PANORAMA FITNESS
Dnes je 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Školní sbory koncertovaly v Jupiter clubu.
  • Cesta v Balinském údolí je posypána jemnou prosívkou. Do čtvrtka bude cesta zaválcována. Pak už se bude dobře jezdit i chodit. Více foto na našem Facebooku.
  • Oslavická se roztančila již na třetím ročníku školní taneční soutěže Star dance. Víc jak 50 fotografií najdete na našem Facebooku.
  • Bazény na koupališti jsou připraveny na spuštění provozu. K tomu by mělo dojít v pátek 21. června.
  • Silnčáři stále vylepšují stav vozovky na Uhřínovské silnici.
  • Aby se při pouti neprášilo...

Moje milé Ženy - 2. díl: Když ledviny mají strach

- - 22. 7. 2011 - komentářů  0
Ledviny.
Ledviny.
foto: internet

Človíček se narodí a darem dostává do svých ledvin dvě esence, dvě tělní tekutiny. Esenci prenatální, která je daná a dostáváme ji od rodičů, z nebes, závisí na ní délka života a my ji nemůžeme nijak ovlivnit.


Esence postnatální řídí příjem energie, její zadržování a skladování, a pokud ji v ledvinách není dostatečné množství, vzniká disharmonie, nepohoda, oslabení. Tuto tekutinu můžeme ovlivnit, při nedostatku v ledvinách ji doplnit. Toto se ovšem neděje pomocí pitného režimu, ba naopak při nedostatečnosti postnatální esence doplněno nadměrným požitím tekutin může dojít k zadržování vody v těle, což se projeví různými otoky. Jak doplnit postnatální esenci do ledvin uvedu později.

Pan Jindřich Paseka, uznávaný léčitel říkával, že pokud neznáš příčinu svých potíží, začni vždycky u ledvin! Všichni víme, kde se párový orgán - ledviny- v těle nachází a také víme, že jejich hlavní funkcí je kontrola regulace tělních tekutin a veliký úkol mají při vylučování odpadu a přebytečné vody z těla ven. Co však možná mnozí nevědí, je skutečnost, že ledviny mají svoji dráhu, která začíná na spodní straně malíčku dolní končetiny, obkružuje kotník, táhne se vnitřní stranou lýtka, kolena, stehna, pokračuje středem těla přes břicho, hrudník a končí u kořene jazyka. Mnohdy pálení jazyka, sucho v hrdle, či žízeň může být způsobeno oslabenými ledvinami.

Ledviny patří elementu voda, jsou pramenem života a jeho duchovním zrcadlem. Přitahují a přijímají vzduch z plic a tím regulují dýchání. Ledviny se nadechují, plíce vydechují. /Adaptováno z kurzu Čínské diagnostiky/. Ledviny ovlivňují kyčle, bedra, kolena, řídí kosti /postnatální esence produkuje morek/ a jejich zdatnost se projevuje na vlasech, očích, nosu, rtech a citlivosti reflexních plošek na chodidlech. Při oslabených ledvinách je vlas matný, šedivý, padající, tvoří se lupy a kouty. Oční bělmo je mramorově rozdělené, pod očima vaky, hrudky a tmavé kruhy. Nos má klesající tvar, rty jsou barvy temné, tmavé a ústa příliš sevřená. Tvář je do červena, při nedostatku postnatální esence jsou načervenalá líčka, ale i tvář nápadně bledá signalizuje oslabení ledvin. Citlivost reflexních plošek je značná.

Mezi další symptomy oslabených ledvin patří: chlad v zádech, bolest zad po pohlavním styku, bolest v zádech stálá a tupá, únava v zádech zhoršující se větším množstvím fyzické práce a vnějšími činiteli jako je chlad a vítr. Zde bych chtěla apelovat na mladé dívenky, co v zimním období odhalují svá holá záda z pod kratičkých triček, aby si uvědomily, že mohou mít v pozdějším věku problémy s otěhotněním, neboť takto oslabené ledviny následkem chladu způsobí i chlad v děloze, což může vést k neplodnosti.

Nedostatečnost ledvin může souviset i s poruchou štítné žlázy, při různých kloubních deformacích, mozkových dysfunkcích a epilepsii. Dle čínské medicíny jsou vývodem ledvin uši, jejich emocí je strach a tekutinou jsou sliny. Tedy i problémy s ušima mohou souviset s nedostatečností ledvin.

Ve své praxi se setkávám s klienty, kteří mají problémy s koleny a klasická léčba jim vůbec nepomáhá. Zde by stálo za zamyšlenou, zda problém není opět oslabení ledvin, protože právě bolesti kolen z vnitřní strany poukazují na dysfunkci ledvin. Ing. Jiří Janča se kdysi zmiňoval o slavném fotbalistovi, který podstoupil 5x operaci kolene, z toho 2x v zahraničí a potíže přetrvávaly stále. Na doporučení Ing. Janči a následně terapii zaměřené na ledviny postupně potíže naprosto ustoupily. Při bolesti levého kolene zevnitř je nemocná pravá ledvina a naopak.

Z pohledu esoteriky jsou ledviny ve své tělesné funkci zeslabovány nebo naopak posilovány kvalitou našich partnerských vztahů s nejbližšími lidmi a zvláště ledviny trpí, je-li nesoulad ve vztahu žena-muž. Jsou dvě, stejně jako partneři, pravá prezentuje muže a problémy ve vztahu ve smyslu "ON" a levá prezentuje ženu a problémy ve vztahu ve smyslu "ONA".

Nezájem, studený, nevstřícný přístup v partnerském vztahu ledvinu poškozuje jako chlad, naopak láska ze srdce daná v ledvinách vyvolá příjemné teplo a povzbudí jejich činnost.
Předkládám několik rad a doporučení, jak pomoci oslabeným ledvinám.

V úvodu článku jsem se zmiňovala o postnatální esenci, kterou můžeme svým způsobem ovlivnit, nikoli však doplněním zvýšeným příjmem tekutin. Absolvovala jsem u Mgr. Jany Krameriové kurz Čínské diagnostiky a s laskavým svolením lektorky tuto cennou informaci předávám dál.

Postnatální tekutina do ledvin doplní specielním cvičením se slinami, které se provádí takto:
36x sklapnout zubama o sebe /pokud zapomeneš počítat, musíš začít znovu/
9x točíš jazykem po směru hodinových ručiček
9x točíš jazykem proti směru hodinových ručiček
9x točíš jazykem po směru hodinových ručiček
9x točíš jazykem po směru hodinových ručiček
za tu dobu se ti v dutině ústní vytvoří určité množství slin, které nepolykáš, ale na 3x si s nimi propláchneš ústa a po té je na 3x polkneš. Přitom je dobré si představit, že tyto sliny ti klesají do energetického bodu, který je na 3 cuny pod pupkem. /1cun je šířka tvého prstu, tedy 3cuny je šířka tvých 3 prstů vodorovně položených pod pupkem/. Dle Mgr. Krameriové by toto měli denně provádět lidé trpící cukrovkou, neboť při této nemoci dochází k poškozování ledvin.

Jako další výborný prostředek pro posílení ledvin je Pravý Jančův ledvinový čaj, který lze získat v jednom kvalitním kořenářství. Já osobně s tímto čajem mám výborné výsledky. Popíjel ho můj klient s transplantovanou ledvinou a jeho zdravotní stav se výrazně zlepšil, taktéž pomohl jedné ženě, která má téměř nefunkční jednu ledvinu a loňského léta při nefrologické kontrole jí byla doporučena na podzim operace, kdy by ji ledvina byla odoperována. Poradila jsem jí tento čaj a výsledek byl obdivuhodný, prozatím se operace odložila a téměř nefunkční ledvina, která způsobovala neustálý zánět, se umoudřila a prozatím nezlobí.

Ráda ho doporučuji i těhotným ženám, které moc bylinek používat v době těhotenství nemohou, ale jejich ledviny v těhotenství jsou značně zatěžovány. Čajíček odboural otoky i snížil vysoký krevní tlak, způsobený zátěží ledvin. Je dobré tento čaj pít v době orgánových hodin, tzn. v době od 17-19 h., to je doba, kdy mají ledviny vyšší aktivitu než během dne. Protože s každým orgánem v těle má přímou souvislost i určitý sval, doporučuji ještě v této době zacvičit pozici přímo pro ledviny.

Cvik:
sed na zemi s nataženýma nohama před sebe, kdy chodidlo-kotník svírá úhel 90 st. rovná záda, ruce nataženy před sebe – nádech, výdech-hlava je zpříma a natažené ruce zanoříme za prsty u nohou /prsty rukou se dotýkají spodní části prstů u nohou/ v této pozici setrváme několik sekund a vracíme se do výchozí polohy

Velice blahodárně působí ledvinám masáž reflexních plošek na chodidlech a k tomuto účelu se mi velmi osvědčila zlatobýlová mast RSOL5, která dělá skutečně zázraky.

Balzámem na ledviny je i jalovec /nesmí se používat při nemoci ledvin a v těhotenství!/. Jeho přiměřená dávka je 5 max. 10 kuliček sušeného jalovce spolknout před hl. jídly nebo čaj: 1 lžíce sušených rozdrcených plodů se přelije 250ml horké vody a 10min.se nechá luhovat.

S potravinových doplňků např. vojtěška, pupálkový olej, petržel a jistě mnoho dalších bylinek, např. celík zlatobýl, lichořeřišnice větší, heřmánek, bříza, hluchavka, jeřáb, kopřiva, ...

Žádný orgán není v těle izolovaný a je-li třeba zasažen zánětem, oslabuje i jiný orgán, uložený blízko něj. Tak např. pravá ledvina je těsněji ovlivněna funkcí jater a žlučovým hospodářstvím. Potíže se žlučníkem, s komunikací s druhými lidmi a chybné názory oslabují její funkci. Levá ledvina je umístěna na straně slinivky a žaludku a je symbolem sladkosti, kterou jsme pro druhé lidi, jak s nimi vycházíme, jak je dokážeme potěšit, povzbudit a dát jim radost do života.

S láskou Libuše Kotoučková, samostatná porodní asistentka.


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -mk-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 8.

[1] Vložil: dekuji, 25.4.2013, 11:08:31
[2] Vložil: Helena, 11.8.2013, 20:02:44
Pán Bůh vám to oplať!
[3] Vložil: Sasanka, 29.1.2015, 11:58:26
Úžasné,skvělé,báječné :-)Funguje to.Moc děkuji :-)
[4] Vložil: Kamila, 2.10.2015, 11:12:26
Výborné, skvělé, úžas.
[5] Vložil: terezamaria, 19.12.2015, 18:17:58
Vďaka za vzácne rady, homeopatickú mastičku, aj Jančov čaj poznám, objednávam v Čechách
[6] Vložil: anku, 19.12.2016, 07:47:50
Díky.
[7] Vložil: Vladimir, 19.12.2016, 10:28:39
Dekujeme
[8] Vložil: Ivča, 24.1.2017, 17:25:30
Moc děkuji za cenné rady. Přeji vám krásné dny.
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist