PANORAMA FITNESS
Dnes je 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Školní sbory koncertovaly v Jupiter clubu.
  • Cesta v Balinském údolí je posypána jemnou prosívkou. Do čtvrtka bude cesta zaválcována. Pak už se bude dobře jezdit i chodit. Více foto na našem Facebooku.
  • Oslavická se roztančila již na třetím ročníku školní taneční soutěže Star dance. Víc jak 50 fotografií najdete na našem Facebooku.
  • Bazény na koupališti jsou připraveny na spuštění provozu. K tomu by mělo dojít v pátek 21. června.
  • Silnčáři stále vylepšují stav vozovky na Uhřínovské silnici.
  • Aby se při pouti neprášilo...

Proč tolik sportovců miluje poker?

- - 25. 4. 2024 - komentářů  0

Tahle otázka zřejmě napadla každého, kdo se někdy díval na záběry z Las Vegas, kde se mezi celebritami u stolů objevovali také známí sportovci. Navíc povědomí o své zálibě v pokeru rádi šíří sportovci sami, neboť se jedná o aktivitu, které se věnují opravdu pravidelně a spatřují v pokeru způsob, jak trénovat mysl a zažít jiný druh adrenalinu.


Také o tom je právě tento článek, ve kterém si shrneme důvody, proč si třeba Max Verstappen nebo Floyd Mayweather poker oblíbili a proč to k němu vrcholové sportovce tolik táhne.

 

Zábava, relax a dostupnost

Že je poker zábavný a napínavý, o tom asi není třeba sáhodlouze psát, je však dobré si uvědomit, v čem přesně jeho atraktivita tkví. Jednak se dá poker pojmout jako odpočinková aktivita, nad kterou člověk tolik neuvažuje a prostě si hru jen užívá, leč sportovci jsou zvyklí být ve střehu. Tvoření strategie pro hru a rychlé reakce představují něco, co sportovci ze své kariéry moc dobře znají, a u stolu nebo přes internet mohou své dovednosti využít zase trochu jinak, a to docela kreativě. Sportovci si tím tedy cvičí mozek a svým způsobem relaxují vždy, protože tady jim nejde o body do šampionátu.

 

Sportovci měli vždy k pokeru blízko. Často byli někteří vídáni v Las Vegas, nicméně s příchodem kvalitního internetu se mnoho z nich zapojuje do pokeru online, a tak o jejich zábavě lidé třeba tolik neví. Pravdou ale je, že právě internet a dostupné moderní technologie pomohly k obrovskému boomu a rostoucí popularitě pokeru, který dnes nabízí celá škála společností. Právě dostupnost je také jedním z důvodů, proč sportovci k pokeru tíhnou. Výhodou této online aktivity prostě je, že se přes internet člověk připojí a zahraje si kdykoliv, třeba i při cestě na zápas.

 Zároveň je obrovskou výhodou pokeru skutečnost, že je společenskou záležitostí. To sice sport také, leč během závodu formule 1 si asi pilot s ostatními moc nepopovídá a u ostatních sportovců je to podobné, neboť se soustředí na výkon. Když pak sportovec sedí sám v hotelu a připravuje se na další utkání, díky pokeru se může odreagovat a zároveň si s hráči popovídat.

 

Adrenalin a napětí

Nutnou vlastností každého sportovce je soutěživost, což platí jak na mezinárodní úrovni, tak na domácí scéně třeba ve fotbale. Bez ní se dá těžko fungovat, což ale platí také o pokeru. Ačkoliv se jedná o zábavu, stále většina hráčů chce vyhrávat, tedy to, co je sportovcům naprosto vlastní. Poker je také způsobem, jak nadále prožívat podobné emoce jako při vydařeném utkání nebo podání výborného výkonu, přestože už je sportovec za zenitem nebo rovnou v důchodu.

 

Zranění a konec kariéry tedy nutně nemusí znamenat, že člověk už nepozná radost z vítězství, nepocítí ten samý adrenalin a nebude si užívat napětí během hry. Při pokeru se dá totiž začít všechno jmenované, a proto se mu aktivní i bývalí sportovci často věnují. V podstatě jde o něco, na co byli celý život zvyklí, jen teď nedosahují na výhru fyzickými výkony, ale jen těmi mentálními, což ale pochopitelně tyto úspěchy nijak nesnižuje.

 

A co se týče esportových hráčů, ti mají k pokeru ještě blíže, neboť je jejich denním chlebem trávit čas zábavou a prací díky internetu. Proto také není výjimkou, že úspěšní streameři či rovnou esportoví hráči relaxují u pokeru nebo se třeba i stanou profesionály.

 

 

Zkušenosti

Už jsme se zmiňovali o tom, že poker může pomoci sportovcům se soustředit a tříbit myšlení trochu jiným způsobem než sport, kterému se věnují. To je samozřejmě pravda, leč k pokeru se tito lidé uchylují i kvůli tomu, že pravidla pokeru si sice může každý nastudovat, ale zároveň je nutné získávat zkušenosti a zlepšovat se. I na to jsou sportovci zvyklí, jsou psychicky odolní a ví, že cvičení dělá mistra. Na rozdíl od jiných je tedy učení neodradí, vytrvají a úspěšně se dostanou do fáze, kdy už ví o pokeru tolik, že mohou s klidem vstupovat do velkých turnajů.

 

V takových chvílích si třeba někdo řekne, že jsou slavní, a tudíž mají dveře do nějaké elitní společnosti otevřené. Někdy to tak být může, zpravidla ale platí, že sportovci prostě umí zatnout zuby, učit se, zlepšovat se a dosáhnout na úspěch vlastními silami místo toho, aby využívali svou pozici. Snaha být stále lepší a porážet ostatní je v jejich krvi.


Autor: -PR-

Publikoval: -red-

Čtěte také

25. 10. 2023 - Ahoj Země - ahoj podzime! Odpoledne pro malé i velké

Ahoj Země - ahoj podzime! Odpoledne pro malé i velké
Pátý ročník ekologického dne pro děti i dospělé, tentokrát v podzimním termínu. Pojďte s námi strávit odpoledne, pobavit se o ekologii nebo si třeba něco vyrobit.

9. 4. 2024 - Bistro Cafe Z Palet ve Velkém Meziříčí

Bistro Cafe Z Palet ve Velkém Meziříčí
Nově otevřené Bistro Cafe Z Palet ve Velkém Meziříčí na Karlově 2098, nabízí brzké snídaně, denní menu i odpolední kávu.

10. 6. 2024 - Udělejte ze svého stávajícího bydlení ekologické bydlení

Udělejte ze svého stávajícího bydlení ekologické bydlení
Dříve ekologické bydlení znamenalo zejména třídění odpadu. Doba však pokročila a vy můžete pro šetření vlastní peněženky i životního prostředí udělat daleko víc. Jak pozměnit svůj domov, aby byl více eko?

15. 4. 2024 - Jak na jaře bojovat proti alergii? Jak se chránit doma i venku?

Jak na jaře bojovat proti alergii? Jak se chránit doma i venku?
Jarní období hodně lidí miluje, protože se příroda probouzí po zimě k životu. Právě nyní ale začíná také všechno růst a kvést, což pro alergiky a astmatiky znamená čas plný problémů. Každý...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

ENVIRO - EKOANALYTIKA, s.r.o. - EKOLOGIE PRO VÁS
TOPlist