Za nemalých finančních nákladů bude překlenuto údolí řeky Oslavy novým obchvatem, na kterém se začalo pracovat v období, kdy byl starostou města Ing. František Bradáč. Vzhledem k finanční náročnosti této akce byly postupem času měněny priority, příprava však neustále probíhala včetně výkupu pozemků dotčených stavbou.
Nyní však dostala tato akce zelenou. Odstartuje v roce 2026 a dokončena by měla být o rok později, v roce 2027. S touto akcí souvisejí další dopravní stavby související s rozvojem regionu. JV obchvat by měl přinést zklidnění dopravy v centru města a omezit vznik větších kolon v dopravní špičce i za nepříznivého počasí.
Na závěr si dovolím popřát Vám klidné a pohodové svátky vánoční a hodně zdraví do dalších dní.
Autor: Ing. Miroslav Jágrik, člen výboru pro bezpečnost a prevenci kriminality Zastupitelstva Kraje Vysočin
Publikoval: -kas-












