PANORAMA FITNESS
Dnes je 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Školní sbory koncertovaly v Jupiter clubu.
  • Cesta v Balinském údolí je posypána jemnou prosívkou. Do čtvrtka bude cesta zaválcována. Pak už se bude dobře jezdit i chodit. Více foto na našem Facebooku.
  • Oslavická se roztančila již na třetím ročníku školní taneční soutěže Star dance. Víc jak 50 fotografií najdete na našem Facebooku.
  • Bazény na koupališti jsou připraveny na spuštění provozu. K tomu by mělo dojít v pátek 21. června.
  • Silnčáři stále vylepšují stav vozovky na Uhřínovské silnici.
  • Aby se při pouti neprášilo...

HÁZENÁ: Starší žáci i žákyně patří do TOP 10 týmů v České republice!

- - 22. 5. 2024 - komentářů  0
Tým starších žákyň.
Tým starších žákyň.
Tým starších žáků.

ANO, nešálí vás zrak. V letošním ročníku Žákovské ligy se našim týmům dívek i chlapců podařilo obsadit v konkurenci 25 týmů z celé České republiky shodně deváté místo!


Žákovská liga (ŽL) je dlouholetý koncept Českého svazu házené, kam se vždy probojuje 13 vítězů regionálních soutěží a dalších 12 jde pak z kvalifikačních turnajů. Během šesti měsíců se odehraje šest turnajů systémem každý s každým a sbírají se body do tabulky. Soutěž je dlouhodobá, a o to spravedlivější.

 

Naše starší žákyně se do ŽL dostaly jako vítězky Ligy Vysočiny a tím se vyhnuly kvalifikaci. První víkend v prosinci přišlo na řadu první kolo v naší sportovní hale. Vzhledem ke sněhové kalamitě, se nemohl turnaje zúčastnit Jindřichův Hradec a zápas byl kontumován. V dalších třech zápasech holky body do tabulky zvládly uhrát samy, a tak po prvním kole měly na kontě osm bodů! Ve druhém kole zajíždělo družstvo na druhý konec republiky, a to do Lázní Kynžvart. Dlouhou cestu absolvoval tým už den předem společně s kuřimským celkem. V tomto západočeském městě holky nenašly přemožitelky a už měly na kontě 16 bodů! Po dvou úspěšných turnajích přišly na řadu ty s kvalitnějšími soupeřkami. Holky bojovaly a postupně získaly v Olomouci tři body a v Ostravě body čtyři. V předposledním kole v nedalekém Brně panovalo téměř domácí prostředí, díky podpoře rodičů přímo na hale. Tento turnaj přinesl konfrontaci s prvním a druhým celkem soutěže. V těchto zápasech to sice bodově neklaplo, ale i tak si hráčky připsaly další čtyři body. Stejný počet zapsaly i v posledním kole hraném ve Strakonicích, kde šlo o celkové umístění. V infarktových zápasech to tým zvládl kolektivním výkonem bravurně. Sečteno, podtrženo - holky získaly 31 bodů a obsadily 9. místo s bilancí 15 výher, jedné remízy a osmi proher. Druhou nejlepší střelkyní se stala naše Vendula Pospíšilová se 128 přesnými trefami s pouhou dvoubrankovou ztrátou na vítězku.

 

Starší žáci se do soutěže probojovali přes kvalifikační turnaj v Brně Juliánov, kde rozhodně neměli jednoduché soupeře, ale se všemi si poradili. U chlapců byla v rámci Vysočiny pořádána kvalifikace, kterou ovládla Ledeč nad Sázavou. Naši hráči tak absolvovali turnaj navíc, ale zkušenosti z těžkých zápasů mohli zúročit v hlavní soutěži. První kolo je zavedlo do dalekých Českých Budějovic. V tomto úvodním turnaji zapsali čtyři body jako dobrou startovací pozici do dalších kol. V tom druhém se bodový příděl opakoval. Třetí kolo v Jíčině bodově tolik nevyšlo, ale na prázdno hráči nevyšli - dva body získali s HC Zubří, a přece jen každý bod se v této dlouhé soutěži počítá. Kluci se poučili z chyb a čtvrté kolo v Plzni jasně ovládli a osm bodů bylo na světě. Cenné vítězství bylo proti regionálnímu soupeři z Ledče. Po dobrých výkonech na Prague Handball Cupu v konfrontaci s evropskými týmy, všichni naši fanoušci natěšeně vyhlíželi domácí turnaj hraný 21. dubna u nás. Atmosféra byla skvělá a vytáhla kluky k zisku šesti bodů. Jedinou prohru zaznamenali s pozdějším celkovým vítězem z Talentu Plzeň. O tom, zda kluci napodobí děvčata, a skončí v TOP 10 měl rozhodnout poslední turnaj v Litovli. I když někteří z chlapců měli v nohách Školský pohár, tak se vybičovali a postupně si došli k zisku osmi bodů! To jim vyneslo celkové deváté místo s 32 body s bilancí 16 výher a osmi proher.

 

Ještě si to zrekapitulujeme:

Žákyně           9. místo, 31 bodů, 15 výher, 1 remíza, 8 proher,      2 vítězné turnaje

Žáci                 9. místo, 32 bodů, 16 výher, 8 proher,                      2 vítězné turnaje

 

Že by se naše družstva domluvila? ???? V celkovém hodnocení je třeba zmínit, že umístění v TOP 10 v takové konkurenci je pro obě družstva a jejich trenéry skvělá vizitka! Náš oddíl se práci s mládeži věnuje dlouhodobě, ale snad poprvé v historii to takto klaplo u kluků i holek!

 

DĚKUJEME VŠEM ZA VZORNOU REPREZENTACI ODDÍLU I MĚSTA a přejeme, aby nás vzorně reprezentovali i na LODM, kam se hodně z nich podívá jako reprezentanti kraje Vysočina.

 

DĚKUJEME TAKÉ VŠEM TRENÉRŮM A RODIČŮM ZA PODPORU BĚHEM CELÉ SOUTĚŽE!

 

Za tým děvčat nastoupily: Anežka Brychtová, Helena Králíková - Karolína Blaťáková, Adéla Derahová, Veronika Dvořáková, Barbora Fialová, Nikol Harčariková, Sára Juhošová, Elen Konečná, Denisa Krejčová, Beáta Michlíčková, Tereza Palátová, Anna Pospíšilová, Klára Pospíšilová, Vendula Pospíšilová.

 

Trenérka Radka Matušíková a vedoucí družstva Pavel Rosický.

 

V týmu chlapců nastoupili: Marek Böhm, Daniel Červený - David Ambrož, David Bradáč, Nikolas Fexa, Matyáš Fialka, Kryštof Havelka, Martin Homola, Jakub Chalupa, Martin Kašpar, Tomáš Klíma, Matyáš Prokeš, Tomáš Raus, Jan Sedlák, Tomáš Vostál, Šimon Winterling. Trenéři Petr Kavka a Martin Slavík.


Autor: Jana Šidlová TJ Sokol Velké Meziříčí - házená

Publikoval: -kas-

Čtěte také

30. 10. 2023 - HÁZENÁ: Proti Maloměřicím muži zlomili prokletí venkovních proher

HÁZENÁ: Proti Maloměřicím muži zlomili prokletí venkovních proher
Po povedeném domácím utkání proti Prostějovu nás čekal další soupeř ze spodních pater tabulky.

27. 3. 2024 - V Lovosicích dorostenci bojovali

V Lovosicích dorostenci bojovali
V nedělním popoledni dorostenci nastoupili proti Lovcům z Lovosic. Zápas byl dobře rozehraný, ale zranění jednoho z klíčových hráčů to zastavilo, a i když se hráči do utkání ještě vrátili, tak na...

13. 2. 2024 - První jarní utkání přineslo házenkářům těsné vítězství

První jarní utkání přineslo házenkářům těsné vítězství
V prvním jarním kole jsme na naší palubovce přivítali lídra soutěže z Újezdu u Brna.

27. 11. 2023 - Cíl splněn: Starší žákyně i starší žáci jsou opět v Žákovské lize!

Cíl splněn: Starší žákyně i starší žáci jsou opět v Žákovské lize!
Mládežnická družstva oddílu házené slaví svůj předsezónní cíl! Opět se do prestižní Žákovské ligy probojovaly oba týmy našich starších žákyň a žáků. Během následujících šesti měsíců budou moci poměřit síly s dalšími...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Happy Sport Club
TOPlist