Je to vůbec poprvé, kdy se sýpka za Dózou na Komenského proměnila na výstavní prostor. Jednotlivé třídy výtvarných oborů se spojily a utvořily společnou výstavu. Dříve vystavovaly jednotlivě v městské knihovně, která nyní prochází rekonstrukcí. Ačkoliv v den vernisáže panovalo chladné počasí a sýpka nemá uzavřená okna a průvan se tak dostává dovnitř, náladu to nikomu nezkazilo. Naopak, ke skvělé atmosféře v zajímavých prostorách přispěly s hudebním vystoupením žákyně ze třídy Natálie Železníkové, které hrály na flétny.
Výstava se věnuje společnému tématu, kterým je voda "A to v takových podobách které vás běžně nenapadnou, třeba jako portréty mořeplavců, či vodovodní potrubí. Speciální část je věnována Antarktidě," uvedla jedna ze tří učitelek výtvarného oboru ZUŠ Marie Kudláčková. Druhá vyučující Alice Trojanová pak pozvala všechny na další výstavu, tentokrát absolventskou v Nové synagoze již 10. května a také celostátní happening ZUŠ Open, kterého se škola pravidelně účastní, ten proběhne již brzy v ulicích města. Třetí vyučující Jana Štursová pak zarecitovala Hradišťanem zhudebněnou báseň Modlitba za vodu. Po společném hudebním vystoupení pak přišel čas na prohlídku výstavy, která je přístupná každý den až do středy 24. dubna od 13 do 17 hodin.

Autor: připravila redakce NovinyVM.cz
Publikoval: -kas-
Fotogalerie



































