CAFÉ GUSTO
Dnes je 14. června 2024, svátek má Roland, zítra Vít.
  • Na náměstí se koná závěrečná afterparty 18. ročníku Evropského festivalu filozofie.
  • Dlouhý stůl na závěrečnou afterparty letošního filozofického festivalu se již chystá.
  • Letecký pohled na připravy pouťě.
  • Středeční ráno. Příprava kolotočů ve Svitu pokračuje.
  • Na parkovišti pod knihovnou na Poštovní od rána pracuje autojeřáb.
  • Ve Svitu jsou první kolotoče.

Z událostí městské policie - duben 2024

- - 9. 5. 2024 - komentářů  0
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVM

Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci dubnu 2024.


8. 4. 2024 v 17:10 hod. bylo na služebnu MP oznámeno, že došlo k drobné krádeži v OC Kaufland. Hlídka MP na místě zjistila totožnost svědků a podezřelých osob, které pocházely z UA. Kauflandu vznikla celková škoda 1 267 Kč. Přestupek proti majetku byl s podezřelým ukončen pokutou příkazem na místě v několikatisícikorunové výši.

 

9. 4. 2024 v 07:45 hodin bylo přijato oznámení z Výchovného ústavu, že utekly dvě chovanky. Hlídka MP zahájila pátrání dle popisu a operační MP hledal osoby prostřednictvím MKDS. Po několika minutách, byly obě dívky spatřeny na kamerách u Domusu, jak nastoupily do autobusu a odjely mimo VM. Věc byla předána Policii k dalším úkonům.

 

9. 4. 2024 v 14:50 hodin přijala MP oznámení, že na pozemek oznamovatele vběhl volně se pohybující pes. Hlídka MP byla vyslána na místo, kde prověřila čip psa s pozitivním výsledkem. Po dohodě s provozovatelkou záchytné stanice VM, byl pes převezen a předán do záchytné stanice.

 

12. 4. 2024 ve 20:00 se na služebnu dostavili dva muži, kteří se dopustili mezi sebou fyzického napadení před diskotékou Panorama dne 16. 3. 2024 v 01:53 hodin. Za přestupek byla uložena MP pokuta příkazem na místě ve výši několika tisíc korun oběma.

 

12. 4. 2024 krátce po 12 hodin zjistila hlídka MP z MKDS, že na Náměstí pod lípami spí na lavičce muž. Hlídka se dostavila na místo, muže bez domova, který je hlídce znám vyzvala, aby je následoval na služebnu MP, následně jej poučila ve věci veřejného pořádku a veřejného pohoršení a vyzvala jej, aby se šel vyspat do místa pobytu. Následně byl muž ze služebny propuštěn, neboť neohrožoval svůj život ani majetek, kontroloval své chování a byl schopen samostatné chůze. Muž následně ze služebny odešel.

 

12. 4. 2024 v 15:00 hodin zjistila hlídka MP dvě podnapilé osoby u Penny. Muži nadýchali více jak 3 promile alkoholu. Hlídka muže poučila ve smyslu veřejného pořádku a veřejného pohoršení. Mužům bylo doporučeno, aby místo opustili a odešli se vyspat do místa pobytu.

 

12. 4. 2024 v 16:20 hodin bylo přijato MP telefonické oznámení, že v ulici Bezděkov u kapličky u zimního stadionu stálo vozidlo před vjezdem. Hlídka MP se dostavila na místo. K vozidlu následně přistoupila řidička, která uvedla, že byla v zahradnictví nakupovat nějaké rostliny a že si nevšimla, že zaparkovala před vjezdem. Strážníci přestupek vyřešili na místě domluvou.

 

16. 4. 2024 v odpoledních hodinách si všimla MP prostřednictvím MKDS, že se na autobusové zastávce u Domusu zdržují dvě podnapilé osoby. Na místo byla vyslána hlídka, která na místě zjistila, že se jednalo o dva místní bezdomovce. Strážníci je poučili ve smyslu veřejného pořádku a veřejného pohoršení a doporučila jim, aby se odebrali do místa pobytu se vyspat. Oba muži z místa následně odešli.

 

17. 4. 2024 po osmnácté hodině si MP prostřednictvím MKDS všimla v ulici Nábřeží, že se tam pohybuje muž v podnapilém stavu se psem bojového plemene, kterého neměl na vodítku v rozporu s místní vyhláškou. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila, že se jednalo o muže MP známého se psem bojového plemene, kterého neměl na vodítku. Strážníci muže vyzvali, aby si psa uvázal na vodítko a poučili jej o možných následcích, pokud nebude mít psa opakovaně na vodítku. Muž strážníky uposlechl a psa uvázal na vodítko. Následně z místa odešel.

 

20. 4. 2024 v 04:05 hod. bylo zjištěno, že v zádveří sklepních prostor ZUŠ v ulici Poříčí přespává osoby bez domova. Hlídka MP jej vzbudila a z místa vykázala.

 

20. 4. 2024 v 05:15 hodin přijala MP oznámení, že v ulici Čermákova ve Velkém Meziříčí stojí neznámé, podezřelé osobní vozidlo. Oznamovatelka měla obavu, že by mohlo dojít k vloupání do garáží. Hlídka MP na místě vozidlo zadokumentovala, ale žádné osoby se ve vozidle ani v jeho blízkosti nezdržovaly.

 

Za uvedené období odhalila Městská policie Velké Meziříčí celkem 205 dopravních přestupků, které se týkaly porušování dopravního značení a porušování obecné úpravy provozu na pozemních komunikacích. Většina přestupků byla řešena pokutou příkazem na místě a v několika málo případech přestupky oznámila příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

 

V Křižanově, kde Městská policie Velké Meziříčí provádí úsekové měření rychlosti na základě veřejnoprávní smlouvy, za uvedené období odhalila MP celkem 104 dopravních přestupků. Tyto přestupky jsou odesílány elektronicky příslušnému správnímu orgánu k dalším úkonům.

 

V rámci prevence kriminality a dopravní výchovy zahájila Dóza ve spolupráci s MP Velké Meziříčí na dopravním hřišti v ulici Oslavická ve Velkém Meziříčí dopravní výchovu - praktickou část, které se zúčastní postupně třídy ZŠ z Velkého Meziříčí a z dalších okolních obcí.


Autor: Jan Klikar, vedoucí strážník Městské policie Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

22. 3. 2024 - Policie upozorňuje na víkendovou uzavírku dálnice D1 nedaleko Řehořova

Policie upozorňuje na víkendovou uzavírku dálnice D1 nedaleko Řehořova
Policisté budou mít po celou dobu uzavírky D1 v terénu vyšší počet policistů.

8. 4. 2024 - Nehoda motorkáře ve Velkém Meziříčí

Nehoda motorkáře ve Velkém Meziříčí
V neděli 7. dubna krátce po osmnácté hodině jsme přijali na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Velkém Meziříčí.

3. 5. 2024 - Pokus vloupání do restaurace na ulici Vlkovská

Pokus vloupání do restaurace na ulici Vlkovská
Policisté pátrají po pachateli, který se ve Velké Bíteši pokusil vloupat do restaurace.

16. 11. 2023 - Falešný bankéř - nejrozsáhlejší případ podvodů

Falešný bankéř - nejrozsáhlejší případ podvodů
Na případu pracovali kriminalisté z Vysočiny společně s kolegy z Ukrajiny ve spolupráci a koordinaci s národní jednotkou Europolu a Eurojustu.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Olejový mlýn Petráveč zve na Kmínový festival a talkshow s Josefem Dvořákem
TOPlist