CAFÉ GUSTO
Dnes je 14. června 2024, svátek má Roland, zítra Vít.
  • Na náměstí se koná závěrečná afterparty 18. ročníku Evropského festivalu filozofie.
  • Dlouhý stůl na závěrečnou afterparty letošního filozofického festivalu se již chystá.
  • Letecký pohled na připravy pouťě.
  • Středeční ráno. Příprava kolotočů ve Svitu pokračuje.
  • Na parkovišti pod knihovnou na Poštovní od rána pracuje autojeřáb.
  • Ve Svitu jsou první kolotoče.

Libuše Mílková slaví devadesátiny

- - 26. 4. 2024 - komentářů  0
Paní Libuše Mílková (vlevo) s herci z Divadla Ikaros.
Paní Libuše Mílková (vlevo) s herci z Divadla Ikaros.
Libuše Mílková slaví devadesátiny
Libuše Mílková slaví devadesátiny
Libuše Mílková slaví devadesátiny
Libuše Mílková slaví devadesátiny

Co je důležité, je očím neviditelné, učila malého prince jeho přítelkyně liška.


Nás o pravdivosti tohoto tvrzení přesvědčila paní Libuše Mílková, bývalá dramaturgyně, operní pěvkyně, pedagožka, a především naše milovaná režisérka z Dramatického studia při DDM a později divadla Ikaros. U příležitosti jejího kulatého životního jubilea, které 27. dubna oslaví, bychom jí prostřednictvím vzpomínek bývalých i současných divadelníků rádi poděkovali za vše, co nás za ty roky naučila nejenom na divadelních prknech, a do dalších let popřáli to nejlepší.

 

Vendula Příhodová: Zažila jsem od dob gymnázia ještě několik pedagogů herectví a režisérů, ale to Vy jste ve mně vzbudila zápal pro řemeslo, který mě drží dodnes. Byla jste v hodinách tolik velkorysá a laskavá! - a jen občas jste zvedla obočí, to když už by jiný nade mnou (či o mě) zlomil hůl. Takovou laskavost bych přála zažít každému. Svět je o tolik krásnější místo, když vím, že jste v něm!

 

Jana Filipová (Janová): Paní Mílková, Drobná, křehká, vždy elegantní. Je přirozenou autoritou, kterou prostě musíte mít rádi. Šíří respekt, který neznamená strach, ale skutečné uznání. A my se to od ní můžeme učit. Nejen za to děkuji!

 

Lucie Benešová: Děkuji za to, že jste nám otevřela kouzelný svět divadla, který byl mnohdy bezpečnější a srozumitelnější než reálný svět tam venku. Děkuji za to, že jste nás vždycky držela pevnou rukou, a přitom se na nás nikdy nedívala svrchu.

 

Tomáš Mrazík: Děkuji za to, že jste naučila generace mladých lidí milovat divadlo, přemýšlet o něm - o postavách, jejich motivacích, významech slov vyřčených i těch mezi řádky. Myslím, že jste nás naučila mnohému nejenom o divadle, ale především o životě.

 

Aneta Beránková: Paní doktorku jsem měla možnost poznat jako šarmantní, vždy elegantní dámu, jíž obklopuje fluidum tajemství a vnitřní síly.

 

Kateřina Maloušková (Karmazínová): Paní Mílkovou jsem poznala, když mi bylo pouhých třináct let. Už tehdy mě odzbrojovala svou elegancí, precizností, přímočarostí, schopností vždy dostat odpovědi na své otázky a porozumět i věcem nahlas nevyřčeným (což mi v tomto věku samozřejmě přišlo značně pobuřující).

 

Aneta Bednaříková: Paní Mílková má dar zasít lásku k divadlu do srdcí svých studentů.

 

Tomáš Kotačka: Díky paní Mílkové jsem si jako začínající ochotnický herec dokázal ve scénách a v interakcích s kolegy ze souboru více věřit a dokázal jsem lépe rozvíjet své herecké schopnosti.

 

Jan Moravec: Bez ní bych nebyl tam, kde jsem. Jejích cenných rad si stále vážím a vzpomínám na své začátky se Shakespearem.

 

Marcela Kazdová: Paní Mílková, děkuji za Vaši citlivost, laskavost, eleganci (vnitřní, ale i tu vnější), trpělivost, respekt k herci - člověku, lásku k literárnímu textu a vnímavý způsob jeho jevištního ztvárnění.

 

Petr Jan: Vždycky jsem obdivoval Vaši chuť, vůli, výdrž a snahu z nás dostat to nejlepší. Dalo mi to hodně. Děkuji

 

Tereza Nováková: Vaše milá povaha, elegantní vystupování a svatá trpělivost s puberťáky, jako jsem byla tehdy (už před 13 lety!) já, mi budou navždycky vzorem.

 

Radek Polášek: Herec se musí vybrousit. Děkuji Vám, paní Mílková, bylo pro mě ctí stát se vaším polenem.

 

Kristýna Nováková: Díky Ikarovi a díky paní Mílkové jsem se do divadla zamilovala.

 

Adéla Mátlová (Štindlová): Cítím velikou vděčnost za to, s jakou energií, péčí a trpělivostí s námi paní Mílková pracovala.

 

Aneta Kapčuková (Vrbková): Paní Mílkovou jsme poznala coby žačka deváté třídy. V té době jsem k ní chodila na doučování českého jazyka. Přiznám se, že jsem z ní měla velký respekt. S nadsázkou mohu říct, že snad i strach. Až po několika letech, kdy jsem začala účinkovat v místním ochotnickém divadle, jsem měla to štěstí pochopit, jak nesmírně srdečný člověk to je.

 

Mariana Ambrožová: Paní Mílková byla ze všech mých učitelů herectví první. Zpětně nejvíc oceňuji, že mě laskavým způsobem nutila vystupovat z mé komfortní zóny, což je pro dobré herectví potřeba.

 

Iveta Polášková: Ohromila mě atmosféra, kterou jste dokázala vytvořit. Ta otevřenost, přátelskost a nesoutěživost kolektivu, kde mohl být každý sám sebou. Potřebná disciplína a snaha něco vytvořit, kterou jste z nás dokázala dostat neuvěřitelně jemným způsobem. A kultivované prostředí, které obklopuje snad jedině umění.

 

Kristýna Sobotková (Křížová): Chtěla bych poděkovat paní Mílkové, která obětovala svou energii a svůj čas, aby se tehdy mohlo pár divadelních nadšenců ,,vyblbnout“ a realizovat na jevišti.


Autor: Kateřina Maloušková, Tomáš Mrazík

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

krizanov-196.jpg  krizanov-2007-188.jpg  maly-princ-2010.jpg  

Čtěte také

26. 11. 2023 - V rodném Hroznatíně si připomněli 128 let od narození Ludvíka Svobody

V rodném Hroznatíně si připomněli 128 let od narození Ludvíka Svobody
V sobotu 25. listopadu se v Hroznatíně u Rudíkova od půl dvanácté konala vzpomínková akce u příležitosti 128. výročí od narození ar. gen. a československého prezidenta Ludvíka Svobody.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

ENVIRO - EKOANALYTIKA, s.r.o. - EKOLOGIE PRO VÁS
TOPlist