Dnes je 12. července 2024, svátek má Bořek, zítra Markéta.
  • Postup prací na rekonstrukci silnice na Fajtův kopec (horní část ulice Nad Gymnáziem).
  • Milovníci a obdivovatelé rychlé jízdy na motorce se sešli v kině na premiéře dokumentu Plná 6, o závodníku Kamilu Holánovi, který má kořeny ve Velkém Meziříčí. Po filmu následovala beseda se závodníkem a jeho otcem Ivošem, kterou moderoval Ivo Kaštan.
  • Na Novosadech je již vyznačena zastávka náhradní autobusové dopravy za výluku na trati Velké Meziříčí - Křižanov, která proběhne od 15.7. do 5.8.2024
  • Rekonstrukce městské knihovny na Poštovní ulici ve Velkém Meziříčí.
  • Na louce u Penny je vysekán obrazec včely samotářky a motýla nad květinou.
  • Uzavírka silnice na Fajtův kopec začala ve středu ráno. Strhává se asfalt a už tudy rozhodně neprojedete!

Udělejte ze svého stávajícího bydlení ekologické bydlení

- - 10. 6. 2024 - komentářů  0
foto: Zdroj: shutterstock.com

Dříve ekologické bydlení znamenalo zejména třídění odpadu. Doba však pokročila a vy můžete pro šetření vlastní peněženky i životního prostředí udělat daleko víc. Jak pozměnit svůj domov, aby byl více eko?


Co znamená ekologické bydlení?

Zjednodušeně se dá říci, že ekologické bydlení je takové, které má co nejmenší negativní dopady na životní prostředí. Už při stavbě nového domu můžete zvažovat použití materiálů a postupů, které nedrancují naši planetu. Pokud bydlíte ve starším domě nebo bytě, máte také spoustu možností, jak snížit negativní dopady bydlení na přírodu.

 

Úsporná řešení pro stávající bydlení

Věděli jste, že i když bydlíte ve starším domě nebo bytě, máte spoustu možností, jak snížit jeho energetickou náročnost? Mezi nejoblíbenější úpravy patří:

  • Výměna stávajících oken a dveří - právě okny a dveřmi odchází zhruba 30 % tepla. Vyplatí se je vyměnit za nová a úsporná, která udrží teplo v interiéru.
  • Venkovní žaluzie a rolety - venkovní stínění pomáhá v zimě udržovat teplo uvnitř a v létě brání přehřívání interiéru. Ušetříte jak na topení, tak na provozu klimatizace. Bonusem je navíc snížení hluku, který proniká z venku do interiéru.
  • Vyměňte zdroje světla - pokud doma máte staré wolframové žárovky, vyměňte je za úsporné. LED žárovky mají až o 85 % nižší spotřebu v porovnání s klasickými žárovkami. Vzhledem k současným cenám energie můžete ušetřit tisíce korun ročně.
  • Využívejte alternativní zdroje energie - pro vytápění, svícení, vaření atd. můžete využít energii, kterou vyrábí solární panely nebo tepelná čerpadla.

 


Zdroj: shutterstock.com

 

Vyšší počáteční investice se vám vrátí

Výměna oken v celém domě či bytě, instalace venkovního stínění, pořízení solárních panelů nebo tepelného čerpadla nestojí zrovna málo. Záleží, pro jaká opatření se rozhodnete. Některá se pohybují v desítkách, jiná ve stovkách tisíc korun. Na některá můžete čerpat dotace.

 

Přestože jsou počáteční investice vyšší, vrátí se vám v podobě úspory na financích. Úpravy svého bydlení můžete financovat z tzv. revolvingového úvěru. Co je to revolvingový úvěr? Jedná se o půjčku, u které můžete opakovaně čerpat peníze, které splatíte. Nemusíte tedy opakovaně žádat o další půjčky.

 

Některé nebankovní společnosti půjčují v řádech desítek až stovek tisíců na cokoliv. Jak poznáte spolehlivého poskytovatele revolvingových úvěrů? Má známé jméno a za sebou dlouhou historii. Disponuje licencí ČNB pro poskytování spotřebitelských úvěrů. Ve smlouvě o půjčce uvádí hodnotu RPSN, která vás informuje o tom, kolik celkem za půjčku ročně zaplatíte.


Autor: -PR-

Publikoval: -red-

Čtěte také

19. 4. 2024 - Výhody práce z domova - možnost výběru vhodného kancelářského sezení

Výhody práce z domova - možnost výběru vhodného kancelářského sezení
Pracovat z domova se poslední dobou těší velké oblibě. Pochopitelně jako vše, má to své výhody i stinné stránky. Stinné stránky si ještě vzpomeneme. Teď rovnou k výhodám.

13. 2. 2024 - Jak udržet pořádek v garáži: Osvědčené tipy pro jednodušší organizaci

Jak udržet pořádek v garáži: Osvědčené tipy pro jednodušší organizaci
Garáž pro mnoho lidí slouží nejen k parkování auta, ale také jako skladiště různých potřeb do domácnosti. Udržet pořádek mnohdy není jednoduché a věci se začínají kupit. Pokud se chcete zbavit nepořádku...

22. 3. 2024 - Milwaukee: Den otevřených dveří 3.4.2024

Milwaukee: Den otevřených dveří 3.4.2024
Prodejna smart-zahrady s.r.o. a výrobce nářadí Milwaukee Vás srdečně zvou na Den otevřených dveří, který se bude konat ve středu 3.4.2024 na ulici Třebíčská 1362/85, ve Velkém Meziříčí, od 9:00 do 14:00.

28. 11. 2023 - Kdy je vhodné psům dopřát speciální hypoalergenní stravu?

Kdy je vhodné psům dopřát speciální hypoalergenní stravu?
Máte doma čtyřnohého chlupáče, který miluje procházky, mazlení, svou misku s granulemi a také svůj pelech? Pokud se váš pejsek poslední dobou chová divně, může to být způsobeno řadou věcí. Kdy je...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist