CAFÉ GUSTO
Dnes je 14. června 2024, svátek má Roland, zítra Vít.
  • Na náměstí se koná závěrečná afterparty 18. ročníku Evropského festivalu filozofie.
  • Dlouhý stůl na závěrečnou afterparty letošního filozofického festivalu se již chystá.
  • Letecký pohled na připravy pouťě.
  • Středeční ráno. Příprava kolotočů ve Svitu pokračuje.
  • Na parkovišti pod knihovnou na Poštovní od rána pracuje autojeřáb.
  • Ve Svitu jsou první kolotoče.

Hokejové Áčko HHK zůstává ve II. lize

- - 6. 5. 2024 - komentářů  0
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: Jiří Mráz/-hhk-

Ke 30.4. 2024 byla oficiálně ukončena sezona 2023/2024, která pro „A" tým Horáckého hokejového klubu skončila porážkou v play-down. Sezónu hodnotí jednatel a vedoucí „A" týmu Jaroslav Juda.


Jardo, jak s odstupem času hodnotíš sezónu, která odstartovala v dubnu 2023 začátkem rekonstrukce zimního stadionu a skončila nepodařeným play-down?

 

Sezona i pro nás začala právě rekonstrukcí ZS, kdy jsme byli prakticky denně přítomni na staveništi. Po rekonstrukci vnitřních prostor haly - I. etapa, musíme říct, že máme opravdu krásnou hokejovou halu. V návaznosti na rekonstrukci měla své specifikum, jak letní příprava, tak zahájení přípravy na ledě v měsíci srpnu. V květnu a červnu jsme využívali ostatní sportoviště a zázemí nám poskytl fotbalový klub, kde se hráči měli možnost převléknout a po tréninku osprchovat. V srpnu následovala příprava na ZS v Třebíči, kde jsme po celou dobu působení měli veškerý komfort, včetně jedné stálé šatny. Přesto jsme se všichni těšili na konec září, kdy jsme již mohli využívat prostory našeho zimního stadionu.


Myslíš, že se příprava v azylu mohla promítnout do výsledků v úvodu sezóny? V úvodních patnácti kolech jsme bodovali především venku.

 

Na rozdíl od minulých sezon se otočil poměr výher doma a venku. Zatímco v minulých letech jsme těžili z velmi malého hřiště a určitého nekomfortu pro soupeře, tak v poslední sezoně se tento trend obrátil. I díky prodloužení hřiště se již trénovalo na podobných plochách, jako jsme hráli u soupeřů. Venku si navíc náš mladý tým nepřipouštěl takový tlak, jako v domácích utkáních. To byl určitě jeden z hlavních důvodů nižšího počtu vyhraných zápasů na domácím hřišti.


V průběhu sezóny 2023/2024 jsme se potýkali s dlouhodobými zraněními hned několika klíčových útočníků, jak bylo těžké je nahradit?

 

Velikou ztrátou pro mužstvo bylo zranění Davida Křenka a Milana Strnada. David doposud navštěvuje fyzioterapeuta, který se mu snaží dát poraněnou část těla dohromady. Dalším zraněným hráčem, který mužstvu velmi chyběl, byl Jirka Doležal, který si v zápase s Technikou Brno poranil rameno a téměř tři týdny absentoval. Při úzkém kádru bylo každé takovéto zranění na výkonu mužstva znát.


Během sezóny za Velké Meziříčí nastoupil rekordní počet juniorů. Dohromady 15 hráčů do dvaceti let nasbíralo 170 odehraných zápasů.

 

Toto neberu jako něco špatného. Právě naopak. Kde jinde by si měli hráči juniorského věku „čuchnout" k seniorskému hokeji, než právě ve II. lize? Tato soutěž je velmi kvalitní. Počtem a četností zápasů se blíží dvěma nejvyšším seniorským soutěžím. Pokud budeme dávat mladým hráčům větší prostor ve hře, budou mít velkou šanci se prosadit v profesionálním hokeji.

 

Co myslíš, že bylo příčinou nepodařeného závěru sezóny?

 

V závěru sezony nám citelně chyběli hráči, u kterých jsme měli vyřízeny střídavé starty. A to jak z juniorů jihlavské Dukly, tak z hráčů stejné věkové kategorie Horácké Slavie Třebíč. Podobně na tom byl i Petr Švejda, který měl vyřízené střídavé starty z Přerova. V týmu jsme také postrádali pár zkušenějších hráčů se starty ve vyšších soutěžích, kteří by v kabině mladší hráče uklidnili a předali jim tolik potřebné zkušenosti.

 

Jaký je aktuální stav příprav na novou sezónu?

 

Bezprostředně po posledním odehraném zápase nás kontaktovaly druholigové týmy, které zvažovaly přenechání licence. V rozhodování, zda získat druholigovou licenci touto cestou, nás podpořilo jak vedení města Velkého Meziříčí, tak naši partneři. Této podpory si velmi vážíme a všem za ni děkujeme! Dnes již můžeme potvrdit, že Horácký hokejový klub získal právo účasti ve II. lize ČR v příští sezóně. K pořízení licence nás vedlo hned několik faktorů. V první řadě sportovní, kdy budeme moci hráčům, kteří budou mít zájem, nabídnout ligovou soutěž. Máme mladé mužstvo, a to se bude rok od roku zlepšovat. Také budeme moci nadále počítat s účastí „B" mužstva v krajské lize a mít tak potřebnou rezervu pro první tým. Zároveň se v rezervním týmu mohou rozehrávat hráči po zranění, popřípadě hráči z naší juniorky, pro které by byl příliš velký skok hrát druholigovou soutěž. V neposlední řadě jde o finanční podporu ze strany ČSLH a ADK LH, kdy se díky účasti ve třetí nejvyšší soutěži navyšují finanční prostředky na trenéry mládeže a na chod druholigového týmu.


Co bude následovat v nejbližších týdnech?

 

Aktuálně finalizujeme složení realizačního týmu, který zveřejníme v průběhu příštího týdne. Trenérský tým začal skládat kádr pro nadcházející sezónu. Informace ke složení kádru zveřejníme v průběhu měsíce května.


Díky za rozhovor a hodně štěstí do nové sezóny, která právě v těchto dnech začíná!


Autor: Jiří Mráz, HHK

Publikoval: -kas-

Čtěte také

16. 1. 2024 - Na šumperské Draky jsme ani potřetí nestačili

Na šumperské Draky jsme ani potřetí nestačili
Ani třetí měření sil se Šumperkem nedotáhli velkomeziříčští hokejisté k bodovému zisku.

7. 11. 2023 - Béčko HHK přestalo dávat góly, vidět to bylo i v Bíteši

Béčko HHK přestalo dávat góly, vidět to bylo i v Bíteši
Béčko HHK přestalo dávat góly. Už minule v Humpolci dokázali jeho hráči z několika šancí proměnit jenom dvě.

18. 4. 2024 - Česká osmnáctka v prvním utkání přehrála Slovensko

Česká osmnáctka v prvním utkání přehrála Slovensko
Do Velkého Meziříčí se po dlouhých šestnácti letech vrátil reprezentační hokej. Národní tým do osmnácti let zde v rámci přípravy na blížící se mistrovství světa ve Finsku sehrál vítězné utkání proti Slovensku...

22. 1. 2024 - Z Valašského Meziříčí jedeme i podruhé s vítězstvím!

Z Valašského Meziříčí jedeme i podruhé s vítězstvím!
Rozsáhlá marodka ve velkomeziříčškém kádru zapříčinila, že jsme k meziříčskému derby na Valašsko cestovali se sedmi juniory v poli.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Olejový mlýn Petráveč zve na Kmínový festival a talkshow s Josefem Dvořákem
TOPlist