PANORAMA FITNESS
Dnes je 21. června 2024, svátek má Alois, zítra Pavla.
  • Letos vyšlo otevření koupaliště na tropický den.
  • Jdu do školy. V mateřské škole na Sokolovské proběhlo ve čtvrtek pasování předškoláků s Dózou.
  • 21.6.2024 - Koupaliště PALOUKY otevře své brány v pátek 21. června 2024 v 10 hodin. Jak to na koupališti aktuálně vypadá můžete sledovat na portále www.NovinyVM.cz v pravém sloupci na ONLINE kameře.
  • Lidl už láká zaměstnance přímo na fasádě prodejny.
  • Nový chodník na Fajťák už po celé délce lemují nové stožáry pro veřejné osvětlení.
  • Děje se v knihovně: Z původní budovy na Poštovní se vyváží velké množství stavební suti.

Dvojnásobné prvenství na 43. Zámeckého vrchu MANN-FILTER vybojovali Václav Janík a Petr Türk

- - 6. 5. 2024 - komentářů  0
43. ZÁMECKÝ VRCH - Náměšť nad Oslavou
43. ZÁMECKÝ VRCH - Náměšť nad Oslavou
foto: -KK-
43. ZÁMECKÝ VRCH - Náměšť nad Oslavou foto: -KK-
43. ZÁMECKÝ VRCH - Náměšť nad Oslavou foto: -KK-
43. ZÁMECKÝ VRCH - Náměšť nad Oslavou foto: -KK-
43. ZÁMECKÝ VRCH - Náměšť nad Oslavou foto: -KK-

Nebývalá konkurence se o tomto prvním květnovém víkendu sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu. Pořadatelé z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou přivítali více jak stodvacítku účastníků seriálu Liqui Moly Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu a také pravidelného mezinárodního závodu Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024, což slibovalo, že se bude jednat o jeden z nejlépe obsazených ročníku v historii závodu, a to se do puntíku vyplnilo.


Po pátečních deštivých administrativních a technických přejímkách závodních vozů a jezdců, započal vlastní program úvodní sobotní tréninkovou jízdou. Zavodní víkend proběhl bez větších komplikací a za slunečného počasí, které přilákalo velké množství diváků tradičního Zámeckého vrchu MANN-FILTER a ti vytvořili jako každý rok parádní atmosféru, čímž jsou závody v Náměšti nad Oslavou proslavené. Kromě závodníků se staral po celý víkend o zábavu diváků ukázkovými jízdami Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem se svým Dakarským speciálem Toyota Hillux GR T1+.

 

Bouračky a to nejlepší ze závodů - Zámecký vrch MANN FILTER 2024


 

V hodnocení Liqui Moly Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu si odvezl poháry za absolutní vítězství v sobotním i nedělním závodě Václav Janík s vozem Norma M20FC. Ten zajel ve všech závodních jízdách absolutně nejrychlejší čas z celého startovního pole obou závodních seriálu, díky čemu se stal pomyslným králem letošního 43. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2024.  Druhé místo obsadil v obou závodech s Osellou PA30 jezdící Petr Vítek a třetí příčku ve víkendových závodech vybojoval David Komárek startující s McLaren F1 EVO 2019. Domácí Marek Rybníček na voze KTM GTX-Bow si v absolutním pořadí, v konkurenci jezdců na sportovních prototypech, dojel nejdříve pro šesté místo absolutně v sobotním závodě a v neděli vybojoval osmé pořadí absolutně, přesto nemusel smutnit, když na domácím závodě vybojoval dva poháry pro vítězství ve Skupině 2 cestovních vozů. Dominantně si mezi historiky vedl Jiří Heda na voze Lola 598, který s přehledem vyhrál oba závody. Hodnocení České trofeje dvakrát ovládl Milan Motálek na Mitsubishi Lancer Evo VI. Nejrychlejší ženou sobotního závodu byla Kristýna Fillová na Mitsubishi Lancer IX, před Terezou Machovou, která závodila s vozem Norma M20 F. V nedělním závodě si dámy pořadí prohodily,

 

Také v seriálu mezinárodních závodů do vrchu Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024 se do kolonky vítěze 43. Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2024 zapsalo pouze jediné jméno, a to Petra Türka, který byl ve víkendových závodech se svým Mitsubishi Lance EVO IX nejrychlejším jezdcem seriálu. Po oba víkendové závody se rozhořel zajímavý souboj o zbývající dvě místa na stupních vítězů. V sobotním závodě skončil na druhém místě Lubomír Loubal na voze VW Golf 4 DSG před rakouskou legendou Felixem Pailerem, který závodil v Náměšti nad Oslavou s legendární Lancii Delta Integrále. V nedělním závodě byl druhým nejrychlejším jezdcem Radek Kolbábek s Fordem Sierra 4000 a pohár za třetí místo vybojoval opět Pailer.  Suverénně, jak se dalo již před závody předpokládat, si vedl mezi jezdci kategorie historiků Petr Žáček s Audi Sport Quatro S1. S přehledem vyhrál oba závody a v absolutním pořadí řádně proháněl i jezdce se současnými vozy, když   v sobotu byl pátý a v neděli dokonce na čtvrté příčce. Lady Trophy, soutěž žen, vyhrála v sobotu Olivie Prouzová závodící se Suzuki Swift GTi, kterou po nedělním závodě vystřídala na nejvyšším stupínku na stupních vítězů Jana Špačková, která startovala s formulí Ford Mygale. V Junior Trophy vybojoval dvojnásobné vítězství David Princ na Hondě CRX 2g.

 


 

V prostoru startu předcházelo v neděli odpolednímu závodnímu programu slavnostní zahájení za účasti hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka, starosty Náměště nad Oslavou Jana Kotačky a předsedy představenstva Horáckého Autodružstva Velké Meziříčí Martina Habána. Ti společně s hlavními organizátory popřáli jezdcům mnoho úspěchů a divákům krásné sportovní zážitky.

 

Po skončení nedělního programu zhodnotil letošní 43. Zámecký vrch MANN-FILTER ředitel závodu Ivan Rybníček: „Velice si vážíme zájmu jezdců a diváků o závody u nás v Náměšti nad Oslavou. Věřím, že si jezdci i diváci letošní ročník závodu užili, a i příští rok se za námi do Náměště nad Oslavou vrátí. Chtěl bych poděkovat za spolupráci vedení města Náměšť nad Oslavou, Kraje Vysočina a našimi partnerům, bez jejichž podpory bychom jen těžko závody zorganizovali. V neposlední řádě patří velké poděkování jezdcům, kterých se letos v Náměšti nad Oslavou sešlo velké množství, všem pořadatelům a traťovým komisařům za jejich neocenitelnou práci a samozřejmě divákům, kteří opět vytvořili nezapomenutelnou atmosféru závodu."

 

 

Více informací na www.zamecky-vrch.cz


Autor: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 6.5.2024

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

01.jpg  02.jpg  03.jpg  04.jpg  05.jpg  06.jpg  07.jpg  08.jpg  09.jpg  10.jpg  11.jpg  12.jpg  13.jpg  14.jpg  15.jpg  16.jpg  17.jpg  18.jpg  19.jpg  20.jpg  1.jpg  2.jpg  3.jpg  4.jpg  5.jpg  

Čtěte také

11. 1. 2024 - Dakar 2024: Dnešní předkrm před pustými končinami pouště Rub al-Chálí

Dakar 2024: Dnešní předkrm před pustými končinami pouště Rub al-Chálí
Dnešní rychlostní zkouška mezi Al-Hofufem a Shubaytahem byla krátká a pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Tomáš Ouředníček a David Kripal velmi příjemná.

10. 1. 2024 - 4. etapa Rally Dakar 2024: Těžká noc a těžký den

4. etapa Rally Dakar 2024: Těžká noc a těžký den
Dnešní 4. etapa mezi městy Al Salamiya a Al Hofuf zahrnovala 299 km dlouhý měřený úsek. Byla sice o něco kratší, než předchozí etapy, ale rozhodně ne jednodušší, a to zejména pro...

16. 1. 2024 - Dakar 2024: Pozitivní den pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech

Dakar 2024: Pozitivní den pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech
Česká posádka Toyota Gazoo Racing Czech, Tomáš Ouředníček a David Křípal, má za sebou úspěšnou a téměř bezproblémovou 8. etapu mezi Al Duwadimi a Hail. Na 458 km dlouhé rychlostní zkoušce se...

18. 3. 2024 - Motokrosová trať v Heřmanicích bude na jaře plná akcí

Motokrosová trať v Heřmanicích bude na jaře plná akcí
Letošní motokrosová sezóna začíná závody již 30. března.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Olejový mlýn Petráveč zve na Kmínový festival a talkshow s Josefem Dvořákem
TOPlist