Dnes je 12. července 2024, svátek má Bořek, zítra Markéta.
 • Postup prací na rekonstrukci silnice na Fajtův kopec (horní část ulice Nad Gymnáziem).
 • Milovníci a obdivovatelé rychlé jízdy na motorce se sešli v kině na premiéře dokumentu Plná 6, o závodníku Kamilu Holánovi, který má kořeny ve Velkém Meziříčí. Po filmu následovala beseda se závodníkem a jeho otcem Ivošem, kterou moderoval Ivo Kaštan.
 • Na Novosadech je již vyznačena zastávka náhradní autobusové dopravy za výluku na trati Velké Meziříčí - Křižanov, která proběhne od 15.7. do 5.8.2024
 • Rekonstrukce městské knihovny na Poštovní ulici ve Velkém Meziříčí.
 • Na louce u Penny je vysekán obrazec včely samotářky a motýla nad květinou.
 • Uzavírka silnice na Fajtův kopec začala ve středu ráno. Strhává se asfalt a už tudy rozhodně neprojedete!

Mladší žáci házené se stali mistry České republiky

- - 4. 6. 2024 - komentářů  0
Vítezný tým.
Vítezný tým.
foto: archiv autora
Mladší žáci házené se stali mistry České republiky
Mladší žáci házené se stali mistry České republiky
Mladší žáci házené se stali mistry České republiky
Mladší žáci házené se stali mistry České republiky

O víkendu 31.5.-2.6.2024 se v Olomouci konalo Mistrovství České republiky v Házenkářském desetiboji chlapců, kam se naše družstvo mladších žáků probojovalo přes krajskou a regionální kvalifikaci a účastní se ho šest nejlepších družstev z celé republiky.


Do letošního ročníku se probojovaly ještě týmy TJ Sokol Centrum Haná, KH Kopřivnice, Lovci Lovosice, Talent Plzeň a TJ Sokol Úvaly.

 

Házenkářský desetiboj (HD) je jednorázová soutěž všestrannosti družstev organizována Komisí mládeže Českého svazu házené jako souhrn týmových disciplín a disciplín jednotlivců. Do disciplín týmových patří: Osobní obrana, Shot-out, Utkání v házené, Aktivita hráčů a Fair Play, které se vyhlašuje samostatně. Mezi disciplíny jednotlivců patří: Hod házenkářským míčem, Odraz snožmo, Rychlý běh 2x15 m, Rychlost hodu a Překážková dráha. Za každou disciplínu se sbírají body podle pořadí a každé družstvo si může vsadit na jednu disciplínu, ve které si nejvíce věří, tzv. „žolíka“, který přináší dvojnásobný počet bodů (kromě disciplíny „Utkání v házené“ - ta má automaticky dvojnásobný počet bodů).

 

Naše družstvo vsadilo „žolíka“ na disciplínu Odraz snožmo a tento tah vyšel, skončili jsme v této disciplíně na druhém místě. Také v ostatních disciplínách jednotlivců jsme se drželi na předních příčkách:

 

Odraz snožmo - 2. místo

Rychlost hodu - 1. místo

Hod házenkářským míčem na vzdálenost - 4. místo

Rychlý běh 2x15m - 3. místo

Překážková dráha - 2. místo

 

Dokonce se nám podařilo získat z těchto disciplín i ocenění jednotlivců - Martin Jelínek za nejdelší hod a nejrychlejší střelu, Tobiáš Winterling za nejrychlejší překážkovou dráhu.

 

Nejdůležitější a nejprestižnější na celém desetiboji je ale týmová disciplína „Utkání v házené“, která má automaticky dvojnásobný počet bodů. V této disciplíně jsme postupně porazili TJ Sokol Úvaly, TJ Sokol Centrum Haná a Talent Plzeň. V utkání s Lovci Lovosice přišlo malé zaváhání a bohužel jsme ho prohráli. Před posledním zápasem s KH Kopřivnice bylo jasné, že půjde o to, kdo bude v této disciplíně první, jelikož soupeř byl před námi pouze o jeden bod. Zápas to byl velice těžký a vyrovnaný, ale naši hráči do něho šli motivovaní tak, že chtějí brát pouze vítězství, a tak se i stalo. Celý zápas jsme dovedli do vítězného konce a nejdůležitější disciplínu tak vyhráli!!

 

Výsledky týmových disciplín:

 

Osobní obrana

Shot-out

Utkání

VM - TJ Sokol Úvaly

11 : 6

17 : 7

13 : 11

VM - TJ Sokol Centrum Haná

12 : 6

11 : 7

17 : 8

VM - Talent Plzeň

10 : 6

14: 16

10 : 4

VM - Lovci Lovosice

6 : 8

10 : 10

8 : 10

VM - KH Kopřivnice

7: 8

13: 18

10 : 6

 

Po posledním zápase přišlo nekonečné čekání na počítání celkových bodů - výsledků a všichni jsme doufali v umístění „na bednu“. Po rychlé poradě trenérů následovalo vyhlášení. Předávání diplomů a medailí se zhostil muž nejpovolanější, prezident Českého svazu házené Mgr. Ondřej Zdráhala. Na celém týmu byla vidět obrovská nervozita, a když se postupně vyhlásilo šesté, páté a čtvrté místo a ani jedinkrát nezaznělo „TJ Sokol Velké Meziříčí“, propukla mezi kluky obrovská radost, protože už věděli, že získávají medaile. Když ale „TJ Sokol Velké Meziříčí“ nezaznělo ani při vyhlašování třetího a druhého místa, tak to teprve vypukla nepopsatelná radost a křik, protože v tu chvíli všichni věděli, že jsme MISTŘI, MISTŘI, MISTŘI, … !!!!

 

Od roku 2017 se nám pravidelně daří probojovat do finále Mistrovství ČR v HD - mezi 6 nejlepších týmů ČR, a už jen účast „na republice“ je velký úspěch! Doposud nejlepším naším umístěním bylo 3. místo v roce 2018 v Novém Veselí. Letošní výsledek je tak pro celý klub házené TJ Sokol Velké Meziříčí obrovský úspěch v celé jeho historii. Naposledy se to podařilo v roce 1988 družstvu mladších žáků v Národním finále ČSR ve Zruči nad Sázavou. Mistry republiky jsme tak podruhé po 36 letech

 

Velké poděkování patří všem hráčům za předvedené výkony po celou letošní sezónu - jste neskuteční borci, skvělá parta a jsme na vás pyšní. Dále děkujeme všem rodičům, kteří se neváhají za námi vydat fandit i do vzdálenější míst republiky (a nechyběli ani v Olomouci), ale i těm, kteří nám fandí na dálku. Děkujeme, že svoje děti vedete ke sportu, a hlavně k házené, která je velice baví a naplňuje. Bez Vás by to nešlo. Ještě jednou děkujeme!!

 

Celkové pořadí:

 

 1. TJ Sokol Velké Meziříčí
 2. Lovci Lovosice
 3. KH Kopřivnice
 4. Talent Plzeň
 5. TJ Sokol Centrum Haná
 6. TJ Sokol Úvaly

 

Tým mladších žáků: Chalupa Vojtěch - Fialka Erik, Homola Martin, Chadim Lukáš, Jelínek Martin, Kadlec Adrian, Kalina Tomáš, Karásek Samuel, Peterka Jonáš, Prokeš Matyáš, Smejkal Jakub, Štěpánek Tadeáš, Winterling Tobiáš, Živčic Pavol

 

Trenéři: Živčic Pavol, Holý Jiří, Krejčí Martin


Autor: Martin Krejčí

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

06.jpg  07.jpg  08.jpg  09.jpg  10.jpg  

Čtěte také

26. 3. 2024 - Boj o finále mladších žákyním těsně nevyšel

Boj o finále mladších žákyním těsně nevyšel
V neděli 24. března se družstvo mladších žákyň vydalo do Pardubic, kde nastoupilo proti dalším třem týmům v regionální kvalifikaci házenkářského desetiboje. I když holky bojovaly ze všech sil, tak v celkovém...

24. 11. 2023 - Přípravka házené se stala přeborníkem České obce Sokolské

Přípravka házené se stala přeborníkem České obce Sokolské
Ve státní svátek 17. listopadu se jako každý rok konaly přebory České obce Sokolské v miniházené. Pořadatelství se letos ujal náš oddíl, a naši minižáci zde obhajovali loňské prvenství.

13. 6. 2024 - Naši nejmenší házenkáři ovládli turnaj v Litovli

Naši nejmenší házenkáři ovládli turnaj v Litovli
O víkendu 7. - 9. června se naši nejmenší házenkáři vypravili na již 11. ročník tradičně velmi dobře obsazeného turnaje v Litovli. 

19. 4. 2024 - Krajské derby pro Nové Veselí

Krajské derby pro Nové Veselí
V sobotu odpoledne se v Novém Veselí uskutečnilo sokolské derby. Dlouho se hrála vyrovnaná partie, ale domácí hráči si utkání pohlídali a dva body do tabulky zapsali oni.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist