PRYSMIAN - 30. let
Dnes je 29. května 2024, svátek má Maxim, zítra Ferdinand.
  • ZUŠ Open pokračovala vystoupeními tanečního a literárně dramatického oboru. Ve velkém sále Jupiter clubu byly k vidění výjimečné výkony.
  • V meziříčské Bille nabídli zákazníkům nové nákupní vozíky.
  • Na dopravním hřišti se koná soutěž mladých cyklistů.
  • Opravovaná silnice mezi Rudíkovem a Trnavou nabírá na šířce.
  • Louka pod školou byla v pondělí dopoledne plná dravců. Konala se akce záchranné stanice pro dravé ptactvo Zayferus, která zajišťuje výukový program pro základní školy a letové ukázky dravců pro veřejnost.
  • Staví se nový most přes řeku Oslavu mezi Tasovem a Kamennou na silnici II/390.

Muzikanti dětem 2024

- - 24. 4. 2024 - komentářů  0
Muzikanti dětem 2024

Propojení charity, hudebních vystoupení a programu pro celou rodinu. To je ve zkratce další ročník charitativního koncertu Muzikanti dětem, který se uskuteční v sobotu 25. května na velkomeziříčském Náměstí. Výtěžek z akce bude tentokrát věnován Oblastní charitě Žďár nad Sázavou a jejímu projektu Doma je doma.


V průběhu odpoledne a večera čeká na návštěvníky bohatý hudební program. Na pódiu se objeví ostravská funkfolková kapela Heblo či místní seskupení Los Pajos, které si libuje v současné americké dark country. Chybět nebudou ani mladé naděje velkomeziříčské Základní umělecké školy, které vystoupí společně s kapelou Pepíčkovo štěstí. Hlavní hvězdou programu bude skupina Buty působící na české hudební scéně neuvěřitelných 38 let. Mladší generaci pak bezpochyby osloví kapela Highland, jejímž zakladatelem je Eduard Rovenský, který stál rovněž u vzniku skupiny Poetika. O závěr večera postará skupina UKULELE TROUBLEMAKERS, která charitativní projekt podpoří již poněkolikáté.

 

Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, pro které je připraven hned v úvodu animační program s Tlapkovou patrolou. Po celý čas pak mohou děti dovádět na trampolíně, skákacím hradu a těšit se mohou také na malování na obličej.

 

Hlavním motivem koncertu je snaha pomoci, a proto i letos mohou zájemci přispět na dobrou věc hned několika způsoby. Po celou dobu konání akce mají návštěvníci možnost nejen vhodit peníze přímo do kasiček, ale rovněž bude v prodeji řada reklamních předmětů. Další variantou příspěvku je zakoupení nápojů a občerstvení v hlavním stanu, díky čemuž se lidé mohou zúčastnit také slosování o ceny.

 

„Může to potkat každého z nás - úraz, nemoc, handicap. Zasáhne to nejen člověka samotného, ale i jeho rodinu. Všechny tyto příběhy odehrávající se v rámci našich šesti služeb spadajících pod hlavičku Doma je doma mají jedno společné. I tyto těžké chvíle nemusejí automaticky znamenat odloučení od svých blízkých a dlouhodobý pobyt ve zdravotnickém nebo sociálním zařízení,“ vysvětlila projektová manažerka Radka Čaníková.

 

Doma je doma, to je telefonní číslo, dva tisíce uživatelů a pacientů za rok a nespočet lidských osudů. Pomoc charity se dostává dětem, dospělým i seniorům se zdravotním postižením nebo dlouhodobou nemocí. Nevyléčitelně nemocné doprovází charita na jejich poslední cestě. To vše v rámci celého okresu Žďár nad Sázavou.

 

„Od zapůjčení kompenzačních pomůcek, prvních pečovatelských úkonů, přes osobní asistenci, odlehčovací službu, domácí zdravotní péči až po hospicovou péči. Díky unikátnímu komplexu služeb charity mohou lidé v nepříznivé životní situaci setrvat tam, kde to mají nejraději, doma ve svém přirozeném prostředí,“ přiblížila službu Radka Čaníková.

 

V rámci červeného stanového městečka žďárské charity se návštěvníci koncertu mohou těšit na zajímavé aktivity, které jim pomohou proniknout do nesnází života lidí s handicapem. Děti pak budou moci vyrobit originální papírové domečky pro uživatele a klienty charity. Odpočinková zóna nabídne nejen stolní fotbal, ale také třeba provizorní ordinaci s možností změření teploty, tlaku a saturace kyslíku v krvi. Chybět nebude ani charitativní point, kde návštěvníci nejen získají informace o činnosti žďárské charity, ale budou si zde moci zakoupit výrobky uživatelů a charitativní marche DobroDruh. Do klubu DobroDruhů se budou moci zájemci na místě přímo zaregistrovat a každý, kdo tak učiní, se může těšit na malý dárek.

 

Program a podrobné informace jsou uvedeny na webových stránkách www.muzikantidetem.cz.

 

Těšíme se na vás, Muzikanti dětem.

 

Časový harmonogram

14:00 Animační program pro děti
14:20 Heblo
15:25 Los Pajos
16:25 Orchestr ZUŠ + Pepíčkovo štěstí
17:45 Předání 1.šeku
18:00 Buty
19:15 Highland
20:15 Ukulele Troublemakers
21:15 Předání 2. šeku

 

Videoupoutávka od Tomáše Adama

 Autor: MD

Publikoval: -kas-

Čtěte také

3. 10. 2023 - V pondělí 9. října začíná taneční kurz pro dospělé

V pondělí 9. října začíná taneční kurz pro dospělé
Již od pondělí 9. října se můžete zapojit do 6 tanečních lekcí TŠ Starlet Brno v Jupiter clubu.

15. 3. 2024 - Do Rock Depa míří kapely Našrot, Nonsence a Mr. Dynaboom

Do Rock Depa míří kapely Našrot, Nonsence a Mr. Dynaboom
Pozvánka na koncert do Rock Depa Velké Meziříčí.

29. 11. 2023 - Zámek se opět rozezní vánočními tóny

Zámek se opět rozezní vánočními tóny
Velkomeziříčské muzeum připravilo na druhou adventní neděli vánoční koncert souboru Musica Festiva.

1. 3. 2024 - Muzeum zve na výstavu Řeč těla

Muzeum zve na výstavu Řeč těla
V březnu se výstavní sál velkomeziříčského muzea zaplní sérií fotografií nazvanou "Řeč Těla", která je zároveň součástí maturitního projektu Jakuba Střechy. Slavnostní vernisáž se uskuteční v pátek 22. března v 17 hodin.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist