Samotná stavba byla rozdělena na dva úseky. První od čerpací stanice pod Rudíkovem až k odbočce na Nárameč byl dokončen a zprůjezdněn 1. srpna. Poté se stavební firma pustila do úseku od rybníku Březina až k Trnavě. Během léta byly odstraněny charakteristické "hupy" a trasa budoucí silnice narovnána. Ve hlubokém výkupu došlo na stavbu nové dlouhé výpusti rybníku Březina v blízkosti křižovatky Rudíkov-Nárameč. Vybudována byla i vážní zóna nedaleko rybníka Březina, sloužící ke kontrole nákladní dopravy.
Aktuální stav týden před otevřením je již asfaltový povrch v celé délce položen. Pracuje se na úpravách a zpevnění svahů okolo silnice, instalují se svodidla a hlavně se dokončuje odbočovací pruh na křižovatce na Nárameč. I po zprovoznění budou práce na tomto úseku pokračovat až do června 2025. Je nutné dokončit například odvodňovací žlaby kolem nové silnice. Na rekonstrukci by měla v budoucnu navázat oprava úseku II/360 Oslavička - Rudíkov, 2. stavba. Délka této trasy ve směru na Velké Meziříčí je pouze 1,3 kilometru.
Autor: připravila redakce NovinyVM.cz
Publikoval: -kas-
Fotogalerie

































