Po veleúspěšných cestách žlutými trabanty po celém světě, přišel cestovatel Dan Přibáň s novým projektem. Legendární žluté trabanty skončily v muzeu trabantů v Nové Vsi pod Pleší. Proto bylo třeba přijít s novým nápadem. Tím se staly dva obojživelné vozy Luaz 967, tedy první sovětský sériový vůz s pohonem přední nápravy a první veřejnosti dostupný terénní vůz. Ty bylo nutné předělat pro potřeby výpravy a hlavně otestovat jejich obojživelnost. Vše se po větším či menších peripetiích podařilo a tak se na konci května mohl žlutý cirkus ve dvou žábách a jedné žluté trojkolce Honda, na které jel Marek Slobodník, vyrazit na dobrodružnou cestou do Mongolska. Čekalo je 20 tisíc kilometrů a téměř pět měsíců plných kontrastů podnebí a kultur. Turecko, Írán, Turkmenistán, Uzbekistán, Kazachstán, Rusko a Mongolsko, takový je výčet navštívených zemí. Cesta byla plná výzev, včetně extrémních povětrnostních podmínek, obtížného terénu a hlavně mechanických problémů, odměnou byli přívětiví lidé, nezapomenutelné zážitky a krásná příroda. Navzdory všem překážkám úspěšně Dan expedici dokončil a pořídil úžasné fotografie a videa krajiny a kultury, se kterými se divákům rád pochlubil.
O jejich dobrodružství už vzniká film, na který si budete moci již na konci dubna zajít do kina a na podzim se pak na telezivních obrazovkách objeví seriál.
Autor: připravila redakce NovinyVM.cz
Publikoval: -kas-
Fotogalerie




































