Dnes je 3. července 2022, svátek má Radomír, zítra Prokop.
  • Aktuální stav rozestavěnosti okružní křižovatky na obchvatu u Oslavice.
  • Tento pátek se konala odložená oslava výročí 60 let od založení oddílu stolního tenisu ve Velkém Meziříčí.
  • Celý Karlov je v noci potmě.
  • Městská knihovna se dnes na jeden den proměnila v zahradní ZOO, přijďte do 17 hodin a soutěžte s dětmi o bezva ceny. Více foto na našem Facebooku.
  • O půl šesté ráno byla k vidění nad Meziříčím duha.

Dálniční most projde opravou, starosta Velkého Meziříčí řeší dopravní zácpy ve městě

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 28. 8. 2011 - komentářů 0

Meziříčí hrozí od září dopravní kolaps.
Meziříčí hrozí od září dopravní kolaps.
foto: -kaš-
Velký obchvat.
Malý obchvat.

Už od desátého září hrozí Velkému Meziříčí dopravní kolaps. Ředitelství silnic a dálnic uzavře kvůli opravě polovinu dálničního mostu Vysočina a to znamená vysoké riziko ucpané dálnice a města, přes které řidiči zácpu na dálnici objíždějí. Starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid v těchto dnech hledá řešení ve spolupráci s dopravní policií.


S dopravní policií jsme se dohodli na trvalé komunikaci v průběhu uzavírky mostu. Zároveň jsme společně našli několik opatření, které mohou situaci zmírnit,“ říká starostaa dodává: „Neznamená to ovšem vyřešení situace. Problémy budou a budou velké, my je můžeme pouze zmírňovat tak, jak nám naše omezené možnosti dovolí.

 

Prvním z konkrétních opatření je stálá přítomnost jedné hlídky dopravní policie po celou dobu konání oprav. „Policisté by měli monitorovat situaci a zejména účinně zasáhnout v případě, že se ve městě začne doprava komplikovat,“ popsal starosta.

 

V případě kritické situaci na dálnici mohou policisté v krajním případě i zakázat kamionům z dálnice sjíždět. „To je důležité, protože dlouhé kamiony způsobují to, že mezi semafory ve městě zkrátka projede méně aut,“ pochvaluje si starosta Necid.

 

Třetí formou pomoci, kterou dopravní policie starostovi slíbila, je dopis sdružení autodopravců ČESMAD Bohemia. V něm policisté upozorní všechny autodopravce na kritický úsek dálnice a souběžné silnice 602 ve Velkém Meziříčí a pořádají je, aby po dobu trvání opravy mostu plánovali své trasy po nadregionálních objížďkách,např. přes Žďár nad Sázavou, Třebíč, severní trasou z Ostravy do Prahy a podobně.

 

Další opatření plánuje město samotné. „Chceme například v krizových momentech vypnout semafor na přechodu pro chodce na Novosadech a kvůli bezpečnosti chodců zde zajistit stálou přítomnost městské policie. Zároveň městskou policii pověřím, aby místním řidičům v těchto kritických chvílích pomáhala i radou s nalezením optimální trasy,“ řekl Radovan Necid.

 

 

Velké Meziříčí se v případě jakékoliv kolony na dálnici stává pastí pro všechny, kteří chtějí dálnici objet a dopravní kolaps ve městě pak v podstatě na několik hodin zastaví život všech jeho obyvatel. „Problém je v tom, že město se dá souběžně s dálnicí projet jednou jedinou úzkou ulicí, která je zároveň páteřní silnicí pro město – každý, kdo potřebuje jet k lékaři, nakoupit, nebo pro děti do školy na Novosady zkrátka musí,“ objasnil starosta Radovan Necid s tím, že o této věci vyvolal minulý týden společnou schůzku s vedoucím krajské dopravní policie plk. Oldřichem Novákem, s vedoucím policie okresu Žďár nad Sázavou plk. Bohumilem Šlapákem, s vrchním komisařem odboru služby dopravní policie kpt. Zbyňkem Augustinem, vedoucím oddělení řízení provozu npor. Tomášem Procházkou a zástupcem vedoucího dálničního oddělení policie Velký Beranov npor. Davidem Jirákem.

 

Oceňujeme aktivitu pana starosty Necida. Velké Meziříčí považujeme za mimořádně kritický úsek na objízdné trase dálnice a proto jsme uvítali, že se vedení města chtělo v této věci s policií bavit a hlavně spolupracovat,“ řekl po schůzce Bohumil Šlapák.

 

Krajská silnice 602, která vede centrem města, přináší problémy pravidelně. V ulici Novosady se totiž mění na úzkou trasu, lemovanou autobusovými zastávkami a z obou stran ohraničenou složitými křižovatkami a semafory. Jestliže zde auta uvíznou, bývá pravidlem, že kolony začínají a končí daleko za městem. „V takových chvílích mají problém i hasiči a sanitky, protože kolonu neobjedou ani po chodníku. Technicky to zkrátka nejde,“ řekl Radovan Necid.

 

Trvalým řešením bolavé dopravní situace ve městě by byl velký a malý obchvat města, který by řidičům nabídnul místo jednoho úzkého průjezdu hned tři možné trasy jak projet či objet údolí, ve kterém město leží. Dokončení velkého obchvatu je ale v režii státu, resp. kraje. „Snažíme se pomoci alespoň tím, že jsme za naše peníze nechali zpracovat projekt a vyřizujeme výkup pozemků. Doufám tedy, že se na nás ve státních či krajských plánech brzy dostane a Velké Meziříčí přestane být zátkou na dálnici D1,“ uzavřel starosta Necid. 

 


Autor: tisková zpráva, MěÚ Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

12. 1. 2022 - Rozpočet napodruhé prošel

Kvůli neschválení rozpočtu města v prosinci se museli zastupitelé sejít v novém roce znovu, aby se pokusili na druhý pokus rozpočet schválit a to se nakonec povedlo.

24. 1. 2022 - V pátek 28. ledna dorazí do Meziříčí očkovací tým

Další možností nechat se naočkovat proti covidu budete mít již tento pátek 28. ledna.

15. 2. 2022 - Jirka Michlíček odešel...

Jiří Michlíček patřil k pilířům autenticky konzervativní, pravicové politiky v našem městě i regionu. Byl skutečným liberálem v otázkách společensko-ekonomických a skutečným konzervativcem v otázkách společensko-etických nejen svým promyšleným a silným názorem...

14. 12. 2021 - Skauti v sobotu dovezou Betlémské světlo

Betlémské světlo rozzáří i váš domov. Již od soboty 18.12.2021.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 9.

[1] Vložil: Heda, 28.8.2011, 14:30:19
No,to bude paráda...
[2] Vložil: An, 28.8.2011, 14:30:27
To bude šílený. A ještě rozkopané Příkopy a Vrchovecká (který už měli být v půlce července hotové), to než někam dojedeme tak bude konec světa.
[3] Vložil: řidič, 28.8.2011, 16:27:17
Nejlepší je ostrůvek u Kotvičky.Uhnout není kam,a když poletí rychlá,nebo hasiči,tak to bude zajímavé.Už se tu taky psalo,proč jsou tak široké chodníky na Novosadech?Stačily by poloviční,bylo by kam uhnout,když tato vozidla jedou.
[4] Vložil: Kimy, 28.8.2011, 19:15:11
Svěřte opravu nějaké zahraniční firmě a je po problému. Například v Rakousku, když jej projíždíte cestou na dovolenou, Vás ve tři ráno ohromí obří reflektory a staveniště silnice připomíná jedno velké mraveniště. Když se vracíte po dvou týdnech domů, skoro nepoznáte, ve kterém místě to bylo a frčíte po novém povrchu...o tom, že oprava by v jejich podmínkách přišla třeba na polovinu ceny, už se tady raději rozepisovat nebudu
[5] Vložil: eve, 31.8.2011, 08:47:49
Kimy - naprosto souhlasím. Já mám pocit, že u nás v ČR se platí za to , že čím dýl se to opravuje dostanou víc peněz. A nebo se dělá na etapy jeden rok se udělá tohle pak rok, dva pauza a vrtá se nanovo, protože je potřeba opravit ještě tohle.
Stojí za skouknutí vimeo.com/15780202.To je frmol.
[6] Vložil: rejpal, 1.9.2011, 22:30:14
Není to taky tak trochu o úplatcích?Aby to bylo čisté,vypíše se řízení,mezitím ti informovanější podniknou patřičná opatření,a začíná se něco dít.Když se výše úplatku,nebo jak se tomu říká,přičte k práci,nemůžem se divit,že je to vše tak drahé.Pak se to odfušuje,aby taky ještě něco zbylo,a vzniká začarovaný kruh,který jinde ve světě neznají,nebo už to mají vychytané.Jinak 4,5 souhlas.
[7] Vložil: Heda, 1.9.2011, 22:30:44
Jak dlouho to bude trvat? Rok?
[8] Vložil: Jirka, 1.9.2011, 22:30:55
Tady je zase chytrolínů. A že se do toho nikdo nechcete angažovat vy chytráci.
[9] Vložil: Niki, 5.9.2011, 11:53:32
Ráda bych věděla zda se oprava bude týkat také protihlukové stěny na mostě o které se již v minulosti několikrát debatovalo,nejenom v souvislosti smogu a hluku z mostu ale i sebevražd, kterým by stěna mohla zabránit, ale vždy to nějak utichlo...vždyť je naše město zamořeno smogem a hlukem z dálnice..a když bude most uzavřený proč to neudělat najednou?? i když vidím jak se přestalo se stěnou, proč se nepokračujev Měříně na to vlítli a mají klid od hluku i smogu...
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VÝTAHY, s.r.o.: Hledáme ZÁMEČNÍK - SVÁŘEČ
TOPlist