Již třetím rokem se konal o Vánocích v našem kostele sv. Mikuláše koncert vokálně instrumentální souboru složeného převážně z mladých interpretů, absolventů různých českých Konzervatoří, HAMU a JAMU. Vánoční program, který zde tradičně představují je složený z nejkrásnějších staročeských koled, propojený vánočními biblickými texty a verši Jaroslava Seiferta a Václava Renče, v podání Pavla Šimčíka, člena uměleckého souboru Dejvického divadla. Letos začal zpěv ve setmělém kostele s hořícími svícemi v rukou vokalistů Lucie Laubové (soprán), Petry Vondrové (alt), Vojty Pošváře (tenor), Martina Frýborta (bas). Do souboru hudebníků dále patří Tim Kadlec - příčná flétna, Martin Keberle - viola, Marián Lerche - violoncella. Programem provázel zakladatel a umělecký vedoucím souboru, skladatel, sbormistr a varhaník František Fiala. Po interpretaci krásných vánoční koled nabídl soubor toho nejlepšího z tradiční České mše vánoční Jana Jakuba Ryby, kterou považují jeho členové za geniální hudební dílo.
A protože se koncert velmi vydařil a sklidil úspěch přidali po společném zpěvu Narodil se Kristus Pán ještě píseň Modlitba od Vojty Dyka z filmové pohádky Anděl Páně 2.
Vstupné na koncert bylo dobrovolné. Koncert podpořil Nadační fond Františka Podstatzky Lichtensteina.
Autor: připravila redakce NovinyVM.cz
Publikoval: -kas-
Fotogalerie





























