Dnes je 20. září 2020, svátek má Oleg, zítra Matouš.
  • Začala distribuce volebních lístků
  • Improvizační show Partička tentokrát ne v televizi, ale hned dvakrát ve Velkém Meziříčí, bavila v pátek ve velkém sále Jupiter clubu.
  • V místní části Olší nad Oslavou už mají u sportovního areálu nové hříště s venkovní posilovnou. Více foto na našem facebooku.
  • V Krásněvsi dnes odhalili pamětní desku zdejšímu rodáku básníku a spisovateli Ladislavu Dvořâkovi.
  • Mrazivé páteční ráno. Před 6 hodinou přízemní teplota klesla mírně pod nulu.

Moje milé Ženy - 5. díl: O žíle křečové ...

SERIÁLY - MOJE MILÉ ŽENY - 11. 8. 2011 - komentářů 0

Několik rad pro léčbu křečových žil z pohledu alternativní medicíny. Nejdříve duchovní příčina a co nám křečová žíla říká: Čím déle člověk setrvává v tíživé situaci duševního a citového osamění, na jejíž řešení již rezignoval, tím více se roztahují jeho žíly a chlopně nedomykají.


Postiženy jsou hlavně "nepotřebné", do chmurné budoucnosti ho nesoucí jeho dolní končetiny. Krev v postižených, roztažených žílách teče k srdci i z důvodu nedomykavosti žilních chlopní. Tato krev se chová stejně jako žena /u mužů jeho vnitřní žena/, která se bezcílně zmítá sem a tam v návalu povinností a nedrží směr. Stav varixů se zhorší tomu, kdo nevidí východisko.

 

Lékaři tvrdí, že většina primárních varixů vzniká na dědičném podkladě. Duchovně tím říkají, že co jako děti vidíme doma v chování svých rodičů a prarodičů, to posléze žijeme ve vlastním manželství a obdobně se chováme ke svému partnerovi-partnerce. Je-li dotyčný pohyblivý v duchu a svízele svého života zkouší řešit, jeho "zděděné" varixy se nezvětšují a nohy nebolí. Na duševní rovině člověk trpícími vznikem křečových žil je přetěžovaný, unavený, špatně se rozhoduje, setrvává v nepříjemných situacích, trpí nedostatkem vnitřní pružnosti a schopnosti nechat věci volně plynout...

 

Příčina křečových žil na energetické rovině: U člověka trpícího křečovými žílami dochází ke stagnaci energie v dolní polovině těla a je velká energetická nerovnováha v orgánu SLEZINA!!!!! Lze upravit harmonizací energie v těle a hlavně popracovat se slezinou. Stav energie v těle a její rozložení lze zjistit vyšetřením na Oberonu u pana Leoše Poskočila v Třebíči-Podklášteří, m:777066566

 

Bylinné čaje při křečových žílách:

Výborné jsou tyto dvě směsi:
I. 1 díl řebříčku, 1 díl slézu, 1 díl pampelišky.

II. 1 díl majoránky, 1 díl bazalky, 1 díl máty peprné Jednu ze směsí připravíme z 1 polévk. lžíce směsi, kterou přelijeme 1/2l vroucí vody a 5 min. necháme louhovat. Pak nalijeme do termosky a po doušcích popíjíme celý den, nejpozději 3 hod. před spaním.

 

Výborný čaj je i z hluchavky bílé, příprava stejná, pijeme 3x denně šálek.

 

Oleje:

Postižené končetiny natíráme masážním olejem, směr je vždy od chodidla směrem vzhůru.

Do 2 lžic olivového, mandlového či lněného oleje nakapeme 3-4 kapky některého z těchto esenc. olejů: cypřiš, citron, jalovec, rozmarýn, šalvěj, levandule. Natřenou končetinu zabalíme potravinářskou folií, dekou a 20min. relaxujeme.

 

Obklady:

Na bolestivé místo dáme asi ve třech vrstvách listy hlávkového zelí, které předtím pomačkáme válečkem na nudle. Nohu zavážeme a necháme obklad působit 4-5hod. Rychlejšího účinku dosáhneme obkladem z kokošky pastuší tobolky. Úleva od bolesti se dostaví asi za 1 hod. Blahodárné účinky se dostaví i po obkladu z měkkého tvarohu.

 

Vitamíny:

Vitamín E,A,C, rutin a vit.D od firmy Herba Vitalis "Žílní směs" a elixír "Venavit" – možno objednat na tel. 604729587 nebo na emailu: agentura@novyobzor.cz  info na: www.novyobzor.cz.

 

Ve stravě je výborná POHANKA a to minim. 2x týdně po dobu 1 roku

 

Homeopatika:

ARNICA MONTANA 9CH

HAMAMELIS 9CH

AESCULUS 9CH

 

Konzultantka na homeopatika:
Mudr. Judita Hofhanzlová Jihlava ,  www.calendula.cz

 

Cvičení:

Při sedavém zaměstnání se oběh krve zlepší, když několikrát za den alespoň 10x po sobě zvedneme paty nahoru. Blahodárně působí i tzv. "ŠLAPÁNÍ VODY", kdy v nádobě s vodou sahající alespoň pod kolena šlapeme vodu, ne déle jak 3 min.! Nohy při sezení dáváme do zvýšené polohy, dokonce i lůžko by mělo být v nohách mírně podloženo. Správná životospráva, redukce váhy, pohybová aktivita a absence nikotinu je při léčbě varixů nezbytnou součástí.

 

Srdečně a s láskou Libuše Kotoučková samost.porod.as.


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -mk-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist