CAFÉ GUSTO
Dnes je 16. června 2024, svátek má Zbyněk, zítra Adolf.
  • Na pouťových slavnostech vystupuje veselá kapela Kašpárek v rohlíku.
  • Legendární dechovková kapela Mistříňanka začala sobotní program pouťových slavností na náměstí
  • Až budu dospělý, chci být jako ty... Centrum Kopretina na sobotní odpoledne v zámeckém parku připravilo pro děti zábavný dětský den.
  • Divadlo Jaromír z Křižanova zahrálo dětem o pouti na nádvoří staré pošty vtipnou pohádku na motivy příběhu o Robinovi Hoodovi.
  • Z titulu mistryň republikové soutěže starších žákyň ve fotbale se na velkomeziřčském trávníku radovaly hráčky AC Sprata Praha, které porazily FC Baník Ostrava 3:0.
  • Závod historických vozidel 1000 mil československých projel v sobotu po poledni přes Velké Meziříčí. Více foto na našem Facebooku.

Highland se vrací z vězení a vypouští do světa nový videoklip

- - 2. 5. 2024 - komentářů  0
Kapela ve věznici ve Světlé nad Sázavou.
Kapela ve věznici ve Světlé nad Sázavou.
foto: Lukáš Zima
Žiletkový drát věznice Plzeň-Bory. foto: Lukáš Zima
Vítek Coufal za mřížemi. foto: Lukáš Zima

„Hlavně, ať jednou neskončíš na Borech“, řekla prý zpěvákovi Jakubovi Moulisovi kdysi maminka. Kuba pochází z Přeštic u Plzně a borská věznice byla tak vždy velkou připomínkou, aby se snažil chovat slušně jak ke svým blízkým, tak i celému okolnímu světu. Bohužel, přání paní Moulisové Kuba nesplnil. Právě v borské věznici, v rámci WPA Prison tour, kapela natočila poslední videoklip na píseň Instastory.


Je to už pár měsíců, co mladá popová kapela Highland (česky Vysočina) oznámila, že na první polovinu roku 2024 chystá speciální tour.  Šňůru koncertů, na které na rozdíl od kolegů nezve posluchače, nedělá marketingové kampaně a neprodává lístky. Turné totiž bude probíhat po českých a moravských věznicích.

 

Začíná květen a kluci z Highland mají za sebou třetí z pěti zastávek v nápravných zařízeních. Po pánských věznicích na zmíněných Borech a v Rapoticích u Brna je minulou neděli přivítaly odsouzené ve Světlé nad Sázavou. Jak sami kluci z Highland říkají, ještě před rokem by si nepomysleli, že nejsilnější hudební vystoupení zažijí v nesvobodě za mřížemi.

 

„Lidé mají spoustu předsudků a i my v kapele jsme názorným příkladem toho, jak nás mohou naše zkreslené představy ovlivňovat. Lhali bychom, kdybychom řekli, že jsme vězně před první zastávkou brali jako sobě rovné“ říká Eda Rovenský, frontman kapely. „Tour jsme začali řešit s předsedou podvýboru pro vězeňství Petrem Sadovským a Vězeňskou službou České republiky, hlavně kvůli alarmujícím číslům. Na začátku jsme ještě neviděli ten svět uvnitř, spíše jsme se snažili bránit ten v uvozovkách náš - svět venku. Až při vystoupeních a rozhovorech s odsouzenými nám začalo docházet, jak tenká hranice je mezi tím být svobodný, úspěšný člověk a jedinec s nejistou budoucností, zničenou špatným rozhodnutím ve špatnou chvíli a záznamem v trestním rejstříku. Jak řekla Linda z Věznice ve Světlé nad Sázavou - Kdo je bez viny, ať hodí kamenem“ doplňuje k motivům tour Rovenský.

 

Právě vězeňské kulisy tak daly duši obrazovému ztvárnění posledního videoklipu z desky Synchronicity, která vyšla kapele koncem minulého roku. Historická středová loď borské věznice, která jako maják ční v panoramu borských polí, je jedním z nejcennějších obrazových záběrů, kterými klip disponuje. V interiérech za mřížemi divák uvidí i návštěvní místnost nebo depresivní prostory chodeb objektu, který byl pro vězeňské účely zbudován už za dob Rakouska-Uherska.

 

„Chtěli jsme posluchačům přenést aspoň část té atmosféry, se kterou jsme v posledních měsících konfrontováni“ přidává k tématu basák kapely Vítek Coufal.

 

Videoklip Instastory o který se postaralo pro kapelu osvědčené duo Zbyněk Lola, Lukáš Zima, také dělá hezký trailer dokumentu, který kapela v rámci svojí tour točí, a jehož pracovní název je zatím Derecidiva. Naráží tak v názvu na jeden z největších problémů, což je vysoká návratnost odsouzených po uplynutí trestu zpátky do výkonu.

 

O zvukovou část klipu se postaralo RED STUDIO, které vzhledem k názvu kapely symbolicky sídlí na Vysočině a kde se také nahrávaly živé nástroje, aby se píseň odlišila od původní předlohy z alba Synchronicity.

 

Highland ještě čekají zastávky v Drahonicích a Rýnovicích. Samotný dokument by měl světlo světa spatřit koncem letošního roku.

 

Videoklip z věznice Bory ale diváci mohou pouštět už nyní…

 


 

HIGHLAND®

 

FB: https://www.facebook.com/kapelahighland

IG: https://www.instagram.com/kapelahighland

TT: https://www.tiktok.com/@kapelahighland

Web / booking: https://www.kapelahighland.cz

 

 

 


Autor: tisková zpráva skupiny Highland

Publikoval: -kas-

Čtěte také

16. 3. 2024 - Charitativní „Koncert pro radost“ již tuto neděli v synagoze!

Charitativní „Koncert pro radost“ již tuto neděli v synagoze!
Pořádaný Nadačním fondem FRANTIŠKA PODSTATZKY LICHTENSTEINA ve spolupráci s Městem Velké Meziříčí a Oblastní charitou Žďár nad Sázavou

12. 6. 2024 - Dnes na afterparty EFF

Dnes na afterparty EFF
Středa večer bude na náměstí ve znamení závěrečné afterparty letošního filozofického festivalu.

23. 5. 2024 - Dvojvernisáž v Horácké galerii

Dvojvernisáž v Horácké galerii
Výstava představí ve dvou prostorách Horácké galerie a na nádvoří aktuální tvorbu členů tohoto sdružení.

11. 11. 2023 - Kapela Highland vydává první album pod názvem Synchronicity

Kapela Highland vydává první album pod názvem Synchronicity
Je tomu už rok, co spoluzakladatel Poetiky Eduard Rovenský opustil populární skupinu a společně s Jakubem Moulisem, stříbrným z posledního ročníku The Voice Česko Slovensko, Vítkem Coufalem, Janem Mirgou a Jakubem...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Happy Sport Club
TOPlist