat i reakci svoji, protože se mě věc bezprostředně týká a jsem zvyklý se i k nepohodlným záležitostem stavět čelem.


Všimnul jsem si, že se někteří lidé v internetových diskuzích zlobí podobně, jako kdyby jim někdo něco ukradl. Pochopitelně ještě vše podtrhnou přesvědčením, že ani já ani místostarosta na radnici nic neděláme, tak "za co ty prachy"?, a že "v příštích volbách se jim to vrátí"! Vše korunováno tragikomickou rezignací teď již bývalého zastupitele Miroslava Jágrika, který svůj odchod avizoval již před rokem a čekal pouze na příležitost, na kterou ho naváže, aby nám (Společně VM + ODS) mohl uškodit a nevypadal, že utíká od práce pro město jenom tak - přitom utíká, protože už bydlí jinde. Je k povážení, že vzhledem k faktu, že pan Jágrik uvádí ve svém článku z dnešního dne, tedy 17. dubna 2024, na internetových novinách Noviny VM, cituji: ,,Do komunální politiky ve Velkém Meziříčí jsem jako zastupitel vstoupil v roce 2006“., což znamená, že ve veřejné sféře působil a ovlivňoval věci 18 let, mu nestačilo k pochopení tak základní věci, jakou je formální správnost rezignace na mandát zastupitele, která může proběhnout pouze papírovou formou, nikoliv tak, že zastupitel začne při jednání zastupitelstva vykřikovat na tajemníka a starostu, že rezignuje.

 

Pevně věřím, že tento amatérismus, jehož příkladem bylo i včerejší jednání pana Jágrika, v rámci práce pro město Velké Meziříčí, zůstane navždy v propadlišti místních dějin.

 

Chci říct (a budu teď mluvit jenom za sebe), že pokud se stane nejzávažnějším a nejviditelnějším činem za více než 4 letou práci při mém vedení radnice fakt, že jsem neodmítnul odměnu, kterou mi navrhlo a schválilo zastupitelstvo (sám jsem se při hlasování zdržel), tak je mi líto, ale jde pouze o to, že v daném vztekajícím se člověku převážila jeho vlastní lidská závist nad vším ostatním, objektivně měřitelným, a pro město viditelně přínosným. Takovým lidem doporučuji ještě zajít vynadat například ředitelům škol a dalších příspěvkových organizací, vedoucím pracovníkům ve všech možných organizacích, úřadech nebo finančních institucích, kteří pravidelně dostávají odměny, protože tam je toho také hodně co závidět.

 

Víte, máme to štěstí, že žijeme v zemi, kde si o tom, jaký život budeme žít můžeme sami svobodně rozhodnout. S každou dosaženou pozicí se pojí různá míra pohodlí, odpovědnosti a požadavku na výkon. Pokud chce mít někdo klid, spoustu volného času a jistotu, že mu nikdo nebude závidět, ať rozhodně nejde dělat například starostu. Musí se však smířit s tím, že starostu a vůbec správu věcí veřejných (to je to, že město a jeho služby fungují a rozvíjejí se) budou dělat lidé jiní, kteří na sebe tu zodpovědnost vezmou, protože jsou zkrátka přesvědčení, že je třeba se starat o prostředí, ve kterém společně žijeme. Půjdou s kůží na trh, budou kritizování lidmi, kteří je ani neznají a ještě k tomu všemu to udělají s vědomím ztráty komfortu v pracovní a především v osobní rovině. Člověk, který se rozhodne nechat na ostatních (na systému, jak se rádo říká), aby se postarali, se se svoji volbou musí smířit anebo nesmířit a psát malomyslné a zatrpklé hlouposti po internetu.

 

Já se za svoji práci nestydím a nikdo by se za ní stydět neměl, pokud ji dělá při plném vědomí nejlépe jak dokáže - především to platí ve veřejné sféře, kde jsou volení zástupci veřejnosti ostřelování ze všech stran, ať se snaží sebevíc.

 

Je v naprostém pořádku, že se tabu, které tu celé roky bylo, a které znamenalo, že na nějakou odměnu nesmí volení zástupci města ani pomyslet, protože co by si "lidé pomysleli", prolamuje a děkuji, že se tento legitimní nástroj vycházející ze Zákona o obcích aktivoval a umožní všem budoucím představitelům nejenom našeho města být zastupitelstvem za svoji práci hodnocení. Jaké to hodnocení bude už je věcí zastupitelů.

 

Jsem rád, že v dnešní České republice na 100 % platí přísloví "každý svého štěstí strůjcem". Znamená to, že každý má úplně tu stejnou možnost a příležitost něčeho dosáhnout. Je třeba pouze sebrat odvahu, zvednout zadek a jít něco dělat. Se zodpovědností, hrdostí a přesvědčením, že je to pro lepší svět, ve kterém zloba a závist nebudou hrát hlavní roli.

 

Přeji klidný den
Alex Kaminaras
starosta Velkého Meziříčí


Autor: Alex Kaminaras

Publikoval: -red-

Čtěte také

25. 12. 2023 - Vánoční obleva rozvodnila řeky

Vánoční obleva rozvodnila řeky
Řeky Oslava a Balinka o letošních Vánocích čelily extrémnímu náporu vody z rychlého tání.

5. 6. 2024 - Za čistým vzduchem na kostelní věž vystoupalo o víkendu 206 lidí

Za čistým vzduchem na kostelní věž vystoupalo o víkendu 206 lidí
O víkendu 1. a 2. června Zdravé město Velké Meziříčí pozvalo všechny zájemce na návštěvu věže kostela.

10. 4. 2024 - Již tuto sobotu 13. dubna proběhne sbírka potravin

Již tuto sobotu 13. dubna proběhne sbírka potravin
Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

10. 4. 2024 - Obecník dostane dvoje nové obloukové dveře

Obecník dostane dvoje nové obloukové dveře
Starým, těžkým a netěsným dveřím na kulturní památce Obecník na náměstí brzy zazvoní hrana. Čeká je výměna na míru vytvořených dveří.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Olejový mlýn Petráveč zve na Kmínový festival a talkshow s Josefem Dvořákem
TOPlist