PRYSMIAN - 30. let
Dnes je 29. května 2024, svátek má Maxim, zítra Ferdinand.
  • ZUŠ Open pokračovala vystoupeními tanečního a literárně dramatického oboru. Ve velkém sále Jupiter clubu byly k vidění výjimečné výkony.
  • V meziříčské Bille nabídli zákazníkům nové nákupní vozíky.
  • Na dopravním hřišti se koná soutěž mladých cyklistů.
  • Opravovaná silnice mezi Rudíkovem a Trnavou nabírá na šířce.
  • Louka pod školou byla v pondělí dopoledne plná dravců. Konala se akce záchranné stanice pro dravé ptactvo Zayferus, která zajišťuje výukový program pro základní školy a letové ukázky dravců pro veřejnost.
  • Staví se nový most přes řeku Oslavu mezi Tasovem a Kamennou na silnici II/390.

Ukončení sezóny loutkového divadla

- - 21. 4. 2024 - komentářů  0
Z loutkového představení 10.2.2024.
Z loutkového představení 10.2.2024.
foto: -kaš-

V říjnu loňského roku započalo loutkové divadlo již 73. sezónu svého působení.


Během ní jsme odehráli 18 představení, 9 pohádek - Míček Flíček, Skákavá princezna, Jak v hospodě napálili čerta, Kašpárkova komedie s drakem, Sůl nad zlato, Ostrov splněných přání, Červená Karkulka, O Koblížkovi a Cesta za liškou. 14 představení jsme odehráli v klasických víkendových časech, 2 představení jsme si v prosinci připravili v dopoledních hodinách pro děti z místních mateřských škol. Před Vánoci jsme se navíc zúčastnili s pohádkou O Koblížkovi Vídeňských vánočních trhů ve Vídni. A v dubnu jsme sezónu zakončili "Cestou za liškou" na Fajtově kopci. Během pohádek na Malé scéně v Jupiter clubu nás navštívilo přes 1772 návštěvníků, téměř každé představení bylo vyprodané již dlouho dopředu. Za vaši přízeň jsme velmi rádi a moc si jí vážíme.

 

Ráda bych touto cestou také poděkovala panu řediteli Dufkovi za spolupráci a vstřícnost, paní Haně Svobodové a Zuzaně Herodesové za perfektní spolupráci, trpělivost, veškerou péči o nás, a čas, který nám věnují. Ale hlavně chci poděkovat těm, kteří jsou schovaní za oponou a bez kterých by loutkové divadlo neexistovalo. Vladimíru Mikyskovi (zvuk, světla, výprava, scény) za jeho neuvěřitelnou trpělivost s námi všemi, šikovné ruce, za jeho profesionalitu, je bezesporu tím nejdůležitějším a nejplatnějším členem naší bandy. Lenči Malouškové (vodič, výprava, scény, režie), která je nejen skvělou vodičkou loutek, ale také mojí největší pomocí, spolupodílí se na veškerých scénách, režijích, úpravách atd, díky za ni. Radce Jiříčkové (inspicient), která dokáže tu skvělou, ale těžce ovladatelnou bandu různorodých lidí zkrotit. Lucce Pantůčkové (vodič) a Marii Doležalové (mluvič), které dokupy skvělým způsobem vytváří postavu Kašpárka. Lucii Augustové (vodič, mluvič) a Martině Bradáčové (vodič, mluvič), které nejen vodí, ale také dokážou krásně za loutku promluvit. Pavle Kravalové (vodič, mluvič) za její neuvěřitelnou obětavost a ochotu a také šikovné ruce při renovování kulis a rekvizit. Zdeňce Malouškové (mluvič) za veškerou podporu a lásku. Zdeňce Smrčkové (vodič) za její ochotu naslouchat a neustále se učit. Janu Kratochvílovi (vodič, mluvič) nejen za skvělé výkony, ale také za jeho práci při vytváření plakátů, loga a dalších. Janu Smrčkovi (vodič, mluvič) a Filipovi Bajerovi (vodič), kteří jsou talentovaní, poctiví a šikovní loutkoherci. Pavlu Pařízkovi (mluvič), Jakubovi Sedlákovi (mluvič, vodič), Josefu Markovi (mluvič) za jejich neuvěřitelné hlasové výkony, a také za vytváření jedinečné atmosféry během zkoušek. Jardovi Kozinovi (mluvič) za jeho odvahu přidat se k nám. Radimovi Svobodovi (mluvič) který sice letos neměl čas se pohádek účastnit, ale stále patří do naší party. Aleši Pólovi za jeho poctivou práci již řadu let. A také panu Václavu Slabému, který nás letos bohužel již navždy opustil, ale byl členem naší loutkové rodiny a nikdy na něj nezapomeneme.

 

Také děkuji NovinámVM za jejich návštěvy a reporty z představení. To jsou lidé, kteří již dlouhá léta tvoří loutkové divadlo. A já jim chci ze srdce poděkovat, protože čas zde strávený není samozřejmostí. A já si toho velmi vážím. Také chci poděkovat jejich blízkým, kteří jim poskytují zázemí a svojí trpělivostí umožňují naplňovat poslání loutkového divadla. 

 

Na další loutková představení se můžete těšit již v září tohoto roku. 

 

 


Autor: Za loutkové divadlo LoutkyVM, principálka Kateřina Maloušková.

Publikoval: -kas-

Čtěte také

16. 4. 2024 - Jupiter měl o víkendu plno, konalo se divadlo i koncert

Jupiter měl o víkendu plno, konalo se divadlo i koncert
V pátek se plný velký sál skvěle bavil u pokračování divadelního komedie Mužem i s mužem, v sobotu pak zavítal na stejné místo orchestr Grande Moravia s Ennio Morriconeho s melodiemi z...

8. 4. 2024 - Oblíbené kapely to umí pořádně rozjet i po letech

Oblíbené kapely to umí pořádně rozjet i po letech
Velký návrat legend československé hard and heavy scény dorazil v sobotu 6. dubna do meziříčského Jupiteru.

18. 12. 2023 - V Měříně zahrál Karel Kahovec s kapelou největší hity Petra Nováka

V Měříně zahrál Karel Kahovec s kapelou největší hity Petra Nováka
V sobotu 16. prosince se v kulturním domě v Měříně odehrál dlouho očekávaný koncert George&Beathovens Karla Kahovec a Viktora Sodomy.

23. 1. 2024 - Zdeněk Izer bavil diváky interaktivní show

Zdeněk Izer bavil diváky interaktivní show
Vyndávací a zas tam dací, tak originálně pojmenoval svou novou zábavnou show se kterou dorazil v pondělí večer do Jupiter clubu známý bavič a imitátor Zděněk Izer.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist