Tato tradice adventních koncertů vznikla již v roce 2010. Pěvecký sbor pod vedením Mgr. Markéty Malcové a Mgr. Jaroslavy Koldové společně se všemi žáky školy zazpíval zimní písně a koledy vztahující se k vánočním svátkům. V programu vystoupili i žáci, kteří hráli na hudební nástroje. Slyšeli jsem tak v předehrách a mezihrách zobcové flétny. Na violoncello a na klarinet zahrály koledu Chtíc, aby spal Tina Koldová a Eliška Sladká. Do organizace koncertu se zapojili také žáci 8. ročníku, kteří napekli 2 druhy cukroví. Toto sladké překvapení, kterým jsme přivítali diváky, přispělo k vytvoření příjemné předvánoční atmosféry.
Autor: Irena Martincová
Publikoval: -kas-











